Reklama

Reklama

VOD (1)

Brzo má být propuštěn na svobodu sériový vrah. Inspektor se vrací do města Vitoria-Gasteiz, aby vyřešil vraždy, které se podobají jeho údajným zločinům. (Netflix)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (46)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Španělský hon na rituálního chladného sériového vraha! Já jsem teda velmi spokojený a příliš nechápu chladnější reakce diváků, ale mně se samotná myšlenka a nápad líbil velice. Každá vražda je symbol historického momentu od dob středověku!! Sériový vrah má snad nejgeniálnější motiv, co jsem kdy viděl a oběťi likviduje snad nejhůře možným způsobem. Nechává jim vpouštět včely do úst společně s benzínem, což udělá včely agresivnější, které ubodají člověka doslova zevnitř. Detektivka jak má být s tradičně slušnou Belen Ruedou. Vrah je divákovi znán už od čtvrtky filmu, takže si film kazí moment překvapení na závěr, ale i tak jsem se skvěle bavil a finále je řádně napínavé. Příběh***, Akce**, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí****. 7/10. ()

bourec 

všechny recenze uživatele

Dvě s odřenýma zádíčkama.Asi od třicáté minuty odpadlo pro krimi filmy to nejdůležitější pro diváka.A to odkrývání vraha.Toho nás autoři ušetřili,a asi věděli proč.Ten příběh je nejen překombinovanej,ale až trochu scifi.A já sem se v něm slušně ztrácel.A tak mi zůstali jen obrázky.Na kriminálku málo napínavý,málo akční,všeho málo.40%. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Mlčení Blanek chtělo strašně moc být Purpurovými řekami. To by se ale režisér nesměl jmenovat Kašparózo a Eva García Smaženz de Efedrini být plagiátorskou grafomanskou feťačkou. A tak se v tom jen hodně a dlouho běhá pro zdraví, všichni zúčastnění se většinu hrací doby chovají jako nesvéprávní kokoti a během těch kokainových zpětných a současných záblesků bez jmenovek budoucích příbuzných a potenciálních sociopatů se může jednomu snadno stát, že mu unikne ta skrz naskrz prefíkaná a dokonale sofistikovaná zápletka o dvojčecím trojčeti, kterého nějaký iberský zrzek, říkejme mu třeba Chozé Armando Oukonor, na polední chvíli přismrkl mezi dva cigoše do lůna Končity Farzekašové. No a narodit s korozí doprostřed černočerného Baskicka, to by jeden idiotsky komplikovaným způsobem hned vraždil jako pominutý! A tak jediným rozptýlením v tomto eitopfu z lysohlávek a přiblble vybrakovaných kafilérních zápletek sériově vražedných filmů je sledovat oje inspektorky Kozotřasové. Beléna je již sice kapku tlející a mohutně balzamovaná alfasamice, nicméně s trochou gerontofilní fantazie by se jí pořád celkem dalo zaklikat na kastaněty a v případě nouze do ní i zapíchnout banderilu, kdyby náhodou po Klusákově mementu začaly dvanáctky odmítat Čupačupsy. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tak tady Španělé se spoluprací s Netflixem šlápli do oslího hovna španělského muly. Tady se totiž španělský tvůrce rozhodl natočit ryzí mysteriozní thriller se sériovým vrahem a stala se z toho spíš fraška. Změť nudy a nesmyslného vyšetřování z filmu udělal průměrný, až podprůměrný kousek. Škoda, protože atmosféru neznámého to mělo a ty kulisy španělského maloměsta také stály za to. No nic, tak třeba příště. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Akonáhle je takmer od úvodu odkrytá identita vraha, vytráca sa kľúčový moment prekvapenia. Človek natrafí na veľmi málo thrillerov, pri ktorých platí, že výnimka, potvrdzuje pravidlo. Musí sa jednať o naozaj kvalitného scenáristu a “zručného” režiséra, ktorý následne dokážu diváka ohúriť odhalením motívu, či priebehom samotného vyšetrovania. Za mňa (asi) slabší priemer, lebo toho napätia (až na úplný záver) je tiež asi toľko, ako koronou nakazených predavačiek v Lidli za pokladňou. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo ve španělském městě Vitoria-Gasteiz, které je hlavním městem provincie Álava i celého autonomního společenství Baskicko. Ve filmu také vidíme starou gotickou katedrálu Santa María, která se nachází v témže historickém městě. (Trajektt)

Reklama

Reklama