Mistro - Your Lullaby

Norsko, 2015, 3 min

Hudba:

Mistro

whack

Ďalší zo songov, ktoré mnohých ľudí pohoršia, určite to dokáže vyvolať emócie, možno clivotu alebo zdesenie, ale mne to neprekáža. Nepropaguje potraty, ale podporuje dobrovoľné rozhodnutie nemať deti a za toto slobodné rozhodnutie nemožno nikoho súdiť. Možno to Mistro prezentuje trochu provokačne, ale mne to až tak nevadí. Moje drahé dieťa, táto pieseň je pre Teba. Nikdy nebudeš počuť môj hlas, ale kiež by si vedelo, že Ťa mám rád príliš na to aby som Ťa nechal v tejto temnote, aby som stlačil Štart na Tvojom srdci. Nikdy nebudeš existovať, navždy mi poďakuj (...) nikdy nebudeš trpieť, nikdy neucítiš bolesť (...) Mysli na všetky tie deti, ktoré boli dnes narodené, vytrhnuté z ticha do chaosu a úpadku, nebudeš jedno z nich, takže máš šťastie. (...) Mysli na všetky trápenia, ktoré nebudeš musieť zažiť, všetky tie hrozné sračky ktoré nebudeš musieť vidieť, ver tomu od niekoho kto ich videl všetky – od niekoho ako som ja. ()

Radko

Hip-hopová Uspávanka pre každé nenarodené dieťa. Hymna antinatalistov. Teda tých, ktorí sa dobrovoľne zriekli rodičovstva v prospech konceptu nerodenia detí a dobrovoľného vymretia ľudí na Zemi v prospech prežitia zemegule. Slová sú jednoznačné, refrén fajný, ale hudobne a spevácky je to až prízemne jednoduché. Nuž ale, ak sa chce aktivisticky myšlienka preniesť do hláv veľkého množstva ľudí, iné to byť hádam ani nemôže. Na druhej strane potetovaná tvár speváka vyzerá dosť hrozivo a môže zopár potenciálnych budúcich nerodičov od kroku neplodiť odradiť. ()