Majitel hradu Stryk a jeho dcera Justýna zaměstnají nejen Arazíma, ale i místního vášnivého hledače Šoufka, který málem přijde o život. Venkovský hledač pokladů Bartoloměj Šoufek se dostane na stopu ukrytého bohatství v blízkosti nedalekého hradu. Pátrání je ochoten obětovat vše - i štěstí své rodiny. O "poklad" se ale také zajímají jiní - otec a syn Augemanovi, kteří dokonce mají plán, jak se k nálezu za pomoci starých mapek dostat. Cesty Augemanových a Šoufka se několikrát zkříží, a to se ještě do tajemné záležitosti zaplete Justýna, moderní mladá dáma, bydlící na hradě. Četníci z brněnské pátračky zjišťují, že se kolem hradu a jeho okolí odehrávají podivné záležitosti, které spolu zdánlivě nesouvisí. (Česká televize)

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jeden z těch lepších, ale ne nějak úžasných dílů. Rozhodně zaujme ve své tragikomické roli Ondřej Vetchý a topící se Bočanová ve studni. Četnický ansábl je tu spíš jen do počtu. Slušný díl. ()

ondrula

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tento díl je dost možná nejhorší z celé (už tak dost špatné) třetí série. Za všechno hovoří třeba členové štábu, kterým se občas podaří nedopatřením vlézt do záběru. ()

salahadin

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak v tomto díle jsem nepobral skoro nic. Vlastně vůbec nevím, co tu dělali četníci, když jediný případ, který by se jich týkal, byl fetišista na dámské prádélko, kterého však čapli hned v první minutě! A pak nastoupil svaz stoupenců tóry, který sehrál absolutně zbytečnou habaďůru s archeologickým výzkumem, jen aby našli - tóru. Opravdu nemohli zajít za Strykem, dát mu nějaký bakšiš a vyklopit mu narovinu, o co jde? Pak by se nám úplně vytratila velice nepříjemná role a protivný charakter Ondry Vetchého a podotýkám, že ku prospěchu věci! Jeden z nejhorších dílů ČH. Ono i četníci byli absolutně nezajímaví a jejich "humor" křečovitý. Vůbec celá ta pohodovost 1. a částečně 2. série se vytratila a teď se o ni Moskalyková křečovitě snaží, leč nejde to. ()

• V čase 34:30 vyleze Oskar (Lukáš Vaculík) na násyp silnice k zaparkovanému autu. Kamera přitom zcela vlevo na vteřinu zabírá půl postavy člena štábu v dnešním oblečení. (HonzaR)
  • Natáčelo se na hradě Buchlov. (M.B)