Kyborg

(USA)
  • slovenský

Kyborg

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 86 min (Director's cut: 83 min)

Albert Pyun

Kitty Chalmers

Jeden z filmů u kterého se dá krásně usnout (vím z vlastní zkušenosti). Líbila se mi ta béčková atmosféra, boje s JCVD a hlavní záporák. Jinak nic extra.(27.4.2015)

• Phobia

Žán Klód se tváří směšně sveřepě a kope do lidí v mizerných kostýmech i maskách... a kope... a kope... a občas nakopou oni jeho, v křeči se pak Žán Klód plazí po zábradlí a nechá se bít do ledvin, aby po chvíli chytil druhý (třetí, čtvrtý, patnáctý, čtyřicátý osmý) dech a zase začal exhibičně kopat. A o tom to celé je: Žán Klód s přehrávaně drsným výrazem kope, až se mu z toho rosí boule na čele a prokope se do finále, které je stejně blbé a humorné jako zbytek filmu. Hloupoučký scénář je podružnou záležitostí - asi jako v pornu. Hvězdičku za sem tam koukatelnou choreografii a půl hvězdičky za to, že když jsem byla malý sopel, stačila mi tahle rádoby sci-fi akční groteska ke štěstí. Včera večer jsem si kousek dala čistě pro zasmání - nezklamal! 33%(11.1.2013)

Prvý krát som belgického majstra bojových umení Jeana-Claude Van Dammeho zaregistroval niekedy koncom osemdesiatých rokov vo filme "Karate Tiger". I keď tam nehral hlavnú postavu, upútal moju pozornosť skvelým stvárnením charizmatického ruského záporáka Ivana Kraschinskyho. Druhým filmom, kde som ho potom videl bol "Cyborg". Tam už sa ocitol v hlavnej úlohe. Je to béčkový postapokaliptický sci-fi thriller. Po rokoch som si tento titul pozrel znova a musím uznať, že to nie je žiaden klenot, ale vďaka nostalgii mu tie tri hviezdičky dám. ***(7.6.2016)

Jedna za Van Dammovo herectví, druhá za ultra debilní děj, třetí za formát HD, čtvrtá za formát VHS. A to vše v jednom filmu. Díky. FOD 2014. (viděn nejnovější Directors Cut)(8.3.2014)

Hodnocena režisérská verze, která je neskutečným a doslova biblickým zážitkem.(14.12.2015)

• - Ve filmu byly použity kostýmy, navrhnuté pro pokračováí Masters of the Universe. (Chatterer)

• - Albert Pyun plánoval obsadiť do hlavnej úlohy Chucka Norrisa, ale štúdio Cannon presadilo Jean-Claude Van Damma, v tom čase ešte úplne neznámeho herca. (beso74)

• - Aby snímek získal rating "R", musely být výrazně zredukovány násilné scény. Odstraněny byly tak například záběry s řezáním krků během masakru ve vesnici. Odebrána byla také scéna, ve které Gibson Rickenbacker (Van Damme) zabije jednoho z protivníků, který pak v sestříhané verzi náhle zmizí. (Eldrick)