Majitel hradu Stryk a jeho dcera Justýna zaměstnají nejen Arazíma, ale i místního vášnivého hledače Šoufka, který málem přijde o život. Venkovský hledač pokladů Bartoloměj Šoufek se dostane na stopu ukrytého bohatství v blízkosti nedalekého hradu. Pátrání je ochoten obětovat vše - i štěstí své rodiny. O "poklad" se ale také zajímají jiní - otec a syn Augemanovi, kteří dokonce mají plán, jak se k nálezu za pomoci starých mapek dostat. Cesty Augemanových a Šoufka se několikrát zkříží, a to se ještě do tajemné záležitosti zaplete Justýna, moderní mladá dáma, bydlící na hradě. Četníci z brněnské pátračky zjišťují, že se kolem hradu a jeho okolí odehrávají podivné záležitosti, které spolu zdánlivě nesouvisí. (Česká televize)

salahadin

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak v tomto díle jsem nepobral skoro nic. Vlastně vůbec nevím, co tu dělali četníci, když jediný případ, který by se jich týkal, byl fetišista na dámské prádélko, kterého však čapli hned v první minutě! A pak nastoupil svaz stoupenců tóry, který sehrál absolutně zbytečnou habaďůru s archeologickým výzkumem, jen aby našli - tóru. Opravdu nemohli zajít za Strykem, dát mu nějaký bakšiš a vyklopit mu narovinu, o co jde? Pak by se nám úplně vytratila velice nepříjemná role a protivný charakter Ondry Vetchého a podotýkám, že ku prospěchu věci! Jeden z nejhorších dílů ČH. Ono i četníci byli absolutně nezajímaví a jejich "humor" křečovitý. Vůbec celá ta pohodovost 1. a částečně 2. série se vytratila a teď se o ni Moskalyková křečovitě snaží, leč nejde to. ()

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jeden z těch lepších, ale ne nějak úžasných dílů. Rozhodně zaujme ve své tragikomické roli Ondřej Vetchý a topící se Bočanová ve studni. Četnický ansábl je tu spíš jen do počtu. Slušný díl. ()

ondrula

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tento díl je dost možná nejhorší z celé (už tak dost špatné) třetí série. Za všechno hovoří třeba členové štábu, kterým se občas podaří nedopatřením vlézt do záběru. ()

• Natáčelo se na hradě Buchlov. (M.B)
  • V čase 34:30 vyleze Oskar (Lukáš Vaculík) na násyp silnice k zaparkovanému autu. Kamera přitom zcela vlevo na vteřinu zabírá půl postavy člena štábu v dnešním oblečení. (HonzaR)