Poté, co je odhalen Amaliin příběh, schyluje se k dlouho očekávanému shledání sirotků. (HBO Europe)

Milano33

Joss Whedon to spravil znova, vzal koncept despotickej budúcnosti a nečakane to zakomponoval do príbehu. Podobne ako u Dollhouse, tak i u The Nevers učinil výrazný časový skok do vzdialenej sci-fi budúcnosti. Myslím si, že po tejto epizóde sa špekuláciam, či je tento seriál vlastne sci-fi alebo fantasy, spraví prietrž. Taktiež sa experimentovalo i so štýlom vyprávania a príbeh bol rozdelený hneď do niekoľkých perspektív a časových rovín. Rozčleniť kompozíciu naratívu na jednotlivé dejstvá a typicky Whedonvsky ich rozkúskovať na kapitoly bol velice príjemný a nápaditý spôsob, ako pojať príbeh tejto epizódy. Táto epizóda viac-menej plnila vysvetľovaciu funkciu a pokúsila sa vzniesť trochu svetla do diania. Miesto toho sa to však tak zamotalo, že som z toho zastal zmätený. Psychologický prerod Molly na Amaliu bol veľmi zaujímavý a už plne chápem, prečo je taká depresívna a melancholická. Ani sa jej popravde nedivím po tom všetkom, čo musela znášať a čím si musela prejsť. A nesmiem ani zabudnúť na mimozemské stvorenie Galanthi, ktoré sa nám konečne lepšie ukázalo. ()