Četníci řeší náročnou kauzu zmizení advokáta, speleologa i bonvivána v jednom - doktora Lukašíka i trochu delikátní práci na případu údajné andělíčkářky. Do řešení delikátního případu údajné andělíčkářky se přes Arazímovo zděšení i nevůli vloží s originálním nápadem jeho půvabná přítelkyně květinářka Ludmila. Mnohem vážnějším problémem je však zmizení doktora Lukašíka z Blanska, nadšeného speleologa, pro kterého se staly, jak se posléze zjistí, jeskyně Moravského krasu osudné.Pád do jedné z propastí vypadá sice jako nešťastná náhoda,ale muži z četnické.pátračky mají podezření, které je nutí k delikátnímu pátrání v okolí mrtvého, který byl nejen váženým blanenským advokátem, ale i obratným bonvivánem, který si za zády manželky dokázal užívat života podle svého. (Četníci sice mají svědka, ale jeho důvěryhodnost soud nemusí uznat). A tak praporčík Arazím pro samé problémy se zločiny nemá ani dostatek času, aby v pohodě vychutnal oslavu svých narozenin, kterou připravili jeho kamarádi z pátrací stanice a slečna Ludmila. S blahopřáním se připomene i vrchní vládní rada - Arazímův dávný kamarád z čs. legií. Pro Arazíma je však nejlepším dárkem vyřešení obou zapeklitých případů. (Česká televize)

tron

"Či mám právo pred Bohom, to neviem. Ale mám povinnosť pred zákonom." Dobré. Zábavné hlášky i dialógy, pekná chémia medzi policajtmi, výrazné osobnosti v policajnom zbore a pochmúrna atmosféra jesene/zimy. Ale scenár nie je príliš vzrušujúci a prípadu chýba ostrosť. ()

otík

Průměrný díl, který s ohledem na další díly neměl nic zásadního, co by s osudy četníků výrazně pohlo a jako samostatný díl nemá čím větším zaujmout. Jeden z těch dílů, na který bylo jednoduché zapomenout. ()