Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1925 nachází proslulý americký archeolog Desmond Jordan starý rukopis, dokazující existenci bájné Mluvící hory. Vědecká bádání ho přivedou až na Saharu, do kraje neproniknutelného moře písku a kamene, v jehož nejzažším koutě se údajně tajemná hora se svým legendárním pokladem nalézá. Na své pouti k ní musí ovšem Jordan překonat nejednu nebezpečnou překážku. Nehostinný pouštní kraj trápí své návštěvníky žízní, pronásleduje je náhlými bouřemi, ve dne je oslepuje zářícím sluncem, aby je v noci nechal strádat nesnesitelnou zimou a vystavil je věčné samotě. Jordan si však na přílišnou samotu stěžovat nemůže. Jeho pronásledovatelé se vždy zjevují nečekaně a nepozorovaně. Vidina získání tajemného pokladu činí z pouštních pirátů divoké krvežíznivé lovce a z příslušníků cizinecké legie zaslepené fanatiky, jejichž nástrahám musí nadšený vědec na své cestě za poznáním na každém kroku čelit. Jeho opravdovým vítězstvím však není odhalení tajemství záhadné Mluvící hory, ale setkání s tajemným kmenem obyvatel této hory - lidí velmi zvláštních, vládnoucích nesmírnou vnitřní silou, nebojácných a odhodlaných ke všemu. Jejich poslání a myšlení však pochopí Desmond až mnohem později... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

provitamin 

všechny recenze uživatele

Kedysi veeeľmi dávno som kúsok z toho videl, ale takmer vôbec nič som si nepamätal. Teraz o dlhé stovky rokov neskôr to už pripadá komicky, slabé herecké výkony, bezkontaktné súboje, nechtiac úsmevné dialógy a s výnimkou posledného dielu aj dejovo relatívne nudné. A aj tie milostné scény sú také že si nevedia poriadne zasunúť jazyk to pusy, sa cmukajú ako na základke. Dal by som 2 hviezdy, ale fešná Anthea, relatívne dobrý posledný diel a super hudba Ennia Morriconeho to nakoniec vyťahuje do priemeru. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Tajemství Sahary má v sobě tajemství, ale hloupé, romantiku, ale plytkou, exotiku, ale kýčovitě idealizovanou... Postavy jsou schematické, On je krásný, odvážný, milující, Ona je krásná, odvážná, tajemná a milující. Padouch nemá slitování, pase jen po svém blahu a všude rozsévá zlo. Když si takovéhle postavy začnou povídat, radost si zacpat uši. Atd. atd. Hlavní pozitivum Tajemství Sahary je , že má v sobě Saharu a ta učarovat dokáže. Hlavně v případě, když je opravdu a dokonale pustá. Ale i ona by si zasloužila zajímavější záběry. ()

Reklama

djcremo 

všechny recenze uživatele

Pre niekoho teraz sa tento mini seriál môže zdať nezaujímavý, ale tí skôr narodený mi určite dajú za pravdu, že v tejto dobe to bol jeden z najlepších minisérii a všetci sme naňho tešili. Teraz keď som si ho po dlhom čas pozrel, tak som si zaspomínal na staré časy a len som uvažoval ako by vyzeral s možnosťami, ktoré sa naskytujú dnes. Celú minisériu ešte umocňuje hudba Ennio Morriconeho. ()

Brouk 

všechny recenze uživatele

Jak já to před skoro 20 lety tuto minisérii hltal, jak já jsem z toho byl vedle... před pár dny, celý natěšen jsem si POCTIVĚ koupil obě DVD a zkoukl je naráz... Musím se přiznat, že po letech se mi vloudil úsměv do tváře...ale vlídný... S trikovým pokrokem, s rozpočty, které dnes jsou, je pro mnoho diváků zejména mladších tento miniseriál veselou taškařicí... pro mě pamětníka je to ale víc než příjemná vzpomínka... Ke vzpomínkám trochu zkreslené nostalgie a naivity patří, ne??? Tak nechte mě snít..... :-) ()

T2 

všechny recenze uživatele

Tento niekoľko dielny seriál ma svojím tajomstvom okolo pokladu ukrytého v záhadnej Sahare vždy pri každej časti pritiahol a v tej dobe presnejšie v začiatkoch 90.rokov, keď sa vysielal na našej STV bol jeden z najlepších čo len mohlo byť. Strhujúce dobrodružstvo po pláňach zaviatymi pieskom bolo pod vedením výborného Michaela Yorka, skoro neznámej Andie MacDowell. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (4)

  • Mluvící hora je představována geologickým útvarem Gara Medouar v Maroku, kde se mj. natáčel i film Mumie (1999) a Spectre (2015). (Rattus Rattus)
  • Natáčení probíhalo v Maroku, v Itálii (Řím) a v římských studiích Cinecitta. (Rattus Rattus)

Reklama

Reklama