Tak tohle je můj život

• USA My So-Called Life
USA, (1994–1995), 15 h 6 min (Minutáž: 46–49 min)

Tvůrci:

Winnie Holzman

Bess Armstrong, Claire Danes, Wilson Cruz, Devon Gummersall, Jared Leto, Devon Odessa, A. J. Langer, Lisa Wilhoit, Malinda Williams, Channon Roe, Robert Gant (více)

Epizody(19)

Kultovní, dramatický, ale ralistický seriál pro mladé. V hlavní roly se představí 15-ti letá herečka Claire Danes, která ztvárňuje Angelu Chase, a řeší klasické problémy dospívání. Za svůj výkon získala ocenění Zlatý globus a nominaci na cenu Emmy. Jejím parnerem se ve filmu stal JARED LETO, který hraje přitažlivého avšak velice komplikovaného Jordana Catalana. Jarede Leto je známý herec,ale v neposlední době i zpěvák. (vshkika)

Recenze uživatele Lacike k tomuto seriálu (1)

Tak tohle je můj život (1994)

Dalsi teenage serial zo skolskeho prostredia. Pred davnymi rokmi som ho sledoval na CT. Bohuzial som stihol ale az druhu polovicu serie. Ale kedze som bol v tom spravnom veku, tak ma bavil naplno. Teraz som si ho konecne pustil komplet a uz som ma bavil od dost menej. Jednak uz nie som vo veku ako hlavne postavy, ale aj spracovanie mi pripada take roztahane. Jednotlive epizody nie su dostatocne dynamicke. Napriklad Freaks and Geeks ma ani po rokoch nenudili. Proste to pôsobi prilis naivne. Asi to bude spôsobene tym, ze je to podane z pohladu dievcata a serial obsahuje aj mnozstvo vnutornych monologov hlavnej hrdinky. Jednotlive postavy si ma celkom ziskali, aj ked ma znova trochu stvalo, ze muzske postavy tu su zase za luzrov a dominuju im zenske. Z troch chlapcov je jeden gay, druhy nesmely biflos, ktory je zamilovany do hlavnej postavy a treti je zvodca, ktory je sice krasavec, ale zaroven uplny tupec. Buduci oscarovy herec Jared Leto tu absolutne nema co hrat. Behom celeho serialu ledva prehovori. No a otec hlavnej hrdinky je skôr chlap v domacnosti a jeho manzelka je ta co nosi v rodine nohavice. Ustredna dejova linia trochu pripomina Freaks and Geeks, kedze aj tu si vzorna hlavna hrdinka na zaciatku serialu najde novych divokejsich kamaratov. Len namiesto humoru tu neustale v myslienkach rozobera svoje pocity, co ma uz prilis nebavilo. Z postav mi najviac sadol jej otec, ktoremu som fandil, aby s konecne doma nieco presadil. Z jednotlivych epizod na mna vyrazne zapôsobili dve. Jedna v ktorej prisiel na skolu novy netradicny suplujuci ucitel, takze to bola konecna aj sranda a vyustenie jeho pribehu bolo tiez zaujimave. A potom vianocna epizoda, ktora bola brutalnym citovym vydieranim, ale podlahol som. Serial bohuzial predcasne zrusili, takze dejove linie ostali otvorene. Aspon ze ten biflos konecne povedal hlavnej hrdinke, ze ju miluje a vdaka naznakom si divak dokaze domysliet ako by sa to vyvijalo dalej. Davam 6/10 ale pokial vam je nast a ste dievca, tak vas to bude bavit ovela viac. ()