Kickboxer 4: Agresor

Timothy Gordon

Kostýmy:

Shelly Busalacchi
  • Wacoslav1

Tohle je uz bohuzel jenom pohreb Kickboxerske serie Mitchellova choreografie se mi sice libi ale to je tak vsechno jinak uz tenhle film opravdu nema cim zaujmout snad jenom odporne teplouskym predstavitelem Tong Poa vazne des a bes casy ultimatfightera Qissiho jsou ty tam a Mitchell na konci toho buzeranta Krifa spraska tak ze sem to nevidel tenhle Tong Po je urazkou jednicky a dvojky byt to taky nebyli svetoborny filmy ale toto je otres vic uz darmo mluvit...(7.10.2012)

• Zeek

První díl se mi moc líbil. Ale je tohle potřeba? Natočit čtvrtej (a dokonce pátej) díl, když už druhej byl o ničem? U policejní akademie jsme svědky, že se může zajít ještě dál než jen ke pátému pokračování. Tak snad to dál pokračovat nebude, protože s každým dalším dílem se snižuje i moje hodnocení prvního dílu, který jak jsem řekl se mi moc líbil. Moje hodnocení: 20%.(9.12.2007)

• Aven

Milé děti, povím Vám jeden zajímavý příběh. Byli jednou dva bratři, kteří uměli kickbox. Starší bratr si byl příliš jistý svou neporazitelností a tak vyzval na souboj thajského mistra v kickboxu zvaného Tong Po. Zlý Tong Po nejenom, že staršímu bratrovi pořádně nakopal prdel, ale navíc ho zmrzačil tak, že starší bratr nemohl chodit. To vedlo k tomu, že city mladšího bratra vůči Tong Poovi lehce ochladly a proto se rozhodl, že svého bratra pomstí. A tak po tvrdém několikaměsíčním výcviku u asijského mistra bojových umění a jeho dcery, do které se náš mladší bratr zamiloval (jak romantické), vyzval konečně Tong Poa na souboj a jaksepatří mu to natřel. Zlotřilý Tong Po však neudržel své emoce na uzdě a později oba bratry zastřelil. A teď už k čtvrtému dílu – na scéně se objevuje nejmladší bratr, o kterém jsme dosud neměli potuchy. Tento nejmladší bratr je vůči Tong Poovi za smrt svých dvou bratrů také lehce zahořklý a chce je pomstít. Přihlásí se na ilegální kickboxový turnaj, pořádaný Tong Poem a tam ho ve finále zmydlí jak hada. Jeho charakterové vlastnosti hrdiny mu však nedovolí Tong Poa zabít a tak ho vydá policii. V chládku své cely má Tong Po dostatek času na vymýšlení dalších zlotřilostí a nic tak nebrání natočení Kicboxera 5. No, udělejte si o tom obrázek sami, navíc Tong Po vypadá jako vosková figurína.(25.4.2006)

• TERRORDROME

Štvrtým dielom sa ku Kickboxerskej sérii vracia Albert Pyun a Sasha "čéče" Mitchell pokračuje tretíkrát v úlohe Davida Sloana, posledného z neviem koľkých bratov, toho času pozvolne černejúci vo väzení. Pokojne hniť mu však nie je súdené, lebo dostane list od notorického čuramedána Tong Poa, ktorý mu tentoraz uniesol ženu. Kouďák teda obratom využije akčnú ponuku od federála a už si to serie do mexika na turnaj organizovaný práve Tong Poom, toho času údajne mocným drogovým bossom. Jasné že je ten film blbý ako učiteľ telocviku, ale je tam dosť akcie a sexu, takže nestíha nudiť a za to má jeden bod. Prevedenie bitiek je vzhľadom k pôvodu filmu väčšinou solídne, mihne sa tu aj nejaká Kapoéra a Sashove kolenačky do hlavy ktorými o pár rokov predbehol Ong Baka. Najlepšia bola ale veselá bitka v bare s prehadzovaním buranov cez okná. To najhoršie bol potom sám ukrutný Tong Po, z ktorého je ešte väčší kokot než minule, jeho vytmelená hlava vyzerá ako žiarovka s copíkom a to obočie musel odkukať od Brežnevovej matky. A ten záver, Cthulhuove husličky, Kouďák vymetie s Tongom slávnostný stôl a ten potom vezme nohy pod pazuchy, happyend! Ešte mal zakričať - "ja sa vrátim ty skurvysyn muhaha", to by bolo dokonalé. Čo už , konce Pyun nikdy nevedel. Ale ako hovorím, malo to ekšn, kozy, frajerského Kouďáka a šialeného mexického drviča hláv. Dá sa.(25.3.2017)

Jasně, základní chybou (mě to zas tak příliš nevadilo) bylo, že představitel Tong Poa hrál jiný herec. Ale co, byl vcelku podobný tomu původnímu. Rozhodně je tenhle díl podobný a trochu lepší jak dvojka. Je zde dost soubojů. včetně toho finálového, kde se střene opět David Sloan proti Tong Poovi. Film má dost zajímavý příběh, soubojů je tu neuvěřitelné množství. Film má dost dokonalou hudbu. S drsností se tu také nešetřilo, film měl dost krvavé, drastické scény (někkteré se mi příčili, ale co, jsem chlap), dost erotických scén atd... Film na mě působí dost dobře, beru ho jako druhý nejlepší kickboxer. Hodnotím na 89% = ****(12.10.2012)

• - V původních filmech Kickboxer (1989) a Kickboxer 2 - Cesta zpátky (1991) hrál postavu Tong Poa herec Michel Qissi. V tomto pokračování jej však vystřídal Kamel Krifa. (mzss1)

• - Spoiler: Tong Po v žiadnom filme zo série nezomrie. (m.a.t.o.)

• - Po tom, ako Sloan knokautuje Megan (Michele Krasnoo) počas kvalifikačného zápasu, jeden zo stúpencov Tong Poa povie: "Odpracte tú myš!". Je to odkaz na skutočnú ringovú prezývku Michele Krasnoo. (m.a.t.o.)