Reklama

Reklama

Pohádkový příběh vyprávějící o zradě vzešlé s chamtivosti, ale také kouzelné vyprávění o hrdinství, lásce a magii. Král je zrazen a zabit stejně jako jeho žena. Syn je však zachráněn a vyrůstá jako chudák. Jednoho dne v jeho dospělosti dostane šanci vzít si své dědictví zpět. V pozadí je však ještě někdo... čaroděj. (Coube)

Recenze (33)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

5/10 The Sword and the Sorcerer nie je ani rozprávka pre deti, ani exploatačná zbesilosť ako od Cormana či Talianov. Zároveň nenadväzuje na Conana, ale skôr na klasické príbehy o rytieroch a princeznách. Nič prevratné, ale má to fajn masky, obstojnú atmosféru, pár skvelých wtf momentov (strieľajúci trojitý meč), na Pyuna je to prekvapivo solídne nakrútené a je tu aj trochu násilia a nahoty, suma summarum v osemdesiatych rokoch sa točili aj horšie fantasy. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Pyun umí vykouzlit zábavný béčka to jako jo, ale tohle potřebovalo trošku jinej styl, sice to neni vyloženě špatný fantasy conanovskýho stylu, ale chybí tomu drsná atmosféra, necenzurovaný zabíjení, krev, trošku rozvinutější příběh, hlavně co se týká hlavní postavy a naproti tomu přebývá zbytečný zesměšňování nepřátel hlavním hrdinou, kterej se navíc v prvních 2/3 filmu snad bojí někoho rozpárat, tak je radši všechny bije pěstí a meče zahazuje. Bohužel to je fakt jen průměr, ale dostat to do ruky někdo schopnější, tak to mohlo dopadnout o mnoho líp, protože brak to neni ani omylem ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Některé starší filmy se po letech zdají být mnohem lepší snad proto, že dnes vzniká tolik mizerných snímků, vedle nichž jsou tyhle vykopávky malými skvosty. Klasický příběh o pomstě v pěkném dobovém barvotiskovém vizuálu, jehož hlavní hrdina je udatný bojovník. Tedy, Conan to není, protože ten by před žádným bojovníkem neutíkal. Navíc v souboji s dědkem Cromwellem by musel vyhrát během pár vteřin.  Úvodní pekelný rituál je povedený, Xusia má slušivou masku, mlha, krvelačné krysy, hadi, obnažené prsatky, krev, ukřižování. Většina soubojů sice není masakrální, ale občas vystříknou rudé fontány, dojde na rozpolcenou lebku v přímém záběru i na hezkou čarodějovu mutaci. Epická hudba se kromě všech možných fantasy inspirovala i ve Star Wars a Indianovi Jonesovi, ale mně k tomu sedla příjemně. Richardu Lynchovi ti padouši šli jako víno! A několik scén jakoby sem vpadlo z Excaliburu, včetně nevěsty, což beru jako poctu. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $39,103,425Tržby Celosvetovo $-║ Tak toto malo premiéru len pár mesiacov pred Barbarom Conanom, v strašne veľa veciach sa dajú tieto fantasy porovnať, vrátane komerčného ohlasu v USA, až na to že tento Meč a čarodejník je len prevažne povrchný zlepenec nevýraznosti, kde dohromady nič nefunguje, postavy absolutne nevýrazné, súboje sú prevažne len také pästné obhadzovačky namiesto nejakých poriadnych súbojov na meče, otrasné kulisy, kde sa odohráva prevažná časť deju a k tomu skoro stále tmavý obraz, kde máte vôbec rozpoznať o akú postavu sa zas jedná, príbeh je podaní doslova do stratena, príde mi to fakt na rýchlo upečená planá konkurencia pre Conana. /40%/ ()

Vitason 

všechny recenze uživatele

S dospělými fantasy je to těžké. Vzniká jich asi tolik, kolik prstů má zasloužilý dřevorubec a když už se zrodí nějaké drsné fantasy, tak je většinou hrozně laciné a špatné. Takže jak k nim přistupovat? Přivřít hledí své helmy a být rád, že se nedívám na další naivní pohádku? Možná, pokud by za kamerou nebyl "umělec" formátu Alberta Pyuna. Takže jaký Meč a čaroděj vlastně je? V první řadě hrozně laciný (nečekaně). Pyun se tento fakt snaží maskovat vším možným: velice úzkými záběry, minimálním osvětlením - to vše má jediný úkol, kterým je maskovat lacinou výpravu. Navíc Pyun používá brutální filmové zkratky, které jsou často velice zmatečné. Ono i s tím označením ,,dospělé fantasy" to není zase tak divoké. Jistě, prakticky každá herečka zde ukáže prsa, sem tam je to dost brutální, nebo strašidelné, ale příběh je jak vystřižený z obyčejné pohádky a občas tady probleskuje klasická naivita dětských pohádek, takže je to takový zvrhlý mix obou variant, jak je možné fantasy film podávat. Přesto se zde objeví pár atmosférických scén, herci jsou celkem sympatičtí, takže to ve finále na tři hvězdy stačí. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (4)

  • Zábery z exteriéru hradu predstavujúceho pevnosť Cromwella boli natočené na hrade Eilean Donan Castle na malom ostrove pri mestečku Dornie v Škótsku. (beso74)
  • Počas natáčania filmu došlo k tragickej udalosti. Kaskadér Jack Tyree zahynul po tom, čo spadol z útesu mimo zabezpečeného miesta dopadu. (beso74)
  • Rozprávačom vo filme mal byť pôvodne Oliver Reed, producentov však svojim výkonom nijako nenadchol, a tak ho nahradil Simon MacCorkindale. (beso74)

Související novinky

Zemřel režisér Albert Pyun

Zemřel režisér Albert Pyun

27.11.2022

Z amerického Las Vegas přichází smutné zprávy pro fanoušky sci-fi a akčních filmů. V sobotu totiž po dlouhé nemoci ve věku devětašedesáti let zemřel americký režisér, scenárista a producent Albert… (více)

Reklama

Reklama