Vlad (Juraj Loj) sa vydáva na púť za Avarmi, aby sa napokon dozvedel o sebe veci, ktoré nie sú práve lichotivé. No už vie, kam patrí, rozhodne sa opustiť Veľký stôl a vrátiť sa domov. Draha (Polina Nosykhina) zatiaľ musí čeliť Čaradovým intrigám, ktoré narušia jej vzťah so starešinom  Bohdanom (Olexandr Mavrits). (TV JOJ)

Arsenal83

Joj a v hlavnej úlohe Loj, alebo keď Hnojka pretláča do popredia hnoj. Jediným pozitívom je, že konečne idú dve časti za sebou a my sa tohto nepodarku zbavíme tak rýchlejšie. Vraj to bolo dopytom divákov 😀 Nech sa nedajú vysmiať. Napriek nespočetným PR článkom seriál nepozerá už skoro nikto, väčšina zo zotrvačnosti, ale spokojnosť je minimálna. Užívateľ corona časť popísal veľmi trefne a treba fakt uznať, že som nečakal, že sa v našich končinách odvážia dať medzi Slovanov lesby, hoci našťastie veľmi opatrným spôsobom. Ale aj v tomto treba vidieť opisovanie od Vikingov...A čo sa týka deja, toto, čo u Vikingov prešlo za jednu, maximálne dve časti, u Slovanov nedokázali natočiť ani za sedem. ()

corona

Moja predtucha sa žiaľ naplnila, vzápätí treba dodať, že Samo z Fredegarovej kroniky nie je Samo z Frankie (Frankia, to fakt niekto vymyslel takúto hlúposť). Reálna historická postava a ešte v takomto prevedení prinesie na hlavu tvorcov ešte viac hejtu, ako si užili doteraz. Seriál je konečne genderovo vyvážený v podobe avarskej lesbickej Xeny. Dúfam, že sa ešte objaví, veľká škoda nevyužiť jej potenciál. Akčné scény na smiech, Samo ledva vyšiel z lesa a Avari už ležali na zemi. Ako chcú z týchto dvoch hradísk a z tých postáv, ktoré sa doteraz objavili urobiť stredisko hnutia odporu voči Avarom netuším ale fuška to bude riadna. Čo sa týka remesiel, tak okrem kováča som tam iného remeselníka nevidela, čo mi nevychádza, vzhľadom k množstvu fešných briadok, holých hláv či iných výkosov. Na každom hradisku musel mať otvorenú dielňu minimálne jeden barber. ktorý určite požíval veľkú úctu. ()

Topco

Znova raz ide o epizódu, v ktorej sa väčšina vecí odkomunikuje v uši režúcich dialógoch. A príležitostná bojová akcia (celkovo, v doterajšom seriáli skôr výnimočná) pôsobí ako päsť na oko: umelo, akoby protagonisti len nacvičovali choreografiu. ()

David.Darco

Keby Slnko v sieti odovzdávalo cenu za najhorší scenár a dramaturgiu, Slovania by boli jednoznačným favoritom stávkových kancelárií. AKO? Pýtam sa, AKO? Môže odísť postava na výpravu, ktorá má trvať nejakú dlhšiu dobu, na výprave sa zrazu vynorí z kríkov, pobije veľmi nepresvedčivým, lacným a mizerným spôsobom bandu komparzistov, zistí o sebe dve veci,. vráti sa v polovici epizódy a správa sa a koná úplne mimo svojho charakteru. AKO? Prosím už nikdy nič nepíšte. NIKDY! Lebo toto je číra katastrofa. Z biedy to vytiahol len klasický cliffhanger na záver. Inak je zaujímavým postavám venované málo času. Linke vo Furnau nepomohlo ani Radúzovo besnenie, ktoré malo teda násobne väčší potenciál. Sme v polovici série a nevieme takmer nič o ničom. Bohužiaľ Slovania upadajú stále do väčšej biedy a cesta do aspoň uspokojivých vôd mizne čoraz viac v nenávratne. ()

fabecc1222

Takže z Vlada bude najednou kupec Sámo :D :O? Aspoň nějaký závan historického dění, ačkoliv to vypadá, že komentář corona mě vyvede z mého omylu... Vlad (Sámo) pobijí Avary jak nějaký Herkules, vypadá to, že mu není rovného soupeře. Maštalír se v tom fakt topí až po uši, tahle postava je snad jeho nejslabší, kde jsem ho viděl. Bohužel, s tím, jak je napsaná, nemůže udělat vůbec nic. ()

mira007

Juraj Loj se dovídá, že je francký kupec Sámo, ..... takže v osmém díle očekávám založení Sámovi říše, prvního státního útvaru plus minus na našem území a v devátém díle dá do držky Dagobertovi u Wogastisburgu. ()

Martinius

samo sa vyoutoval (aj vdaka spoilerom tu pritomnych), udialo sa to akosi v priebehu niekolkych sekund, ani len prstom by ste nestihli lusknut. teraz som zvedavy, ako zjednoti slovanov proti avarom i frankom. asi da dokopy vsetkych styroch chlapov z furnau a velkeho stola a nauci ich zabijat pohladom, ci vrhat na nepriatelske vojska sprsky ohnivych meteorov. to na margo fantasy v popise. ()

johnsnow

Musím uznať že odhalenie pravej identity Vlada stálo za to. Aj pokus o lesbickú scénu, ale inak nič extra. Akčná scéna je uponahľaná jak sviň, proste tam Vlad nabehne vykiluje ich, s avarkou sa trošku pobije ale nič extra. A netušil som, že keď dostanete piesok do očí začne vám tak prepínať. Pretože Vlad zistí kto je a chová sa jak imbecil. Naozaj cením pokus o niečo nové na SK ale takýmto štýlom nie. Jasné, že potom upadá sledovanosť, a TV Hnoj radšej točí kokotiny tipu Uhorčík. ()

PTuranyi

Opäť sa kopí nepresvedčivosť hercov s problematickým scenárom. Ladu síce Belo na začiatku skrýva ale následne sa s ňou pretŕča kade tade po lese. Možno to pričítať otupeniu pozornosti ale to divákovi nie je ani naznačené. Cinkota sa pomaly dostáva do role a Maštalír stále predvádza svoju strnulú pózu. Vlad sa presekáva avarmi ako deťmi a mení na kupca Samo čo je teda šok, lebo predstavy o kupcovi sú úplne iné. Oklamanie Radúza lebkou je veľmi lacné. ()