Výbuch

Výbuch

Akční

USA, 1997, 105 min

• SeBig

Pyun uvádí: smrtonosný Johnny Cage v troskách: náhlá smrt né pod pacifikem. Na tisícerokrát ohraný téma.. Albi tam nemohl dát ani cyborgy, to už by byl totiž Cyberjack 2 nebo Automatic 2 už nevim. Všechno tak protažený a nudně podaný. Akce suchá jak rohlík, Linden to schytá do ramene a o deset vteřin tam předvádí chvaty jak kdyby měl rameno z železa..asi pil hodně magnezije před natáčením já vim, já vim. Hudba se opakovala celej film dokola a sprintující tlustá negryně mě fakt pobavila. Jinak nuda hovno.(11.1.2019)

• Renton

Tento snímek opravdu vybouchl. Bum bác a je po něm..(30.3.2005)

• Wacoslav1

Divoff je frajer a utahne i tenhle megarozvleklej film smula je ze Ashby je tezce nepresvedcivej a po slibnym rozjezdu se to tahne vic a vic zaverecny titulky jsou vysvobozenim nebejt Andrewa tak to nestoji za skouknuti(21.2.2012)

• ScreamJay

Bacha lidi, Albert Pyun si hraje s detonátorem, asi to tu bouchne. Po nekonečném udržování série Kickboxer při životě, rozhodl se skautík Albert pro teroristický thriller se vším co k tomu patří. Tedy bandou teroristů, kteří vypadají jako kupa štamgastů fitnescentra, co se před chvilkou pustila do steroidů, které jim maminka nabalila do batůžku. Ale dejme tomu, že tahle banda pod vedením hereckého prototypu teroristy Andrewa Divoffa musí být v řádné kontrastu ke skupince vystrašených špičkových plavkyň, které spíš připomínají 12tileté holky, jimž papá zabavil mobila. Typická osa děje, že ten nejneočekávanější zachránce bude tím pravým, víra v ducha amerikanismu zavání hned z několika vět typu: “Tohle je Amerika, musíme zachránit životy lidí!“, kupa argumentů s prstem na spoušti a nervózní starostka ala jamajská boogie mama, toť devizy celé téhle podívané. Nemá cenu zviditelňovat chyby a přehmaty, jen je mi nějak podezřelé, že až moc údržbářů umí karate a střelbu obouruč ala John Woo. Linden Ashby, reprezentant týmu béčkařů skrývající pod mundůrem levej hák strejdy Tysona (úderná hláška ne jeho adresu: „Údržbář je profík!!“) a ani Rutger Hauer v dosti neobvyklém rozpoložení tenhle film nad hladinou bazénu neudrží. Není to čistý odpad, jen takový ty zbytky od večeře, co se ještě dají druhého dne dorazit ke svačině.(15.4.2005)

• TERRORDROME

Pyunova vízia Smrtonosnej pasce a Prepadnutia v Pacifiku, ale bez rozpočtu na čokoľvek, takže sa musí uspokojiť s krytou plavárňou ktorú prepadne banda svalnatých modrokošeláčov. Nanešťastie je to dosť nuda a hlavný hrdina je proste nejaký náhodný údržbár karaťák, faktický charakterový nímand ktorého jedinou shopnosťou je že dokáže držať dve búchačky naraz a nestratiť pritom rovnováhu. Hlavný zlomrd má naproti tomu vcelku slizkú charizmu, ale najlepší je Rutger Hauer ako vládny blázon s indiánskymi copíkmi. Jeho záverečná likvidácia záporáka pomocou svojho vybuchujúceho invalidného vozíka konečne vnesie do deja trošičku zábavnosti, aj keď ten dolepený efekt explózie vyzeral ako z kreslenej grotesky. Vo filme je ešte jeden výbuch budovy, ale neverím že nebol odniekiaľ vykradnutý, takže sa neráta. Akcia inak pozostáva z nejakého toho karatle fackovania na chodbách a každé zastrelenie či bodnutie je strihnuté tak aby nebolo vidieť, čo fanúšikov akčných filmov vždy úprimne poteší. No a z Pyunových chronicky notorických/notoricky chronických hercov ako Tim Thomerson či Thom Mathews tiež osoh nie je, bo len opatrne obkendujú. Celkovo strašná zívačka.(5.9.2018)