Tenhle díl (režie : P. Moskalyková-Solo) je asi neslabší : 4,5 * a 76 % (viz nelogičnosti v závěru) .(30.10.2017)

Osudy československých policajtů i československé republiky se pomalu uzavírají, přívrženci fašistického Německa čím dál více vystrkují růžky a brněnská pátračka málem přijde o pár policistů při akci v pohraničí. I tohle nakonec vede naše hrdiny, aby své rodiny poslali do bezpečí do Anglie. Jenže ještě předtím je třeba dořešit případ s fašistickým přívržencem Kugelem. Závěrečný díl celé série je bonbónkem pro její fanoušky.(20.5.2016)

„Třeba válka nebude.“ Posledný a smutný diel. Dokonca ponúka akčnú scénu, čo je na tento seriál pomerne nevídané. A nielenže je dlhá, ale napriek ťažkopádnosti jej nemožno uprieť čaro (a drsnosť). Najsilnejší dopad na diváka však majú až posledné minúty, kedy sa príbeh definitívne chýli ku koncu. Za to dávam štvrtú hviezdičku. „Jáj sem jí nabídnul všechno.“ – „Vidítě. Někdy ani to nestačí.“(29.5.2018)

Kdo by Bedžicha (jak by řekla roztomile žvatlající Ruska) na konci nezabil, je vlastizrádce :) Abych neopakoval již řečené, vypíchnu napínavou, byť opět krátkou přestřelku. Andělka s kanónem v ruce dokázala, že je silné děvče, relikt starých dobrých humoresek. A tak končí 3. série i s novými a bohužel ne moc podařenými postavami, Donutil svou roli nezvládl, Elly, Blaženka, Kliková = nesympatické postavy, Skrčílek = špatný vtip, byť Preisse žeru. A z kola ven samozřejmě museli i Kugel s Kuličkou. Její osud je vynikající metaforou pro naši zemi bezprostředně po swingers párty v Mnichově - sežrána neměckou dogou. A toto je opravdu deadline pro časovou osu Četnických humoresek, vlídného seriálu o lidech, kteří se museli nadřízených ptát, zda se mohou oženit. Jenže tímto rokem veškerá vlídnost skončila a Četnické humoresky by se utopily v moři lidské špíny. Auf Wiedersehn, mein Damen und Herren....(26.11.2016)

Nad Československem se stahují mračna. Opasek svobody je utahován profašistickými individui. Jen málokdo byl tak duchapřítomný, odvážný a vybavený po finanční či jazykové stránce, že si mohl dovolit před několikaletou bouří utéci.(21.5.2016)

• - V závěrečné scéně u letadla je v jednom záběru vidět mikrofon a v dalším dokonce i jedna z kamer. (pavelbedi)

• - Ke konci filmu předává praporčík Skrčílek (Viktor Preiss)  peníze v obálce za dopadení žháře majitelce nevěstince. V jednom záběru drží majitelka obálku s penězi v ruce. V dalším už drží jen peníze a obálku má praporčík Skrčílek. (Domaneni)

• - Natáčelo se v léčebném ústavu Jevíčko. (M.B)