Dusno (studentský film)

Michal Starý

Michal Starý

Jan Vališ

Petr Pliska

Velmi zdařilý absolventský projekt písecké FAMO. Neo-noirový snímek vytváří patřičně skličující atmosféru a pečlivě buduje napětí, jehož intenzitu znásobuje dokonale temná elektronická hudba. Ve srovnání s novou adaptací Lvího krále, kterou jsem zhlédl o den dříve, hodnotím tento snímek lépe. Nejvíc se mi líbili švábi. I když byli jenom argentinský.(12.8.2019)

• 5tipes

Jeden dialog za druhým, pouze dialog, pak zase dialog, i k autu musí jít a pořád žvanit. Příběh a jeho pointa je velmi slabá. Celé je to jedna velká bublina a Jitka Ježková v to jedné epizodě nezachrání. I dobří herci můžou mít špatné vedení. Vizuál je sice v prvním plánu velmi atraktivní, ale když vás to začne nudit, začnete nenávidět i kameru. Občan Kane to skutečně není.(17.10.2019)

Na studentský film skvělá atmosféra, slušné herecké výkony a povedený soundtrack. Zpočátku se mi líbila i kamera, jenže postupem času jsem měl pocit, že si to až příliš hraje na umění. To je podle mě základní chyba Dusna a kvůli tomu mě to ani nedostalo. I po stránce příběhu by se na tom dalo ještě zapracovat, ale jinak se jedná o celkem povedený snímek. 3*(9.8.2020)

Švábi !!! Holly Crom !!! Švábi !!! Perfektní !!!(19.8.2019)

Nehrál zde Marek Vašut, ve filmu nebyly žádné barvy.(11.8.2019)