poster

Nemesis

 • USA

  Nemesis

 • Slovensko

  Nemesis

 • Austrálie

  Nemesis

 • Kanada

  Nemesis

 • Velká Británie

  Nemesis

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 1992, 95 min

 • dr.horrible
  **

  "Další rok byl tak chmurný,jak se dalo čekat..." Pseudofilozofický scenár v kombinácii s českým lacným MIDO dabingom sľubuje príjemný béčkový zážitok.Problém je paradoxne práve v tom.Ten scenár sa snaží tváriť neviem ako inteligentne,bohužiaľ miestami je vyslovene primitívny (ako som vlastne aj čakal) a hlavne zmätený.Deje sa tam v podstate stále to isté a občas je to celkom sranda. "Teď to bude ... Trochu štípat, já vím. Ne vlastně, bude to bolet jako svině..." Keď máte náladu na nejaké blbé béčko,céčko; Nemesis by vás nemal sklamať.Iba ho treba brať s rezervou,konieckoncov je to len tupý trash.Otázkou zostáva,prečo má na IMDb hodnotenie vyššie ako 5 celých.V rámci žánru (respektíve kategórie) možno,všeobecne je to značne nadhodnotené.Dialógy tu ale často nemajú chybu! "Tak,kde začneme? Na začátku..."(2.2.2013)

 • Han22
  *

  Zrovna když jsem si po Rytířích říkal, že ten Pyun není zas tak špatný mi přišla pod ruky tahle katastrofa. Pyun chtěl nejspíše propracovaný akční příběh, čehož výsledkem je změť postav vedoucí hrůzostrašné dialogy v příběhu, který nemá hlavu ani patu. Hrozné jsou i výkony mých jinak oblíbených herců jako je Tagawa nebo James, kteří totálně rezignovali na to cokoliv zahrát a tupě odříkávají své monology. Celá ta nuda trvá hodinu a dá se shrnout do jediné věty - Gruner bojuje za ty zlé, prohlédne a bojuje za ty dobré. Pak se naštěstí začne střílet a za ty šílené akce si to aspoň tu hvězdičku zaslouží... (nejlepší je chlapík střílející z brokovnice nějaké granáty, který má na jedno nabití snad tisíc nábojů) Díky bohu, že další díly se nedají sehnat... protože to bych už asi nedal.(14.4.2010)

 • Haymar
  ***

  Je to béčko jako prase (se vším všudy), ale výraz "sračka" si to nezaslouží! Před 15 lety sem se u toho skvěle bavil (když sem to coby puberťák hltal s otevřenou hubou), před pár lety sem se u toho bavil znovu (tentokrát mi to přišlo spíš k smíchu), ale svůj účel to splnilo a ve svý době se jednalo rozhodně o nekompromisní non-stop akční adrenalinovou jízdu... Pyun má zkrátka svůj styl - čerpající hlavně z vizuální roviny (a dialogy nejsou zrovna jeho šálek čaje), který ne každýmu sedne. Kdo čeká u filmů tohohle typu nějaké hlubší myšlenky, poselství nebo dokonce intelektuální onanii - je magor(26.3.2008)

 • Hwaelos
  odpad!

  Devadesátky už jsou dávno pryč a já od té doby úplně zapomněl, že se takhle (neúmyslně) špatný filmy točili a jako malej kluk jsem je z videokazet úplně hltal. Tenhle Puynův bizár obsahuje destilovanej výtah naivity tehdejší akční produkce: jsou tu hrdinové, co neuměj pohnout mimickýma svalama, ale utečou po svejch pěti kulometům, toporné, rádoby drsné hlášky namísto dialogů (také známé jako spouštěče smíchu), naprosto diskontinuitní střih, efekty působící jako vystřihovánky, který se hýbou na provázcích, strašlivá synťáková hudba a především střely z pistole, které záhadně po dopadu způsobují výbuch jako po náloži. Míra pobavení vysoká, míra základní filmařské úrovně pod bodem mrazu.(7.8.2017)

 • choze
  *

  Podle mnohých lidí (nejen) na imdb nejlepší film Alberta Pyuna, který jsem ovšem pro jeho nepochopitelnost a nudnost vypnul krátce poté, co se Olivier Gruner efektně prostřílel podlahou (jediná světlejší chvilka), zatímco vysmívaného CYBORGA či RYTÍŘE jsem viděl několikrát. Svůj ke svému, hádám, každopádně to má zatraceně dobré béčkové obsazení (Gruner, Tagawa, James, Jane, Richmond a samozřejmě nesmí chybět Pyunovi dvorní herci Guest a Klyn). Bizarní videohit, který se dočkal dalších tří pokračování. Ve stejném roce Pyun natočil i DRTIČE MOZKů, který u nás dokonce proběhl v rámci Febiofestu i v kinech a zmíněné RYTÍŘE. Jednu hvězdičku za zmíněný Grunerův "výtah" okopčený později v UNDERWORLDU.(4.7.2006)

 • - Olivier Gruner tvrdí, že během přípravy na svou roli snížil tělesný tuk na 4 %. (Cheeker)

 • - Postava Alex Raine bola pôvodne písaná pre trinásťročné dievča, ktoré mala stvárniť herečka Megan Ward. (beso74)

 • - V 56. minúte filmu si je možné všimnúť cameo Sven-Ole Thorsena ako cyborga vypočúvajúceho starú ženu. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace