Adrenalin: Předběhni smrt

Nenad Pecur

Kostýmy:

Shelly Boies
  • Han22

Tohle už snad ani nemá cenu komentovat, jen hodit odpad a hotovo. Adrenalin je Pyunův poslední film z žánru sci-fi, čili díky bohu se s ním už nesetkám. I když se sci-fi to nemá moc společnýho a moc společnýho to nemá ani s filmem. Skupina herců včetně Lamberta (tenhle film mu nejspíše definitivně zničil kariéru) je nahnaná do bratislavského baráku, kde se hodinu a půl chovají jako největší lamy a nechávají se masakrovat nějakou potvorou, kterou do konce pořádně neuvidíme. Celý to působí jako kdyby si támhle Pepa z Depa vzal kameru a šel něco natočit s kamarádama, s tím že věřím, že Pepa z Depa by v tom měl aspoń nějaký vtipný hlášky. Nejhorší vyvražďovačka všech dob.(25.4.2010)

• zurivymlok

Myslím, že zdejší hodnocení je možná trochu moc příkré. Samozřejmě - po většinu doby je to poměrně amatérsky natočená honička. Přenos do budoucnosti (teda dneska už minulosti) po rozpadu celosvětového uspořádání je pro děj naprosto zbytečný. Nejde o nic jiného než o hon znetvořeného (nakaženého - opět zbytečné) vraha. Pozitivem by však mohla být poměrně napínavá atmosféra a zajímavé prostředí. Honit takového psycháče v takovém prostředí je dost o nervy. Vzniknout remake by z toho klidně mohl. Bylo by však potřeba odstranit ze scénáře zbytečnosti (budoucnost, infekce, rozpad civilizace) a nechat hlavní hrdiny mluvit co nejméně. Čili, abych to shrnul: je to amatérština, ale občas celkem napínavá.(9.6.2013)

• Jimmi

Tento film som pozeral iba za celkom zaujimave obsadenie(na b-ckovy film) a nebol to najlepsi napad. Natasha Henstridge(species 1 a 2) Lambert a v neposlednej rade Andrew Divoff(ktory bol v roli zleho djina vo Wismhasterovi) davali sancu na solidnu beckovu zabavu,ale vysledok bol fakt hrozny.Pozerat sa 3/4 te hodiny ako policajti nahanaju nejakeho sialeneho tipka po zdemolovanej veznici bol takmer nadludsky vykon,pri ktorom ma skoro dobehla smrt:).Netusim ako tam dostali takych hercov......(asi sa im nechcelo vopred citat scenar a len tak to podpisali)Myslim ze presne takymto filmom sa hovori odpad...(9.1.2006)

• wayne99

Přestože se většina filmu odehrává v nějakém sklepení, nebo katakombách (vypadá to jako zdevastovaná kasárna po odsunuté Sovětské armádě), tak při těch pár scénách zvenčí máte pocit, jako že to všechno důvěrně znáte – na silnicích není asfalt, ale dlažební kostky (kočičí hlavy), v ulicích staré plechové popelnice (bobry), pavlače a zděné činžáky, uvnitř dveře s klikou, do stran otevíratelná okna, kolem schodiště barevná malba (sokly) apod. A když potom místní policie přijede v bílo-žlutém žigulíku a další dvojice v novější bílo-zelené Nivě, řeknete si – tohle se muselo natáčet u nás. Bohužel je to asi to jediné, co je na tomhle filmu zajímavý a kvůli čemu stojí za to se na něj podívat. Prakticky od první minuty až do konce tam hrstka policistů nahání nějakýho zmutovanýho šílence – vůbec to nepřipomíná celovečerní film, je to spíš taková akční televizní hra. Jenom mi přišlo divný, proč tenhle chlápek, který brutálně likviduje všechny kolem, nikdy nezaútočí na Natashu, i když k tomu má několik příležitostí – ale na druhou stranu, při pohledu na tak nádhernou ženu, ani já bych to asi nedokázal.(28.9.2007)

• TERRORDROME

Pyun síce natáčal v Bratislave viacero filmov, ale v tomto účinkoval vtedy ešte populárny Christopher Lambert a tak o tom písali reportáže v novinách, na čo sa dobre pamätám. Je to také klasické béčko, kde sa policajný tým naháňa so šialeným nakazeným mutantom po pivniciach a kanáloch predapokalyptického roku 2017. Hlavne úvodná prechádzka zamorenou nemocnicou plnou mŕtvol a prezentácia pouličného chaosu celkom navnadí, ďalej sa to už prenesie do podzemia kde hrdinovia mátajú v tme, lezú šachtami, padajú na hubu a občas nájdu nejaké to vysiace oko. Plus mutant zmáruje jednu extra príchodziu skupinu skafandrákov a potom zavesí Lamberta a Natashu za nohy, aby im mohol pred ksichtami mávať nožom. Žiadna sláva, ale v rámci žánru sú ďaleko horšie a hlavne v porovnaní s režisérovými predchádzajúcimi a aj nasledujúcimi výprdmi ultra lacnej demencie je to dokonca dosť dobré, alebo aspoň slušne a dynamicky natočené, celkom krvavé a herci nepôsobia že im je všetko u riti. Takže za mňa dá sa.(3.7.2016)

• - Tento akčný/sci-fi nepodarok z dielne Alberta Pyuna sa natáčal v režisérovej v tej dobe oblúbenej Bratislave, dalej v Modre a záverečná nahánačka v podzemí sa natáčala v pivniciach hradu Červený Kameň. (BathoryMan)

• - Pozorný divák zahliadne vo filme aj herca Andreja Hryca v miniúlohe policajta. (BathoryMan)