Kickboxer 4: Agresor

Timothy Gordon

Kostýmy:

Shelly Busalacchi
  • PetrPan

Kickboxer počtvrté, Saša potřetí, podruhé vážněji a poprvé čistě odpadově. Začátek přitom sliboval klasickou revenge záležitost, ale vzpomínky Davida Sloana byly bohužel nakonec tím nejlepším, co tohle Pyyunovo céčko nabídlo. Na scénu se sice vrátil Tong Po, zdatný to soupeř Van Dammův i Mitchellův ve dvojce, bohužel ne však v podání Michela Qisiho, ale zcela jiného velmi neuměle namaskovaného "herce", čti retarda, Kamela Krify, který zřejmě neumí ani pořádně chodit natož kopat. Prostinký děj nás zavede do mexické haciendy páně Poa, kde se má uskutečnit jakýsi turnaj nejlepších zápasníků světa, no žádný Mortal Kombat nečekejte, spíš sem tam nohu vykopnutou až do výše hlavy ! , nějaké to válení se po zemi, tančícího tlouštíka, drsného mušketýra, který sice nic neumí, ale je to drsňák, puberťačku s flanelkou kolem pasu ( Michele Krasnoo měla prostě velkou prdel, tak jak ji zakrýt že ?) a spoustu viditelně fingovaných úderů, do toho všeho občas na svém trůnu zatřepe nožičkami Tong Po s výrazem idiota.. Nu, Saša se samozřejmě s kriplem nakonec utká a je z toho jeden z nejhorších filmových fightů, co jsem měl tu nečest vidět a i když mě v závěru rozesmála scénka s nožem v čele, tak nelze dát nic jiného než Grossův křišťálově čistý odpad.(23.1.2014)

• McLushi

Takže... série Kickboxer s postupem dílů zrácí kouzlo. Ve čtverce sice bylo podstatně více bitek, než ve trojce, ale to je jen jedno z mála plus. Taky si myslím, že by bylo mnohem lepší, kdyby v každém dílu byl jiný hlavní záporák a ne pořád jen "nesmrtelný" Tong Po, který obydlel tři ze čtyř Kickboxerů, které jsem viděl a stále nezemřel, tudiž čekám, že na mě vykoukne i v Kickboxerovi 5. Naopak mě celkem zklamala nepřítomnost pana Xiana (pořád jsem čekal, že ho David Sloan někde potká). 30%(7.7.2008)

• Le_Chuck

Ušišlané béčko kráľa žanru Alberta Pyuna. Sloan alias Kouďák Lambert alias Sasha Mitchell je späť a ide zas všetkým nakopať prdel. Funny. Takže dej ... no nejaký to malo. Jediné čo si pamätám, že tam boli dve celkom slušné erotické scény (jedna dosť dosť hustá - teda na akčný film) a keďže som to kukal s fotrovcami keď mi bolo asi 14, bol som zarazený v pohovke a ni som nedýchal (a modlil aby ma nezdrbali čo som to požičal za film - veď ešte nemam 15 !!!). Potom keď odišli tak som si ich púšťal stále dookola ;)(7.7.2005)

Jasně, základní chybou (mě to zas tak příliš nevadilo) bylo, že představitel Tong Poa hrál jiný herec. Ale co, byl vcelku podobný tomu původnímu. Rozhodně je tenhle díl podobný a trochu lepší jak dvojka. Je zde dost soubojů. včetně toho finálového, kde se střene opět David Sloan proti Tong Poovi. Film má dost zajímavý příběh, soubojů je tu neuvěřitelné množství. Film má dost dokonalou hudbu. S drsností se tu také nešetřilo, film měl dost krvavé, drastické scény (někkteré se mi příčili, ale co, jsem chlap), dost erotických scén atd... Film na mě působí dost dobře, beru ho jako druhý nejlepší kickboxer. Hodnotím na 89% = **** PS: Po letech si říkám, proč nedat 5*? Má to zde temnou atmosféru, spojenou s temnou hudbou, která mi neustále zní v uších a to, že zde hraje Tong Poa někdo jiný, na to nesere jen pes, ale i já! Skvělé béčko, ke kterému se neustále vracím! Ty vole, ta tmavá barva hodnocení CSFD je úplně trapná!!!(12.10.2012)

• Matli

Jednička je klasika a další díly jsem zaplaťpánbůh neviděl. Občas mi přišlo, že koukám na péčko a to nemluvím o celkem hezké a naprosto zbytečné ero scéně. Choreografie bojových scén byla na úrovni rvačky kluků druhé třídy prvního stupně základní školy o zbytek tlející svačiny. Na druhou stranu bylo prima viděl Couďáka v něčem jiném než v seriálu Krok za krokem, ale bitkař to fakt není. 16%(8.6.2015)

• - Po prepustení Davida (Sasha Mitchell) z väzenia, keď stojí na ulici a číta list, môžeme v odraze jeho okuliarov zbadať kameramana. (Johnny.ARN)

• - Po tom, ako Sloan knokautuje Megan (Michele Krasnoo) počas kvalifikačného zápasu, jeden zo stúpencov Tong Poa povie: "Odpracte tú myš!". Je to odkaz na skutočnú ringovú prezývku Michele Krasnoo. (m.a.t.o.)

• - Nápis na podlahe Tongovho ringu je thajské slovo Kay, čo v preklade znamená mŕtvy. (m.a.t.o.)