Reklama

Reklama

Děvjataja

Trailer 1

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (20)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Hodně zdařilá ruská variace na From Hell a jiné podobné filmy ze starého zamlženého Londýna, tentokrát ze starého zamlženého Petrohradu. Poutavý detektivní příběh s mysteriózním nádechem, bohatá výprava a vysoce estetický vizuál (bohužel zatím nemůžu nikde najít, kde se točilo), temný a místy nečekaně drsný děj (inu Rusové), zajímavé skákání z ruštiny do angličtiny a naopak... Jen ten samotný závěr mě překvapil svou nenápaditostí (SPOILER): Tajemná a démonická postava vraha je nakonec zklamáním (celou dobu jsem si říkal, že takhle banální a předvídatelné to snad nebude, ale bylo), no a taky mě nemile překvapilo nedotažení nakousnuté vedlejší linie se zmrtvýchvstalou dcerkou. Ale vidím teď, že jsem viděl nějakou kratší verzi (1:31:53), zkusím se poohlédnout po nějaké té údajné delší, zde avizované. ()

Sayge 

všechny recenze uživatele

Ruský Sherlock Holmes? Well yes, but actually no... Film se zaměřuje na Petersburg koncem 19. století, kde se zrovna začaly nacházet mrtvé, zmrzačené ženy, rozházené po městě. Celý film mi připomíná Sherlocka Holmese v trochu více spirituálním, temném a mysteriózním stylu. Hlavní postavy Rostov a jeho věrný asistent Watson ehm chci říct Ganin, mne nijak nenadchly ani Britské médium Olivia Reed, která se připletla do vyšetřování vražd, nebyla nijakou spásou. Ve filmu mi chybělo charisma hlavních postav, akce, humor a hlavně Sherlockova dedukce, ovšem na druhou stránku, některé oběti byly velmi zajímavě popraveny a příběh byl vcelku poutavý. Spousta skvělých nápadů a příjemně temná atmosféra tenhle film zachraňují víc než bych chtěl. Upřímně si myslím, že by si Děvjataja zasloužil 3-4 hvězdy, ale já se u filmu nebavil tolik jak bych chtěl. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Petrohradský policejní vyšetřovatel pátrá po pachateli rituálních vražd a na pomoc si bere Angličanku, která ve městě vystupuje coby médium. Vedle obvyklých potíží musí překonat i skepsi, kterou pociťuje vůči existenci nadpřirozena. Vizuální stránka věci je hezká, dobová atmosféra je charakteristická pro holmesovské příběhy, což mi sedělo a konečně sympatičtí mi byli i herci. Je prostě vidět, že na to pár rublů padlo. Nicméně celkově se jedná o líbivě natočené klišé plné motivů i scén, které jste už zaručeně někdy někde viděli. Každopádně nenudil jsem se a tom to je. 60% ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Tak trochu jiný ruský film. Do hlavního temného tématu se tvůrci snímku pokusili (a za mě vcelku úspěšně) prostřednictvím vypravěče vnést i nějaké ty humory. Nedívalo se mi na tuhle záležitost vůbec špatně a rád bych jí ještě jednu hvězdičku přidal, ale nedalo se. Měl jsem totiž pocit, že se scénárista ve vší té mystice místy ztrácel, vyšetřování série vražd pak vyznívalo krajně nepravděpodobně (chvílemi až blbě), a to byla docela škoda, protože se tu dalo dosáhnout mnohem lepšího výsledku. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Slušná Ruská Krimi z konce 19. století na styl Sherlocka Holmese. V Petersburgu se strhne série rituálních vražd, kde vrah zabíjí oběti dle Elementů a zohavená ženská těla se povalují v temných ulicích. Film má pěkně syrovou atmosféru, hezký vizuál, zajímavé hrdiny i dostatečnou porci násilí, aby mě nestihl nudit. Jako plus potěší, že jsem vraha nedokázal uhádnout. Fanoušci temných a brutálních detektivek by mohli dát filmu šanci. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí****, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 7/10. ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama