• Vampireman
  ***

  Vlhký sen Alberta Pyuna - motivem pro hlavního hrdinu Talona k rozvíjení děje filmu je sex s buchtou, kterou zachránil od znásilnění, interiéry jsou vyplněny velmi spoře oděnými ženami (se kterými se Talon nezapomene vykousnout), každý žoldák tady má nějakou buchtu k dispozici a scénář je přeplněn extrémním množstvím dvojsmyslných lechtivých narážek. Talon je navíc poměrně slizké prase s mastnými rty od neustálého hodování hovězích kýt a jeho macho-look je umocněn obrovskou kožešinou a aby toho nebylo málo, tak ještě mečem se třemi čepelemi, z nichž dvě jsou vystřelovací (aka trojmeč co střílí meče). Fandit jemu se moc nedá a Reb Brown je na scéně asi tak minutu, než potupně zemře, nicméně The Sword and the Sorcerer je celkem ok zábavný a zúčtování s démonem solidně strašidelný.(19.5.2013)

 • majo25
  ***

  Nenáročné akčné fantasy, ktoré dokáže zaujať po celú stopáž filmu. Miestami temné fantasy, čo mu len prispieva. Efekty a hlavne masky boli celkom pôsobivé. Sem-tam to odľahčujú humorné a pikatnejšie scény s polonahými teenkami. Spracovanie trochu pokrivkáva a záver mohol byť sčasti iný, ale na utorňajšie popoludnie film viac ako ujde. Hodnotenie: 65%(18.3.2014)

 • Pecival
  ***

  Pyun je prostě guru, ta syrová béčkovost kape z každého záběru a aby to měl posychrovaný přidal jakýsi vystřelovací trojdílný meč od kterého se odráží modré jiskry. Hlavní nadsamec v jakési kožešině je taky docela komik, zvlášť, když mě přišlo, že všichni ostatní byly oblečený jako do 30 stupňů. Nicméně, ta ženská byla fakt kus a zrození mága bylo nečekaně luxusní (škoda že víc takových scén se nekonalo). Celkově prostě neuvěřitelně dementní, ale dosti zábavné.(22.8.2009)

 • corpsy
  ***

  Snímok má v názve MEČ A ČARODEJ. Tých mečov je tam habadej, ale toho čarovania veľmi nie. A aj preto film neporovnávam s BARBAROM CONANOM. Toto je skôr kombinácia EXCALIBURU a ROBINA HOODA. A keďže sme na prelome 70. a 80. rokov, v dobe rozkvetu moderného popcornového filmu, tak napr. taká hudba nám to občas pripomenie tým, ako vykráda Williamsove fanfáry z HVIEZDNYCH VOJEN, či DOBYVATEĽOV STRATENEJ ARCHY. Medzi úžasným, temným 10 minútovým rozjazdom a záverečným finále, kde sa dočkáme aj výborného ´´vyzliekania´´ z kože, je prázdnota, nič čo by stálo za reč. A je to veľká škoda, pretože snímok sa neberie veľmi vážne a tým pádom sa tu mohlo toho kľudne natrepať ešte oveľa, oveľa viac.(7.3.2011)

 • Shit
  ***

  Pyun umí vykouzlit zábavný béčka to jako jo, ale tohle potřebovalo trošku jinej styl, sice to neni vyloženě špatný fantasy conanovskýho stylu, ale chybí tomu drsná atmosféra, necenzurovaný zabíjení, krev, trošku rozvinutější příběh, hlavně co se týká hlavní postavy a naproti tomu přebývá zbytečný zesměšňování nepřátel hlavním hrdinou, kterej se navíc v prvních 2/3 filmu snad bojí někoho rozpárat, tak je radši všechny bije pěstí a meče zahazuje. Bohužel to je fakt jen průměr, ale dostat to do ruky někdo schopnější, tak to mohlo dopadnout o mnoho líp, protože brak to neni ani omylem(30.7.2009)

 • - Zábery z exteriéru hradu predstavujúceho pevnosť Cromwella boli natočené na hrade Eilean Donan Castle na malom ostrove pri mestečku Dornie v Škótsku. (beso74)

 • - Počas natáčania filmu došlo k tragickej udalosti. Kaskadér Jack Tyree zahynul po tom, čo spadol z útesu mimo zabezpečeného miesta dopadu. (beso74)

 • - Rozprávačom vo filme mal byť pôvodne Oliver Reed, producentov však svojim výkonom nijako nenadchol, a tak ho nahradil Simon MacCorkindale. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace