Drtič mozků

Brain Smasher... A Love Story

Akční / Komedie

USA, 1993, 88 min

Jednoznačné najzábavnejší Pyun! Vo svojej dobe ma to podobne ako jeho Rytieri prekvapivo veľmi nebavilo, čomu sa dnes opäť dosť čudujem, keďže ide o jasnú béčkovú a tentoraz dokonca celkom úmyselne vtipnú pecku o honbe vymastených Šaolinských gangsterov ( "my nie sme nindžovia!" ) za mystickým kvetom červeného lotosu ktorého zjedenie má dať človeku obrovskú moc. Kvetinu má však jedna supermodelka a tá si nájde za ochrancu vyhadzovača prezývaného Drvič Mozgov. Všetci aktéri diania potom pobehujú nočným mestom a všade kam prídu to skončí rubačkou. Šaolinský "my nie sme Nindžovia" srandovne poskakujú, hulákajú "uáááá", zmárujú kapelu na koncerte aj osadenstvo policajnej stanice a ich šéf dokonca rukou chytá vystrelené guľky. Jeho záverečná úprava fasády model madam Batrfláj od drviča mozgov bola k popukaniu. Jednoduchá zábava so svižným tempom, humorom a bitkami. A striptérskou Godzillou v podaní Queen Kong, ktorú si pamätám z druhého Deathstalkera.(15.6.2016)

Neprávom zapomenutý videokult. Dice tu nie je také vulgárne a sexistické hovado jak vo Fordovi Fairlaneovi, ale dáva to (prekvapivo) na sympaťáka v roli hláškujúceho vyhadzovača. Spolu s Teri Hatcher, ktorá je cca 50% filmu oblečená jak coura (ale pristane jej to), zdrhajú pred bandou nindžov a zažijú sériu komických patálií, tak príznačných pre brakovú estetiku Alberta Pyuna. Late-night movie jak víno.(30.1.2019)

Po Dobrodružství Forda Fairlanea další Clayovo super zábavný akční béčko s hromadou cool hlášek, hromadou seřezaných lidí z čehož 98% padne tlapou Claye alias Brainsmashera, tlupou nindžů, co furt řikaj, že nejsou nindžové a se sexy a mladou Teri Hatcher. Neni to nic geniálního, stačí tomu naprosto jednoduchej děj založenej hlavně na mlácení lidí a až druhořadě tu je nějaká zápletka o nadvládě světa, ale to si myslim neni na škodu, zábavný to je pořádně a ty 90tý béčkový léta jsou na tom hodně znát(30.7.2009)

"MY NEJSME... NINJOVÉ!" Jeden z mnoha mých zbožňovaných a dlouhá léta ztracených pubertálních videokultů (dalším byli Pyunovi RYTÍŘI z téhož roku), který jsem svého času viděl i v kině, v rámci sekce Febiofestu Divné videofilmy. Nečekejte ale na základě názvu žádnou tromárnu ani těžkotonážní šikmookou úchylárnu, tohle je stará dobrá nenáročná béčková night runaway romance podle terminátorovské šablony (včetně vybílení policejní stanice), kde Ji pronásledují nindžové, načež potká Jeho a on se ji během jedné nekonečné noci snaží ochránit. V pubertě jsem jásal nad nindži přeskakujícími smykující auta a chytajícími vystřelené kulky (a zpomaleně skákající na baráky a z baráků, tzv. trampolín-fu), dnes slyším hlavně na tu romantiku v podání trhlého, dobře chemizujícího dua Hatcher-Clay. Obzvlášť mě dojímá scéna, kde Drtič mozků sezná, že na nindži nemá a odmítne Sam dál doprovázet, pak ale za ní stejně jde a tajně ji před nindži chrání a do toho hraje ten slaďák. Bože, já jsem měkota.(12.6.2009)

Drtič mozků je vyhazovač. Teď jsem zklamal všechny, co se těšili na nějakého robota s kybernetickou pěstí, která podle situace mění velikost tak, aby pasovala na mozkovnu právě drtěného. Ovšem i Ed je parádní a získal si mě hned svým srdceryvným proslovem, kde vypráví proč se stal právě drtičem. Že jednou za mlada se v klubu strhla rvačka a on dostal sklem po hlavě a doteď má jizvu. A to jen protože tehdy tam nebyl vyhazovač. Ed se tedy rozhodl, že musí spravovat mír na Zemi. A proto neustále buší do party ninjů, kteří chtějí jakýsi červený květ zajišťující absolutní dominanci nad světem. K tomu získá Rolexky v ceně deseti tisíc, modelku a jen prohloubí svoje dobráctví. Nějaký Crank se může jít vycpat, tohle je ta pravá nonstop jízda, kde se všichni navzájem mlátí, lítají, hází hlášky, Hatcher chodí v kozačkách vysokých až nad kolena a k tomu mlátí ninjy do koulí, tak jak jí to její milovaný naučil. V přístím životě chci být tak Brain Smasherem, a v tom nynějším si aspoň budu muset nechat vytisknout jeho jmenovku na zadní stranu trička.(7.2.2008)

• - Chyba v českém dabingu. Opice z kláštera Rudého lotosu, se kterými musí hlavní hrdina spolupracovat, jsou samozřejmě ve skutečnosti mniši (monks, nikoliv monkeys) z kláštera Rudého lotosu. [Zdroj: G.cz] (asdfasdf)