• Stibak

Velký špatný. V traileru byly všechny sceny, co staly za to...(19.1.2020)

• Enšpígl

Jako pár dobrých fórečků tam bylo, vesměs zrovna ty, co nejvíc kopírovali Franka Drebina. Projekci oživila značně primitivní slovenská rodina, která komentovala některé dění a občas se snažila uhodnout dění nadcházející, oprvadu takhle buranský chování člověk hned tak nevidí, ale možná patřili k filmu.(18.1.2020)

• EvilPhoEniX

Česká parodie na policejní kriminálky a je to bohužel klasické České filmové dno. Pár fórů se našlo ( Proklepnout Beatles) a na Hanu Vagnerovou se hezky kouká, ale je to bohužel spíš trapné až buranské. 30%(21.1.2020)

Jako proč ne. Není to sice žádná bomba, ale člověk se párkrát zasměje skutečně od srdce. Krimi parodie byla naposledy k vidění snad v podobě série Byl jednou jeden polda. Teď je to trochu svižnější, modernější, ale na britské krimi komedie to ještě nemá. Viděno v kině. 55%(3.2.2020)

• Stanislaus

Čeští tvůrci si řekli, že natočí vlastní verzi Bláznivé střely, a tak vznikl Případ mrtvého nebožtíka. Už podle traileru je člověku jasné, že půjde o vcelku nenáročnou ptákovinku. Mě osobně do kina nalákala skutečnost, že se snímek odehrává z velké části na univerzitě, se kterou jsem studijně spjatý už dlouhá léta. Kdo zná dobře Olomouc, tak se neskutečně pobaví nad prostřihy mezi jednotlivými dějovými lokacemi. Vedle slabšího technického zpracování (panoramata nad městem a umělí ptáci okolo Dómu) mi nejvíc vadilo nestravitelně rychlé dávkování vtípků a gagů, z nichž byly některé celkem povedené, ale jelikož jich bylo v některých místech až přespříliš, tak některé z nich přišly vniveč. Příběhově jde o skrz naskrz přímočarý a plochý kousek, u něhož je divákovi téměř od počátku jasná identita zločince - i když v tomto případě šlo spíše o natočení nenáročné krimikomedie s parodickými prvky a množstvím hvězdných cameí, která byla místy až trestuhodně nevyužitá.(29.1.2020)

Musim vyzvdvihnout Davida Novotného a Evu Holubovou.... pokud přistoupíte na to, že to je komedie - parodie, tak se budete dobře bavit ! A Hanka Vagnerová zraje jako víno....(16.1.2020)

To je tak blbý, že jsem se místy i zasmál. Samozřejmě je tam cítit ta Nova, což je blbě, ale herecky se to povedlo. Každá parodie musí být přiblblá a tady to platí dvojnásob.(17.1.2020)

Ale jo. Nebylo to špatné. Občas vtipné, občas trapné, dějově prázdné, ale vlastně originální. Lepší než romantická komedie na stou variaci.(27.1.2020)

• Lisabellla

Přidávám se k těm, co říkají, že pár fórků bylo celkem dobrých, občas jsem se pousmála, asi jednou, dvakrát zasmála. Ale jinak je to přesně to, co se od toho dá očekávat - nic hlubokého. Vagnerová byla děsně nudná a pitomá - a to ji mám docela ráda. Novotný byl ... jako vždycky. O zbytku nemá ani cenu se zmiňovat. Rozhodně ale doporučuji zajít si do kina - budete v sále zaručeně sami. A to se tam dá dělat věcí...(25.1.2020)

Krásná a povedená Česká komedie která si bere na paškál všechny současné kriminálky ať už zahraniční nebo české , a ukazuje klasické klišé a postupy které jsou vždy jak přes kopírák. Chápu že nikdo to může brát jako snižování úrovně českého filmu ale musí to brát s nadsázkou a s tím že je to komedie .Nakonec obsazení je bezvadné a David Novotný ten ukazuje že umí zahrát vše bravůrně .(19.1.2020)

Taková kravinka oddechová u které se člověk fakticky párkrát hezky zasměje! Vyhozené peníze to určitě nejsou :-)... znam fakt větší blbosti a tohle bych neodsuzoval, navíc skvělá parta herců(17.1.2020)

Není to, a ani nemá být, komedie k zamyšlení. Je to prostě film, kde můžete vypnout mozek a nechat se bavit hláškami, které jsou ve filmu v podstatě v každém rozhovoru. Pravda je, že po chvíli už jsem byl z těch hlášek trošku unavený, pár hlášek bylo vykrádeni z otřepaných vtipů, ale pořád jich bylo dost nových a já se skvěle bavil.(18.1.2020)

Pokud člověk přistoupí na absurdní humor Bláznivých střel, tak je to zábavná komedie. K Troškovi bych to opravdu nepřirovnával.(26.1.2020)

• Renfield

Že šla Nova do něčeho jiného než přiblblých vztahových "komedií" mě překvapilo. Žel po zhlédnutí Nebožtíka už tak překvapen nejsem, je to totiž novácké až až! Většina fórů je docela trapná, některé trapné vyloženě a něco málo se povedlo. Jednou každopádně stačilo. 40%(27.1.2020)

Jednou super. Jednorázovka. České žhavé výstřely(17.1.2020)

Taková příjemná oddechová komedie - parodie na detektivky a kriminálky, která se nebere vůbec vážně a naopak na tomto principu účelově staví, což celkem funguje a film je v tomto ohledu po celou dobu konzistentní. Kvalita vtipů je sice trochu kolísavá (od mírně trapných až po excelentní), ale rozhodně mám chuť vidět to znovu, skvělá odreagovačka. 65%(1.2.2020)

Skvělá parodie. Rád zkouknu zas.(17.1.2020)

• Ozzy2

tufr..( Michal Čoudek) je trapné hodnotit jako zúčastněný a ještě dávat téhle sračce pět hvězd, protože tam hraješ....Ono ti nestačí, že jste natočili něco tak děsnýho, ty ještě musíš lidem lhát, jak je to super, což už je vrchol amatérismu a tvé pitomosti.(20.1.2020)

Když se bere jako parodie, což i je, tak super.(17.1.2020)

Jakožto člověk denně pohybující se v Olomouci, musím přidat vlastní dojem z tohoto díla. Téma parodické komedie je téměř nepolíbené v našich končinách a já dávám velké díky, že měl pan Šmídmajer odvahu pustit se tímto směrem. Upoutávka v kinech byla skvěle střižena a byla pro mě velkým lákadlem film navštívit. Po nekompromisně rychlém hození diváka do úvodu filmu chvíli trvalo všem v sále naladit se na parodický typ humoru, který z první 1/4 filmu dělal problém zasmát se a nepřipadat si opravdu hloupě, protože některé fórky byly i na dané téma opravdu "laciné". Postupně gradující zápletka s ubíhajícím časem za polovinou filmu míchá dojem divákům zajímat se o děj s průběžným dávkováním vtipných situací a gagů, kdy se u masáže vašich bránic vyrovnaně střídá trio Novotný, Vagnerová a Pechlát s občasně doplňujícím Příkazským. Finální scéna dechberoucího útěku hlavních hrdinů končí spláchnutím záporáka městkou splaškovou kanalizací díky absenci kanálového poklopu a tím vítězný hrdina ukončuje případ mrtvého nebožtíka. Ikdyž mohu ve výsledku konstatovat, že jsem se více jak 2/3 filmu bavil skvěle, cením si odvahy točit parodii v našem rybníčku, oceňuji smysluplnost scén, kdy znalému Olomouce nepřišlo příliš míst, které by na sebe nenavazovaly svoji polohou, ale přesto vše kladné musím dát maximálně 3 hvězdy a to proto, že je u tohoto filmu stále co dohánět a učit se od cizích parodií třeba od francouzských kolegů. Za samotný výkon 5 hvězd Novotnému, 4 hvězdy Vagnerová a Pechlát(24.1.2020)

Dobra relaxacni komedie plna gagu(26.1.2020)

<< předchozí 1 2