Reklama

Reklama

Pan Smith

  • USA Smithy
všechny plakáty
Komedie / Krátkometrážní
USA, 1924, 11 min

Obsahy(1)

Pan Smithy (Stan Laurel) je propuštěn z vojny a hledá vhodné místo. Mimo jiné se ocitne v kanceláři stavební společnosti a je přijat na dostavbu domu společně s dalšími dělníky. Smithy se stane záměnou osob a jmen polírem, což vyvolá na stavbě velké zmatky. Nicméně stavba je dokončena ke spokojenosti majitele. Zbývá poslední krok... (curil)

(více)

Recenze (7)

Iggy 

všechny recenze uživatele

Stan Laurel je konečně propuštěn z armády, kde jen komplikoval život veliteli Finlaysonovi. Dostane práci na stavbě domu, konkrétně na střeše a většina gagů spočívá v tom, že mu ze střechy všechno padá z ruky, nejčastěji na hlavu dalšího dělníka (opět nebohý Finlayson) a tak Stan jen neustále leze po žebříku nahoru a dolů. Shodou okolností se stane stavbyvedoucím a oproti všem předpokladům dům dostaví, ale nakonec všechno dopadne typicky laurelovsky. Groteska je známá též pod názvem Home Wrecker. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Pan Smith (Laurel) po propuštění z armády začne pracovat jako pomocník na stavbě domu a kazí vše, co může. Pak ale přichází dopis, který ho povyšuje na stavby vedoucího. A je zřejmé, jak může tento omyl dopadnout. Laurel dělá vše proto, aby diváka svým tradičním způsobem rozesmál a daří se mu to velmi výrazně. Povedená groteska. ()

H.Gordon 

všechny recenze uživatele

Němých filmů jsem viděla jenom hrstku, ale tento krátkometrážní se Stanem Laurelem není špatný. Ještě jak měly ty mužské postavy podmalované oči. Je fajn, když si v tak krátkém filmu umí herci ze sebe udělat srandu. 2, 55 ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Další krásná groteska, u které jsem se úžasně pobavil. Není sice dějově nijak převratná, ale všechny gagy a vtípky tady prostě báječně fungují. Navíc to je dlouhé tak akorát, jenom neceleou čtvrthodinu, takže z toho vychází naprosto ideální kobinace. Prostě povedená záležitost a na pobavení opravdu ideální. ()

Reklama

Reklama