1. července 1981 odpoledne reaguje losangeleská policie na volání o pomoc. Odhalí hrůznou čtyřnásobnou vraždu, podobnou jatkám v rodině Tateových, která měl před 10 lety na svědomí bestiální Charles Manson. Policejní vyšetřování vedou otrlí detektivové, kteří objeví zvrácený svět drog a násilí, v němž se pohybovala parta lidí z Los Angeles včetně bývalého odsouzence Davida Linda (DYLAN McDERMOTT), impresária nočního klubu Eddieho Nashe (ERIC BOGOSIAN), americké pornolegendy Johna Holmese (VAL KILMER), Holmesovy ženy Sharon (LISA KUDROW) a jeho mladé milenky Dawn Shiller (KATE BOSWORTH). V ten den se ulice WONDERLAND stala jednou provždy slavnou ... (oficiální text distributora)

tron

Nakrútený podľa šialených skutočných udalostí. Každopádne by som si radšej pozrel - aj keď to asi nie je práve najšťastnejšie slovné spojenie - sfilmovanú (nie dokument!) masakru manželky Romana Polańského a ich priateľov. MASAKER WONDERLAND je obsadený nie slávnymi, zato schopnými hercami. I tak ma ale nudil. ()

Radiq

Škoda, že více nevyužili potenciálu čišícího ze zajímavé postavy legendárního Johna Holmese (tady z něho udělali hlavně smažku místo pornoherce). Jeho životní osudy byly sice do Wonderlandského masakru zajímavě prolnuty, ale jeho život před a po téhle šlamastyce by mě taky celkem zajímal. No, třeba z toho někdy někdo natočí další film (a jestli Val Kilmer shodí, tak si ho třeba klidně ještě zahraje jednou). Co se týká toho, o čem byl tento film: chápu, že je to nechvalně známej americkej případ a režisér nám na něj dá nakouknout z několika pohledů. Je vlastně na divákovi, aby se rozhodl nebo si domyslel, jak to vlastně bylo. Ale ve mě to zůstalo trčet tak, že je mi to celkem jedno, protože toho nevím o moc víc, než před filmem. Respektive vím, ale pořád si nemůžu vybrat, která pravda byla pravdivá. Ale třeba to byl záměr, protože to nikdo pořádně neví. Každopádně s hereckým obsazením jsem byl celkem spokojenej a nejvíc mě asi zaujal věčně sjetej Josh Lucas, kterýho jsem v takové dobré roli ještě neviděl. Val Kilmer nebyl špatnej, no řekněme, že byl natolik dobrej, co mu dovoloval scénář. Takže nic moc. ()

kleopatra

Když jsem tady uviděla Vala Kilmera, nemohla jsem se ubránit srovnání s jeho Jimem Morrisonem z Doors. Ten chlap tam měl úžasné charisma a šťávu, zatímco tady byl snad ještě mnohem unavenější než mu kázala role pornoherce v důchodu jedoucího opět jako v Doors - v drogách. Vyšetřování masakru probíhá stylem "moje verze, tvoje verze" a orgány se nemůžou rozhodnout, komu mají věřit. No, film to není špatný, ale když už koukat na xtý masakr a xté vyšetřování, tak by to možná mohlo být zase trochu jinak a hlavně by to celé nemělo stát jen na dobré kameře a střihu. ()

B!shop

Jmeno Johna Holmese jsem nikdy neslysel, takze jsem nejak zvlast nevedel co muzu od filmu o nem cekat. Dostal jsem ale prekvapive vybornou detektivku se slusnejma hereckejma vykonama v cele s Valem Kilmerem. Celej film je takovej klipovej a hlavne v prvni polovine se kameraman dost vyradil a celej film ubihal v docela zbesilym tempu. Druha polovina uz tak zbesila neni, ale presto jsem se ani na chvily nenudil. Film je poskladanej ze spousty flashbacku a trech pribehu "jak to tenkrat bylo" (v podani Johna Holmese, prezivsiho clena bandy a policajtu) takze az do samotnyho konce jsem byl solidne napnutej a nevedel jsem kdo co proved, ale nakonec se vse hezky poskladalo, vsechny otazky se zodpovedeli a ja byl maximalne spokojenej. Navic behem celeho filmu hrala vyborna hudba. Ale pres to vsechno mam k filmu dve vytky. Jednak bych precejen cekal, ze ve filmu o nejvetsi porno legende bude naka poradna souloz, ale neuvidite tu ani jedny kozy. Druha vytka se tyka samotnejch 4 "brutalnich" vrazd. Z utrzkovytejch zaberu, fotek a reci, co o nich vsichni maj, skutecne vypadaj na poradnej masakr, ale nikdy je neuvidite hezky natvrdo. Ale celkove musim rict, ze se mi tenhle docela nenapadnej filmecek hodne libil. ()

SOLOM.

Průměrný krimi thriller, který má docela dost hluchých míst - na druhou stranu však i několik velice zajímavých momentů. Val Kilmer byl rozhodně nejlepším článkem celého filmu a podal zde jeden ze svých nejlepších výkonů. Musím se přiznat, že začátek se mi líbil asi nejvíc. Protože při postupném odhalování masakru se dle mého názoru často ztráceli v ději i sami tvůrci a některé informace po chvíli absolutně nedávaly smysl. ()

• K vražednému útoku, který film přibližuje, došlo v roce 1981 v blízkosti bydliště Christiany Applegate, která si ve filmu zahrála. (Hans.)