Kickboxer 4: Agresor

• USA Kickboxer 4: The Aggressor (více)
Trailer

Boj mezi rodinou Sloanů a zabijákem Tong Poem pokračuje. Tong Po unesl ženu Davida Sloana (Sasha Mitchell) a drží jí jako rukojmí ve své nedobytné pevnosti uprostřed pouště. Jediný způsob, jak se do pevnosti dostat, je přihlásit se na turnaj v kickboxu, který Tong Po pořádá. David Sloan se musí pokusit o co největší utajení, aby ho Tong Po nepoznal dřív, než se mu podaří zachránit svou ženu. (videofil)

Trailer

mzss1

Jasně, základní chybou (mě to zas tak příliš nevadilo) bylo, že představitel Tong Poa hrál jiný herec. Ale co, byl vcelku podobný tomu původnímu. Rozhodně je tenhle díl podobný a trochu lepší jak dvojka. Je zde dost soubojů. včetně toho finálového, kde se střene opět David Sloan proti Tong Poovi. Film má dost zajímavý příběh, soubojů je tu neuvěřitelné množství. Film má dost dokonalou hudbu. S drsností se tu také nešetřilo, film měl dost krvavé, drastické scény (někkteré se mi příčili, ale co, jsem chlap), dost erotických scén atd... Film na mě působí dost dobře, beru ho jako druhý nejlepší kickboxer. Hodnotím na 89% = **** PS: Po letech si říkám, proč nedat 5*? Má to zde temnou atmosféru, spojenou s temnou hudbou, která mi neustále zní v uších a to, že zde hraje Tong Poa někdo jiný, na to nesere jen pes, ale i já! Skvělé béčko, ke kterému se neustále vracím! Ty vole, ta tmavá barva hodnocení CSFD je úplně trapná!!! ()

Asia_Power

Tak nám tato sérka krok za krokem jde do prdele a to prosím po všech směrech. Musím vyzdvihnout, že tvůrci trefili podtitulek - agresorem se u tohoto snímku stává snad každý a já Vám řeknu proč. PROTO. Tak tedy postupně. Čtyřka navazuje na troj a půlku, která se ale nenávratně ztratila. Jiné vysvětlení nemám. Pokud to opravdu má být čtyřka po trojce s tím, že troj a půlka není, tak se ptám : Kdy se Kouďák stihl oženit, kam zmizel jeho mistr, a proč ta jedna vysvětlovací minuta působí jako mnohem zajímavější scénář, než má tenhle film? Dále k postavám - Kromě Kouďáka se vrací i starej známej Kung Pao a jelikož měl od Kouďáka totálně rozmašírovanej xicht tak je po plastice a vypadá jako vosková figurína. Ano, tento film je tak v prdeli, že i pravej Tong Po se na to vysral a tvůrci tak museli legendárního killera nahradit Kamelem Krifou, který působí místo respektu soucit. Bojovníků je tu spousta a většina z nich umí totální hovno, takže po chvilce nebudete kromě hezouna, malé krysy, černouška a otloukače kebulí vědět že tam byl ještě někdo jinej, protože Vám vyšumí z palice. Vše tak zachraňuje Kouďák, který se tváří podobně nasraně jako v jeho "terminátorském" filmu a ukazuje světu, že pan Čéče je ukázkovej bad ass, což mu nikdo neuvěří. I tak ho ale mám ráda. V epickém finále dostane Kung Pao tak neuvěřitelným způsobem přes píču, že po čtyřech odcválá vstříc slunci západu a já z toho byla tak šukovaná, až jsem se zapoměla u filmu dodělat a přišla tak o finální vyvrcholení. ()

Le_Chuck

Ušišlané béčko kráľa žanru Alberta Pyuna. Sloan alias Kouďák Lambert alias Sasha Mitchell je späť a ide zas všetkým nakopať prdel. Funny. Takže dej ... no nejaký to malo. Jediné čo si pamätám, že tam boli dve celkom slušné erotické scény (jedna dosť dosť hustá - teda na akčný film) a keďže som to kukal s fotrovcami keď mi bolo asi 14, bol som zarazený v pohovke a ni som nedýchal (a modlil aby ma nezdrbali čo som to požičal za film - veď ešte nemam 15 !!!). Potom keď odišli tak som si ich púšťal stále dookola ;) ()

Aven odpad!

Milé děti, povím Vám jeden zajímavý příběh. Byli jednou dva bratři, kteří uměli kickbox. Starší bratr si byl příliš jistý svou neporazitelností a tak vyzval na souboj thajského mistra v kickboxu zvaného Tong Po. Zlý Tong Po nejenom, že staršímu bratrovi pořádně nakopal prdel, ale navíc ho zmrzačil tak, že starší bratr nemohl chodit. To vedlo k tomu, že city mladšího bratra vůči Tong Poovi lehce ochladly a proto se rozhodl, že svého bratra pomstí. A tak po tvrdém několikaměsíčním výcviku u asijského mistra bojových umění a jeho dcery, do které se náš mladší bratr zamiloval (jak romantické), vyzval konečně Tong Poa na souboj a jaksepatří mu to natřel. Zlotřilý Tong Po však neudržel své emoce na uzdě a později oba bratry zastřelil. A teď už k čtvrtému dílu – na scéně se objevuje nejmladší bratr, o kterém jsme dosud neměli potuchy. Tento nejmladší bratr je vůči Tong Poovi za smrt svých dvou bratrů také lehce zahořklý a chce je pomstít. Přihlásí se na ilegální kickboxový turnaj, pořádaný Tong Poem a tam ho ve finále zmydlí jak hada. Jeho charakterové vlastnosti hrdiny mu však nedovolí Tong Poa zabít a tak ho vydá policii. V chládku své cely má Tong Po dostatek času na vymýšlení dalších zlotřilostí a nic tak nebrání natočení Kicboxera 5. No, udělejte si o tom obrázek sami, navíc Tong Po vypadá jako vosková figurína. ()

McLushi

Takže... série Kickboxer s postupem dílů zrácí kouzlo. Ve čtverce sice bylo podstatně více bitek, než ve trojce, ale to je jen jedno z mála plus. Taky si myslím, že by bylo mnohem lepší, kdyby v každém dílu byl jiný hlavní záporák a ne pořád jen "nesmrtelný" Tong Po, který obydlel tři ze čtyř Kickboxerů, které jsem viděl a stále nezemřel, tudiž čekám, že na mě vykoukne i v Kickboxerovi 5. Naopak mě celkem zklamala nepřítomnost pana Xiana (pořád jsem čekal, že ho David Sloan někde potká). 30% ()

• Natáčalo sa v máji 1993 v Novom Mexiku, USA. (m.a.t.o.)
  • Tvorba make-upu Kamela Krify v roli Tong Poa zabrala každý natáčecí den tři hodiny při nanášení a hodinu při odstraňování. V jednom z rozhovorů uvedl, že ve filmu nepředvedl příliš bojových scén i kvůli nízké odolnosti make-upu proti pocení. (lundgren86)
  • V původních filmech Kickboxer (1989) a Kickboxer 2 - Cesta zpátky (1991) hrál postavu Tong Poa herec Michel Qissi. V tomto pokračování jej však vystřídal Kamel Krifa. (mzss1)