Reklama

Reklama

Četnické humoresky

(seriál)
  • angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 20
Komedie / Krimi
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Hrají:

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(39)

Obsahy(1)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

(více)

Recenze uživatele otík k tomuto seriálu (23)

Četnické humoresky (2001) 

Podařený četnický seriál s téměř vždy dvojí zápletkou, jehož první série byla vynikající, pozdější díly už přeci jen trochu ztratily na kvalitě. Ale i tak jde o jeden z těch opravdu podařených seriálů, který zvláště pro nás, Moraváky, má i své osobní kouzlo. Hudba: Ivan Kurz ()

Série 1 (2001) (S01) 

Pro mně osobně nejlepší série, která těží z okoukaných tváří, zajímavých příběhů a dobrých filmařských postupů. Sledujeme příběhy pátračky, která přijde o jednoho ze svých členů, je nahrazen novým, Arazím se srovnává s láskou k Ludmile a politické případu tu ještě nehrají vůbec žádnou roli. ()

Volavka (2001) (S01E02) 

Namlouvání Arazíma s Ludmilkou je vtipné, případ znásilnění je pro ženy nepříjemný, ale pátrací stanice se zrovna kdovíjak nečiní. Ale pak přijde nápad s volavkou a to je teda gól. Trojan jako slečinka vskutku uvěřitelný. Dobrý díl. ()

Beáta (2001) (S01E04) 

Neskutečný případ vraždy jeptišky, na kterou spadl v klášteře zvon. A o to ještě méně pochopitelný pachatel. Velmi dobrý díl, který jako vedlejší kolej nabízí kapsáře kradoucího pravidelně na kouzelnické show. ()

Krkatá bába (2001) (S01E05) 

Průměrný díl, který s ohledem na další díly neměl nic zásadního, co by s osudy četníků výrazně pohlo a jako samostatný díl nemá čím větším zaujmout. Jeden z těch dílů, na který bylo jednoduché zapomenout. ()

Směšný vrah (2001) (S01E06) 

Dobrý díl. Vcelku zábavný, konečně pořádný prostor dostává Erik Pardus jako Zahálka, podezřelí všichni a nikdo, pachatel dlouho neznámý, sem tam dobrý vtípek.  PS: závěr, kdy je pachatel vraždy ve vězení, je dle mého názoru natáčen v dnes už spoustu let chátrající věznici v Uherském Hradišti, která se konečně v řádu budoucích let dočká zasloužené opravy a vznikne zde i muzeum totality. ()

Grunt (2001) (S01E07) 

Drsný případ vraždy (zabití?) myslivce vyžaduje nekompromisního četníka. A takovým v tomto díle je Arazím. Vzhledem k pozdějším dílům se tady plně věnujeme pátrání po vrahovi a Arazím dává na svůj šestý smysl a jde po podezřelém zcela nekompromisně. Zaujme také jeho dialog s nadřízeným (Kostka) o smyslu četnického zaměstnání a o jeho podmínkách (nečekaná slova jako "... naše poslání je k posrání."). ()

Repetent (2001) (S01E10) 

Díl o hovně. A to doslova. Není to myšleno zle, v tomto díle se opravdu pátrá po autorovi exkrementů, které zůstávají ve školách. Je to díl, ve kterém se ke strážníkům připojuje Zahálka, později pevná součást jednotky. Slušný a sem tam i velmi zábavný díl. PS: potěší záběry z Luhačovic a místní kolonády i lázeňského hotelu, muže také hezké nahé pozadí jedné z podezřelých ()

Lázeňské intermezzo (2001) (S01E11) 

Luhačovice, město zaslíbené, které mi dalo manželku, v hlavní roli. Teda až po Arazímovi, který sem vyrazil na poklidnou dovolenou, což mu samozřejmě nemohlo být dopřáno. Poblíž se stala vražda a ta nedá poctivému četníkovi spát (ani když má po boku tak okouzlující Ludmilku). Dalších z řady příjemných a milých dílů, ve kterém se sice pátrá, ale tentokrát dostane velký prostor i osobní život hlavního hrdiny. PS: zatímco minule si mohl mlsný divák užít nahý ženský zadeček, tentokrát bude pro dámské osazenstvo k vidění Arazímův zadní sedací sval:-) PS 2: V tomto díle se to hemží uherskohradišťskými herci ze Slováckého divadla - Juřina, Vraspír, Tomíček, Pulec, Belan, Stránský, Kyncl. ()

Narodil se Kristus Pán (2001) (S01E13) 

Příběh mastičkáře je spíše úsměvný než nějak zajímavý, o to však zajímavější a napínavější je druhý příběh - vražda mladé slečny ze zámku. Jedna z nejsilnějších scén nastává v okamžiku, kdy Arazím v zatopeném lomu čeká na vynoření zavražděné dívky a v ruce mu pak zůstává předmět doličný, který je důkazem k usvědčení vraha. Na závěr dílu požádá Arazím Ludmilku o ruku a ještě k tomu se na scéně objevuje nová zásadní postava - dospělá dcera Arazíma z dávné lásky na Ukrajině. Milý vánoční díl, který uzavírá první sérii. ()

Klaudynka (2003) (S02E01) 

Do velmi silného příběhu o vraždě staršího muže a jeho nálezu na dně rybníka zasahují do děje Arazímovy starosti o nově nabytou dceru a další osobní příběhy, které zásadně ovlivní další díly (např. Jarý, Ludmilka, Karlička). Krimi linka je však naštěstí výrazná a zajímavá, takže kdo nemusí osobní příběh (jako já), spokojí se s pátráním po vrahovi. Lepší průměr. ()

Táta (2003) (S02E07) 

V tomto díle hraje náš hradišťský herec ze Slováckého divadla Tomáš Šulaj číšníka, který obsluhuje Arazíme a Karličku ve vinném sklepě nebo jakési sklepní restauraci. Jinak velmi vtipný díl, Arazím perlí, co věta, to hláška (např. ve sklepě na otravného houslistu zahlásí "Vemte si s sebou toho Kubelíka"). ()

Hypnotizér (2003) (S02E11) 

Díl, který má všechno. Dvě svatby, napětí díky nebezpečnému vrahovi, humor i vážné scény. Tohle se autorům vskutku povedlo, jeden z nejlepších dílů vůbec. ()

Loupežník (2003) (S02E12) 

Podařený díl díky zajímavým případům. Jeden řeší v podstatě sám Arazím na Podkarpatské Rusy, kde potkává svého dávného přítele z války, který mu kdysi zachránil život. A Arazím je tentokrát v pozici, kdy může tomuto svému kamarádovi, dnes ale kriminálníkovi, zachránit život. V druhém případě vyšetřuje Čeněk vraždu studentky, jejíž vrah je více než překvapivý. ()

Slavnost (2003) (S02E13) 

Jeden z těch opravdu kvalitních dílů. Nejenom že pořádně prožijeme těhotenství Arazímovy Ludmilky, ale také se vydáme za dobrodružstvím československé zpravodajské služby, která podezírá Arazímovu dceru Klaudii ze spolupráce se sovětskou výzvědnou službou. Akčních scén je dostatek a také závěrečná slavnost je moc hezká. Závěrečný díl druhé série se povedl. ()

Rýhonosec řepný (2007) (S03E02) 

Výrazně průměrný díl s dvěma případy vražd a s důrazem na Zahálku. Osobní život četníků se tentokrát vůbec neřeší, hlavně se pátrá a ukazují se charaktery zločinců. Slabší díl. ()

Poklad (2007) (S03E04) 

Jeden z těch lepších, ale ne nějak úžasných dílů. Rozhodně zaujme ve své tragikomické roli Ondřej Vetchý a topící se Bočanová ve studni. Četnický ansábl je tu spíš jen do počtu. Slušný díl. ()

Havrani (2007) (S03E06) 

Rozhodně povedený díl nejen podivně morbidním stylem podvodů, ale také obsazením. Dulava i Liška jsou skvělí. Druhý příběh točící se kolem slepých a Donutila také není k zahození, Preissova postavička je spíše k politování hodná, ale na druhou stranu vidět hrát Preisse něco jiného než obvykle také není špatné. Po všech stránkách dobrý díl. ()

Tizian (2007) (S03E08) 

Rozhodně velmi podařený díl. Sledujeme vážný případ dávné vraždy kvůli vzácnému obrazu a druhý, spíše úsměvný příběh, o vinaři, kterému se ztrácí víno. Do pátrání po obraze se zapojuje penzionovaný velitel Šiktanc, zatímco posádka se napájí vínem u vinaře ve sklépku. No a pak to přijde. Šiktanc spadne do hluboké prázdné studny a posádka posilněná vínem jej bude hledat. Místy opravdu vtipný díl, kterému přispěl i skvělý Petr Kostka v roli Šiktance. ()

Skokan (2007) (S03E09) 

Další z řady těch lepších epizod, navíc celá epizoda je velmi vtipná a i když to graduje velkým dramatickým finále, všechno tady dnes plyne tak nějak v pohodě. V jednom příběhu sledujeme pátrání vykradeného skladu a ztráty mnoha sardinek v krabičkách, v druhém podvody ve vojenské posádce. Příběhy se nakonec pro policii nečekaně protnou. Příjemná četnická oddychovka. ()

Související novinky

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký

08.05.2019

Ve věku 75 let zemřel po těžké nemoci herec Václav Postránecký. Postránecký se vyučil zámečníkem, většinu života ale strávil buď před kamerou, nebo v divadle. Účinkoval ve Slováckém divadle, později…

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných…

Reklama

Reklama