Kyborg

(USA)
  • slovenský

Kyborg

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 86 min (Director's cut: 83 min)

Albert Pyun

Kitty Chalmers

Musím připustit, že jsem se na toto veledílo velmi těšil. A hned narovinu přiznám, že jsem byl absolutně nadšen. Hned úvodní minuty byly super a navnadili moje béčkové čidla na naprostý vrchol. Film plul dál velmi svižným tempem a fakt, že film nemá žádnej děj (nebo aspoň bych se to tak neodvážil nazvat) vůbec nevadí. Pár solidních bitek se tu najde a ikdyž jsou v nich viditelné boty jako hrom a protivníci hlavního hrdiny se chovaj absolutně dementě. Kapitolou samu pro sebe je finální souboj dvou hlavních postav. Oba představitele se u toho tak kouzelně šklebí a totalně přehrávaj (Van Damme to ostatně dělá ve všech vrcholných bitek své rané tvorby) až sem se řechtal na celé kolo. Vůbec záporák je bezva, když už je na plátně má to šmrnc :) Přes zmíněnou chválu ale nemůžu dát hned pět hvězdiček, protože film odsunuje z absolutního Olympu několik nedodělků. Předevšim to sou slabší kostýmy - autoři se měli víc inspirovat Mad Maxem 2 a přilačit na kůži :) Dále jsem postrádal aspoň jednu erotickou scénu jak se na podobný film sluší - a přitom příležitostí bylo dost. Suma sumárum to je ale skvělá podívaná ....(5.8.2008)

Z jakéhosi zvláštního důvodu ten film mám celkem rád. Asi ta vize post-apokalyptické budoucnosti, nebo Van Damme - mlátička - v nejlepších letech kariéry... možná i větší než malé množství násilí které filmu dodává na naturalismu tak akorát (nikdo snad nečeká že když to jde se světem z kopce se budou mít všichni rádi...). Souboje také celkem časté (a zajímavě točené). To jestli je tam nějaký děj nevím (kecám... jasně že vím ale není důležitý ;)), podstatné je že se sem tam mezi sebou někdo porve a vypadá to dobře. Co se jen celkem (imo) nepovedlo byl ten závěrečný souboj a uječený záporák s rybím pohledem. Jinak čistý standard (kdybych se tolik nestyděl dám i čtvrtou hvězdu ;))(17.7.2012)

Kyborg sliboval, že bude další straight-to-action film. Bohužel, většinu času dělá Van Damme smutné psí oči a flešbekuje do doby, když měl ještě nesmyslně dlouhý háro. Když už náhodou vletí do akce, tak se jeho čtyřpuška zasekne a čepel v botě mu ulomí. Schopněji si počíná jeho sidekick, která kope piráty do koulí. Van Damme se k ní stejně chová hnusně, odmítá jí brát s sebou a souložit s ní a radši emařsky čumí. Potom tu hraje jeho nevlastní dcera, která mu naopak vůbec nepomůže, a kyborgyně, která má místo mozku flešdisk s lékem proti nákaze. Nejlepší je ovšem záporák, který nosí obří sluneční brýle. Vrstva prachu a písku kolem těchto skel upomíná, jak valí stopáž. K tomu má osmipušku a kroužkový brnění, ale na boss-fight si všechno sundá a jenom řve a řve a pak vstane z mrtvých!(22.5.2016)

• Slasher

Můj první pokus podívat se s dospělým mozkem na Van Dammův film nedopadl nejlíp. Kyborg není Jean Claude, jak by se mohlo zdát, ale žena která má úkol dopravit lék na smrtící epidemii z New Yorku do Atlanty. Brání jí v tom ale parta nabouchaných debílků, v čele se svým namachrovaným bossem. To je celá zápletka, s tím že se do toho přimotá Van Damme, jako muž co se jde pomstít tomu hlavnímu záporákovi. Za co, toho jsme svědky formou flashbacků během putování. Dobový akční film už je dneska směšný, což nemusí být na škodu když má jinak co do sebe. Tohle je ale průměr - Van Damme skoro nemluví protože neumí anglicky, některý pasáže jsou omylem trapný, hlavní záporák vypadá až do finální bitky nezajímavě (pak se z něj ale vyklube celkem démonický týpek), často zmizí veškerá logika, no a souboje taky mohly být lepší. Van Damme sice kope o sto šest, ale taky pak máte dojem, že to bylo všechno co předvedl.(15.1.2008)

Parádní béčko všech béček, tak jak má být s haldou mrtvol, který má na svědomí převážně Jean Claude Van Damme a jeho kudla. S ní mu to fakt jde a podřezává ty špinavý kriply v pravidelných krátkých intervalech. Co se týká scénáře, tak ten tady teda moc velkou roli nehraje, ale ani to moc nevadí, tady jde hlavně o co největší počet mrtvol a to se díky Van Dammovi daří splňovat po většinu doby dokonale. Poved se i záporák, sice by nemusel tak neustále řvát, ale krutej je teda libově s těma ďáblesky modrýma očima a závěrečnej duel mezi nim a Van Dammem je skvělej. Jedinný co bych na tomhle filmu rapidně vylepšil je hudba, ta je fakt bídná, ale jinak sem se dokonale bavil a trošku mi to připomělo starýho dobrýho Conana, ale v postapokalyptickým sci-fi kabátu(28.11.2007)

• - Jackson „Rock“ Pinckney, který ztvárnil jednoho z pirátů, byl během natáčení nešťastnou náhodou Van Dammem udeřen nožem do oka, o které následně přišel. Pinckney ho zažaloval a u soudu získal 485 tisíc $. (Eldrick)

• - Hned v úvodu, kdy je zabit ochránce Kyborga, mu krev po puse stéká až k uchu, následně jen ke kraji úst a nakonec má krvavý flek přes tvář. (nedvva)

• - Ve filmu byly použity kostýmy, navrhnuté pro pokračováí Masters of the Universe. (Chatterer)