Kickboxer 2 - Cesta zpátky

Kickboxer 2: Cesta späť

Akční / Sportovní

USA, 1991, 87 min

• JohnnyD

Neprišlo mi to až také strašné ako sa všade píše. Jasné, je to blbosť. Hudba a dej sú veľmi "inšpirované" Rocky sériou. Sasha Mitchell si asi neuvedomil, že postava sa nevolá Kouďák a hrá to tak isto ako v seriály. Režisér sa snaží byť zaujímavý, avšak sa mu to nedarí a mnoho scén miesto toho, aby boli vizuálne zaujímavé sú nejasné a rozmazané. Strata času, slabý film, ale nie dosť slabý, aby som sa pri ňom trhal smiechom.(10.10.2005)

• kaylin

Sasha Mitchell sice není JCVD, ale celkem se mu podařilo do role vžít, i když jeho mentorskou roli v tak mladém věku mu asi jen těžko budete věřit. Příběh je celkem klasický, ale nemůžu říct, že by nebavil. Je zde myšlenka těch bohatých a zlých, proti chudším, ale o to bohatším na srdci. Třetího Sloana vede vlastně také určitá touha po pomstě, ale hlavně snaha dokázat, že čest má svoje místo a svůj smysl. Proč bojovat, když může učit? Sám si na tuhle otázku bude muset odpovědět. Je to fajn film, ale u toho zůstává.(4.12.2013)

• Stíba

Panebože kdo se na tyhle filmy může dívat!!! Stačilo vidět asi 5 minut v ringu 5 poté a je to vážně hrůzá. To, že sou dětské pohádky jsou stupidní se dá pochopit, děti musejí teprve vyspět a tak se na ně musí pomalu, tohle ale dětem určeno rozhodně není a tak nějaký zážitek z toho může mít možná tak člověk hodně labilní...(5.1.2010)

Rozhodně je tenhle díl velmi podhodnocený. Van Damma tu nemáme, jedničku to nepřekoná, ale přesto bylo tohle skvělé rodinné drama. Sasha Mitchell je skvělý nástupce Van Damma. Má to příběh, dokonalý soudtrack. Ve filmu mi trošku vadilo, že Zien Davida trénoval ne tak zostra a že Mitchell Tong Poa porazil bez nějakého velkého výcviku. Přesto se mi film hodně líbil. Hodnotím 87% = **** PS: Nooo po letech dnes v roce 2020 když film vidím opakovaně, tak musím uznat, že na nějakou objektivitu seru, je to to nejskvělejší rodinné, sportovní drama s hlavním, skromným hrdinou Davidem Sloanem, jaký jsem kdy viděl, plný počet hvězd je zde určitě na místě!!!! :)(12.10.2012)

• Armin82

Chápu,že relativně úspěšné béčko s JCVD v hlavní roli ve filmu Kickboxer(1989) volalo po pokračování,ale tohle? Tak nějak přemejšlim co hodnotit. Zkusim to co nejvíc shrnout. Sasha Mitchell asi nějakej ten kop nebo úder opravdu uměl,ale zdaleka nevypadal tak věrohodně jako Van Damme,nehledě na fakt,že jestli je JCVD béčkař,tak herecký výkon ,,Kouďáka´,, v tomhle filmu, volal po písmenkách v druhé polovině abecedy. Zase na druhou stranu chápu,že chtěl prorazit i jinde než v rodinném sitcomu,ale tohle prostě nešlo. Ostatní herecké výkony netřeba ani komentovat, ten předvídatelný a tupý scénář byl tak zralej na vyvrácení nedělního oběda a choreografie soubojů spolu s katastrofáním střihem zpomalených záběrů a nesmyslných konverzací, už tuhle záležitost tak maximálně potopily na dno Atlanticu,kde se spolu s Titanicem kochá krásnou faunou. Velmi kritické hodnocení,ale 20% přeci jen dám a to za mistra Xiana,který si svůj rozumně komediální výkon zachoval i v tomto pokračování. Fakt bída a nevim jestli vůbec chci ztrácet čas s trojkou.(9.12.2012)

• - Jean-Claude Van Damme odmietol účinkovať vo filme kvôli tomu, aby sa mohol venovať projektu Dvojitý zásah (1991). (m.a.t.o.)

• - Sasha Mitchell ve filmu využil své zkušenosti z osobního života. Herec je amatérským mistrem světa v Kickboxu a držitelem černého pásů v Taekwondu. (Lajty)

• - Ve flashbacku, kdy Sanga (Cary-Hiroyuki Tagawa) vypráví příběh o tom, co následovalo po porážce Tong Poa (Michel Qissi) Kurtem Sloanem (Emmanuel Kervyn), je v horní části obrazovky možné spatřit vodní dělo, které vytvořilo umělý déšť. (Lajty)