Venom 2: Carnage přichází

• USA Venom: Let There Be Carnage (více)

Na filmová plátna se vrací Tom Hardy jako Venom, jedna z nejlepších a nejkomplexnějších comicsových postav společnosti Marvel. (Falcon)

Spiker01

Druhý Venom vyžírá narvané sály kin a dle modrého hodnocení opět vidíme, že se jedná o lidovku. Což je trošku škoda, jelikož jedničku jsem si v kině moc užil, doma už pak méně a od Andyho Serkise jsem doufal v objektivně lepší film. Tento sequel je však přece jen v něčem unikátní. Již před premiérou se hodně řešila délka stopáže, která se zastavila na, u blockbusterů v dnešní době raritních, 90 minutách + titulky a ač mně dlouhé filmy nevadí, čekal jsem vyloženě dechberoucí tempo a že člověk po seznamovacím začátku už nevydechne až do konce. Výsledek je však odlišný a působí spíš, že tam chybí jeden akt a celé to působí zrychleně pouze dějově. V tom absentujícím aktu by pravděpodobně byl další souboj s Carnagem v jiné lokaci a ačkoliv si Woody Harrelson odbyde to své a patří mezi největší klady filmu, jedna digibordelová rubačka na konci mi bohatě stačila a být to delší, jdu nejspíše s hodnocením dolů. Tom Hardy je tu naopak snad ještě větší primitiv a tato jeho poloha mě extra nebaví, zato Michelle Williams je tu ovšem totálně vymletá pizda, která nemá co hrát. A tak se opět ukázalo, že Sony neumí točit filmy, ze kterých se stanou v budoucnu kulty, avšak dodali jen další tuctovku. Btw, záporáci došli, takže potitulková scéna dává asi největší smysl v rámci toho, kam směřovat další díl, ač možná k nevoli jiného subjektu. ()

POMO

Dvojka je více o digipříšerách než o Hardym. Navíc o dvou digipříšerách, které by v černobílém filmu vypadali stejně. Na druhou stranu, Venom “na vlastních nohou” baví a jeho návštěva na večírku patří k nejlepším momentům. Ze záporáků moc strachu nejde, jejich motivace je odfláknutá a jejich interakce s okolím vyznívá lehkovážně. Jako více věcí ve filmu. V závěrečném  tmavém, přeplácaném digifestu mi už bylo úplně jedno kdo kam koho háže, kdo kam padá a co padá na něj. Jinak Hardy na motorce super, a Michelle Williams... Michelle Williams! Ta tomu dodává jediný, tak potřebný prvek estetiky. Nebýt jí, dal bych dvě. ()

MrHlad

Kdybych napsal, že druhý Venom je stejně nezajímavý a nenápaditý jako jednička, tak bych kecal, protože z jedničky si nepamatuju nic. Ale nezajímavý a nenápaditý je určitě. Tom Hardy je sympaťák. Woody Harrelson je taky sympaťák. Michelle Williams a Naomie Harris jsou solidní herečky, mají tu však málo prostoru. A vlastně tu má málo prostoru všechno. Venom nemá ani sto minut, bohužel dobrou třetinu stopáže zabírají podivné sitcomové výstupy o soužití Eddieho Brocka a Venoma, ve kterých se film pokouší tvářit jako variace na Podivný pár, jen s mimozemšťanem. Občas si pak tvůrci vzpomenou, že tam vlastně mají ještě sériového vraha a jeho symbiotického kamaráda, takže přeskočí do náhodné akční scény a zkouší se tvářit hororově. Hodinu se tam vlastně neděje nic zajímavého krom hádek Venoma a Brocka smíchaných s Harrelsonovým přehráváním (jinak se na tak malém prostoru vyšinutý sériový vrah snad ani uhrát nedal), aby to celé skončilo finálovou řežbou se spoustou celkem solidních triků a nečekaně solidní délkou. A pak utrum. Za týden si z toho nebudu pamatovat nic. Zase. ()

EvilPhoEniX

Venom 2 je takový zklamání, že se pocitově cítím pomalu na 2 hvězdy, avšak to by bylo neobjektivní, takže neutrální 3 s hořkou chuťí v ústech a vykřičníkem pro příště. Venom 1 byl příjemným překvapením, ale možná i proto, že jej dělal Ruben Fleischer, takže zvládal humorné polohy (Zombieland) i ty akční ( Gangster Squad), bohužel dvojku dělá Andy Serkis ( který má za sebou jen Maugliho) a najednou přestává fungovat humor i akce. Tom Hardy mi je překvapivě v tomhle filmu nesympatický a vůbec mě jeho role nebaví, není vtipný ani ničím zajímavý, v akci nepředvede nic, zkrátka zbytečná, nezajímavá a nudná postava a Woody Harrelson, kterého mám obecně rád, tak taktéž nic moc nepředvedl- jejich vzájemné výměny dialogů působí nezajímavě a vůbec mě to nebavilo poslouchat, tiše jsem vzpomínal na dialogy z Bonda, ano divné srovnání, ale když už dávají dialogové střety dvou velkých herců, tak ať cítím intenzivní temno ve vzduchu, né tyhle dětské výměny názorů. Humor mohl být silnou stránkou filmu, ale zasmál jsem se jen jednou za celý film a to u Venoma na discotéce, zbytek je infantilní a divák se ani nepousměje. V kině se nesmál vůbec nikdo, takže to není jen mnou. Gore samozřejmě chybí, ale s tím jsem počítal, vizuál a triky jsou neurážející, ale rozhodně né dech vyrážející, zkrácení filmu na 90 minut zamrzí v tom, že ten film prakticky ani nemá žádný kloudný příběh a vše je uspěchané, na druhou stranu mít to 2 hodiny, tak to asi nevydržím, protože moc zábavný Venom 2 opravdu není. A to poslední Akce .. jsou tu dvě krátké akční scény, které skončí ještě dřív než začnou a potom půl hodinové finále, ke kterému Vám neřeknu nic, protože jsem už nudou dávno spal, takže to si budu muset někdy zrekapitulovat. Každopádně jít na Venoma v domnění komiksové akční řežby a odcházet znuděný a rozespalý jak z 2 hodinového Drama, to jsem teda nečekal ani v nejmenším. Paradoxně potitulková scéna je lepší než samotný film. Příběh 2/5, Akce 3/5, Humor 2/5, Násilí 0/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 1/5, Herci 3/5. 5/10, ()

dO_od

// Rok 2002 volal, prý chce svoji komiksovou estetiku, zoufalé uchopení a tragikomické záporáky zpátky. Stejně pitomé jako minule, místy zábavnější, místy otravnější, komu se však líbila jednička, ten si na své přijde znova. 4/10 ()

pepo

Trosicku lepsie ako jednicka, ale nie zas tak o vela. Ta kratucka dlzka je paradoxne najvacsim minusom (vobec to nema cas pracovat s temou ani postavami) aj plusom (rychlo to skonci). Ale inak sa od naposledy nic nezmenilo a Hardy s Venomom si zasluzia ovela lepsie a preciznejsie filmy. 5/10 ()

darkrobyk

Co by měl člověk očekávat od filmu, jehož motivem je střet Venoma s Carnagem? Odpověď je myslím zcela jasná. Přijde mi, že mnohým divákům uniká, že se jedná o filmový comics. Superhrdinský comics. Nářky nad nedostatkem psychologie postav a hlubokých myšlenek jsou zcela liché. A upřímně, mě nebaví Logan ani Nolanův Batman, jelikož s původními příběhy nemají společného téměř nic. Na druhou stranu většina filmu je věnována Eddimu Brockovi. Zoufalému outsiderovi, jemuž se sype svět a on má pocit, že tomu nedokáže zabránit. A když se postaví na nohy a odvrhne svého symbionta, zjistí, že sám to nakonec nedá. A pak jde o akci. Entrée Carnage, potyčka s policií či finále v katedrále, kdy si jeden chvílemi vzpomene nejen na King Konga, jsou přesně tím, co mě baví. A myslím, že ti, co naříkají nad digitálními triky, by zrovna tohle udělané mechanickými asi nechtěli. Spíše bych řekl, že vizuálně rozmazlený divák už není spokojený téměř s ničím. A komedie? Možná hořká. Je to smutné drama zoufalce, co se snaží postavit na vlastní nohy. ()

Nevka

Čekal jsem upřímně všechno, ale tahle kupa hnoje mě stejně dokázala překvapit. Scénář naprosto bez duše, Hardy nemá co hrát a celkově je to neuvěřitelně stupidní (i jednička dávala jako celek větší smysl). Serkis nám sliboval zběsilou akci umocněnou krátkou stopáží, ale naservíroval nám jen onu stopáž, které navíc zoufale chybí jakákoliv kompozice. S klidem tak můžu říct, že očividné stříhání a zkracování tomu rozhodně neprospělo - právě naopak. Carnage tady paradoxně dostává jen minimum prostoru, Cletus nemá absolutně žádné charisma a jediným pozitivem zůstává Venom, který čas od času nějakou tu hlášku trefí. Špatný není ani soundtrack, ale to je zhruba všechno, co na tom jde pochválit. Meh... Sony pohřbívá tuhle značku zaživa. ()

Kothy

Bohužel lehké zklamání. Andy Serkis prostě není tak dobrý režisér. Ne že by to bylo vysloveně špatné, ale něco tomu chybí. I přes temnou hororovou atmosféru mi to místy přišlo trochu pro děti. Opět tomu chybí Rko, takže nadávky ano, ale ukousnuté hlavy ne. Eddie pokračuje ve svém soužití s Venomem. To naruší sériový vrah Cletus, který je odsouzený na smrt, ale chce mu dát rozhovor. To Eddieho dostane zpět do první ligy a všechno je zase v pohodě. To se změní, když se mu podaří utéct a na scénu přichází Carnage. Opět, jejich scény jsou dobře udělané, ale prostě mě ty bitky nějak nebraly. Ani nevím, jestli je Woody Harrelson na jeho roli ten pravý, přesto že se snažil. Vidíme tu i Naomie Harris jako jeho nevěstu, která má také schopnosti. Eddie se snaží získat zpět Anne a místy je to i vtipné. Dost to zachraňuje docela únosný délka. Nejvíc se mi ale líbila potitulková scéna, která nám otvírá dost jiný svět. "Slepice nežeru!" ()

InJo

První Venom ve mně žádný hluboký dojem nezanechal, na druhou stranu mi ale ani ničím moc nevadil. Bohužel s dvojkou je to o dost horší. Na té mi vadí hlavně dvě věci. První je uspěchanost. Ve filmu není dostatek času a prostoru prakticky na nic. Na zápletky, vztahy a vlastně ani na akci. Například základní profilace dvojice záporáků jakožto komiksové parafráze Bonnie a Clydea není marná, Woody Harrelson i Naomie Harris se celkem snaží, jejich destruktivní psycholáska je ale odbyta v takových zkratkách, že jí není možné jakkoliv skutečně podlehnout. Podobně útržkovitě působí i akční scény, které mají místy sice solidní základ (jako útěk z vězení), kvůli přístupnosti a minimální invenci ale místo zdrcujícího brutálního nářezu, z něhož by nám spadla brada, dostáváme jen snadno zaměnitelnou digitální matlanici. Druhou věcí, kterou rovněž nepřekousnu, je samotné pojetí Venoma. Toho jsem dříve vždy chápal jako záludného našeptávače, jenž se duševně nalomeného Eddieho Brocka snaží definitivně převést na temnou stranu. Tvůrci této série z něj ale nakonec udělali pouze nerudného a samolibého sidekicka, který přestože by chtěl lidem žrát mozky, nebudí (a nejspíš ani nemá budit!) v podstatě žádný respekt, natož děs (a s ryze padoušským Carnagem to není o moc lepší). Film díky rychlému tempu a stopáži pod sto minut sice rychle uteče, v dnešní době ale neobstojí ani jako přímočará odpočinková zábava. A to v sobě přitom skrývá potenciál na unikátní drsnou a zatraceně temnou komiksovou pecku. Navíc takhle chabý a nevýrazný výkon jsem od svého oblíbence Toma Hardyho asi ještě neviděl... 40 % ()

silentname

Asi som po prvom filme posadil očakávanie niekde inde. Dodnes si myslím, že "Venombolo celkom slušné sklamanie a čakal som oveľa temnejšiu a silnejšiu jazdu. A v PG-13 filme to moc urobiť nešlo. Tentokrát som už asi vedel do čoho idem a nakoniec sa ukázalo, že som sa bavil viac, než som pôvodne čakal než sa budem (recenzie sľubovali ďalšie sklamanie). No "Venom: Let There Be Carnageje v podstate len ľahký akčný 90s film. Nie je kvalitne vybudovaný, plný vtipných scénok (ktoré ma skutočne bavili) a okrem toho mám pocit, že to ide plynulejšie a zaujímavejšie. Možno tu pomáha fakt, že tentokrát máme oveľa kvalitnejších zloduchov a najmä Woody Harrelson a Naomie Harris si svoje role skutočne užívajú ako najlepšie môžu. Je síce škoda, že sa nás film snaží presvedčiť, že Cletus je v skutočnosti len nepochopený a vlastne to mohol byť dobrý človek, no jeho detstvo bolo príšerné a tak ho to vo výsledku takto poznačilo. Nuž... čo povedať. To vôbec nemá žiadnu hĺbku. Ale vadí mi to? Nie. Je len škoda, že film je celkom krátky a tak veľa veci skončia skôr než začnú a už sa v rýchlosti valíme do finále a máme tu akciu a akciu a hotovo. Koniec. Film ale šlapal plynule a bavilo ma to sledovať. Takže čo poviem? Asi len toľko, že som s výsledkom celkom spokojný. Rozhodne viac ako naposledy. Ale možno za to môže aj fakt, že som posadil svoje očakávania tentokrát niekde inde. Hodnotenie: B ()

Ratemus

Jedna z nejhorších komiksovek, tohle nezachránil ani Hardy s Harrelsonem. Něco tak hrozného trumfne máloco, tady se vracíme do dob Ghost ridera, Elektry a Cat woman, kdy komiksovky přetékaly trapností, laciností a idiotským humorem. Místy mi bylo skutečně trapně, protože zde nefunguje skutečně nic, humoru je tolik a je tak primitivní, až to bolí, akce je jedno velké CGI, záporák je lautr stejnej jako ten v prvním díle, jen má jinou barvu, další postavy absolutně nezajímavé, akce slabá. Sakra tady není vůbec nic, co by za něco stálo nebo co by stálo za body navíc. Film cílí na děcka opravdu víc než Shazam, snaží se být drsný, ale nejde mu to. Obrovský šlápanec vedle a velké zklamání. ()

filmfanouch

O kvalitách prvního Venoma toho již padlo dost a názory se ve velkém lišili. Tak či onak byl ovšem první Venom megahit, který v kinech vydělal 856 milionů dolarů a měl pokračování zajištěné už skrze náznak toho, že se příště dojde na Woodyho Harrelsona coby Cletuse Kasadyho/Carnage. Druhý Venom se nicméně musel obejít bez režiséra prvního filmu Rubena Fleischera, který dal před Venomem 2 přednost Zombielandu 2. Finální volba nakonec padla na Andyho Serkise, který mimo dvou celovečerních filmů především stojí za ztvárněním Gluma, King Konga či Ceasara v nových Planetách opic a sám se stal často zvaným konzultantem pro vytváření digitálních postaviček. Právě v tomto případě dávalo angažování Serkise k Venomovi 2 smysl, což se ve výsledku skutečně potvrzuje.   Andy Serkis dopředu hlásal, že se Venoma 2: Carnage přichází rozhodl realizovat jako zběsilé akční dobrodružství, kde se pořád něco děje a nikdy neměl v plánu, aby se film zabýval kdovíjakou expozicí. A to je skutečně pravda. Ve Venomovi 2 se pořád něco děje, což je nutné i kvůli faktu, že film skutečně trvá pouze hodinu a půl. V tomhle ohledu je to ovšem sympatická volba, protože se skutečně pořád něco děje, díky tomu to rychle utíká a Venom 2 díky tomu nemá hluchá místa, protože pro ně prostě není prostor. Tím pádem pochopitelně nezbývá moc prostoru pro budování psychologie postav a jejich minulosti, Venom 2 na tohle ovšem nehraje a chce být prostě především zábavné akční dobrodružství. A v téhle kategorii obstojí bez problémů.   Venom 2 má mnohem výrazně více humoru a bere se méně vážně než první díl. Prim ještě více hraje špičkování mezi Eddiem Brockem a symbiontem Venomem, přičemž je Hardy v této fyzické i vokální dvojroli nadále solidní a humor ve Venomovi 2 většinu času funguje. Dá se sice lehce argumentovat nad tím, že tohle pojetí Venoma je tak trochu promrhaným potenciálem a tohle podání oblíbeného antihrdiny nejde vyloženě zbožňovat, špičkování mezi Eddiem a Venomem ovšem ve finále funguje a řeči o buddy movie či bromanci dávají ve spojení s Venomem 2 vlastně smysl.   Serkis jako zkušený pracovník s digitálními postavami skutečně dokáže zařídit, aby Venom a Carnage v pohybu působili solidně. V jistých momentech by tomu rychlému sledu možná prospělo lehce zmáčknout brzdu, vše zásadní ovšem Serkis vlastně zvládne. V jedné animované sekvenci se dokáže rychle a stručně odvyprávět příběh Cletuse Kasadyho, stačí dvě scény, aby romance mezi Kasadym a Shriek působila uvěřitelně a Carnage se už svým nástupem na scénu dokáže představit jako nebezpečný protivník. Roztažení by filmu vlastně neprospělo, takhle jen v jistých momentech zamrzí, že přeci jen film nemá pár chvilek navíc například pro takového Woodyho Harrelsona.   Harrelson je i na malé ploše velmi dobrý, dokáže naprosto prodat šíleného sériového vraha, který by nejspíš na jednu stranu skutečně chtěl být s Eddiem Brockem kamarád, na tu druhou by ho ovšem nejspíš stejnou mírou chtěl zabít. Harrelson by si jen zasloužil více prostoru či dost možná rovnou vlastní film, protože v momentech, kdy se Kasady utrhne ze řetězů, jde z něj opravdu strach a opět tak zamrzí, že Venom 2 neobdržel mládeži nepřístupný rating, kdy by se Cletus mohl se svým červeným kamarádem Carnagem pořádně utrhnout ze řetězů. Už samotný nástup Carnage na scénu je solidní, upgrade v podobě ratingu R by ovšem té scéně nejspíš přidal skutečně hodně.   Všichni herci se vlastně očividně snaží. I Naomie Harris i Stephen Graham a přeci jen i Michelle Williams, jejíž Anne má přeci jen ve finále nějakou smysluplnou úlohu. Serkis poté k filmu získal svého známého Roberta Richardsona, který film natočil ve formátu 1:85:1 a v rámci možností z něj vizuálně ždímá, co to jen jde. Marco Beltrami dodává velmi slušně znějící soundtrack. A nejlepší je Venom 2 definitivně v momentech, kdy odkrývá karty a chce být očividně především zábavná podívaná.   Oněch zábavných momentů je ve dvojce o poznání méně než v případě prvního filmu, momenty jako je Venomův nenápadný Coming out (potvrzeno samotným Serkisem) či závěrečná scéna ovšem dokazují, že Venom může skutečně být nepravděpodobným komediálním tahounem. Tyto momenty jsou na jednu stranu neskutečně absurdní, zároveň ovšem fungují v rovině ´´ je to tak absurdní, že je to vlastně zábavné ´´. Venom 2 nebude zásadní film, v rámci komiksových filmů se pojetím možná až příliš vrací ke konci 20. století. I tyto prvky ovšem v základu utvářejí zábavnost, které je film plný. Právě odklon od temnějšího pojetí a definitivní přesun k odlehčené zábavě zaručil, že je Venom 2 ve své lehké fraškovitosti vítězem.   Venom 2 přesně ví, čím chce být a v téhle kategorii dokáže naprosto uspokojit. Divoké akční dobrodružství, kde se pořád něco děje a nikdo se tu nesnaží o kdovíjakou psychologizaci postav. Celé to má ve finále šanci u diváka uspět jako zábavný akční film s velmi slušnou řemeslnou stránkou. Na druhou stranu to ovšem neznamená, že by se měl Venom i v následujících letech vydat tímto vyšlapaným směrem.     PS: Po-titulková scéna ve mě utvrdila jeden z důvodů, proč tolik miluju kino...... ()

rollman1

Venom byl v kinech úspěch a tak sequel na sebe nenechal dlouho čekat. Pokud ale někdo čekal, že se zde potvrdí pravidlo pokračování, alias všeho více, tak má pravdu, akorát dostáváme více toho, co na jedničce bylo špatné. Venom 2 není úplně marný. Tom Hardy hraje, co mu Sony řeklo a někomu to asi bude stačit. Mě přišel bohužel místy opravdu trapný a mám ho radši v jiných hereckých polohách. Jediný, kdo asi stojí za zmíňku je tak Woody, který si svou roli užívá, ale bohužel mu scénář hází klacky pod nohy i do držky. Zbytek radši nebudu řešit. Humor zde je už na hranici ústupnosti. Carnage a Venom jsou opět tahouny celého filmu, proto zamrzí, že se spolu setkají až na konci v relativně povedeném finále, které je mnohem přehlednější než v jedničce. Po akční stránce se ale jedná o rutinní práci. Venom 2 má určitě světlé momenty, ale šlo by je spočítat na prstech jedné ruky člověka, co o 4 prsty přišel. Přesto však z kina odcházím s pocitem, že jsem dostal přesně to, co jsem čekal. Průměrný film, který mě na 90 minut dokázal přinutit vypnout mozek. Možná jsem tajně doufal, že dostanu více, ale nestalo se. Ta stopáž je krátká z nějakého důvodu a film to tak zachránilo od úplného dna. Akorát je škoda, že Sony prostě bude dělat rychlokvášky a tak jsou Morbius, Kraven a další filmy ze SSU odsouzeny k zániku. Minimálně po kvalitativní stránce. ()

Houbiczska

Po úvodu do kin jsem se divil, co se stalo tak špatně, že předchozí Venom byla jedna z nejlepších sólovek marvelu a dvojka má jen 50%. Odpověď je jednoduchá - Andy Serkis, aneb důkaz, že úplně jiný režisér udělá ze stejného filmu film úplně jiný a zde je špatně úplně vše. Promluvy Venoma jsou otravné cringe bláboly, které rozesmějou tak 10leté děti, akce je málo, není úderná, děj se od začátku po konec prakticky nehne, postava záporáka i Carnage je brutálně nevyužitá, chybí ji větší chakterové vykreslení (zde se mohli tvůrci doslova vyřádit s lorem monstra i minulostí vraha…) a finále za moc nestojí. Jednoduše koukatelná záležitost bohužel jedoucí celou dobu jen na půl plynu a ze které tryská, že byla udělaná vyloženě jen pro prachy a na efekt. Zklamání, ostatně jako poslední dobou skoro vše. Snad alespoň Duna překvapí. ()

Helo

Ach jo. Všechno sotva na půl cesty. Rozpolcenost hlavních hrdinů (doslovná), málo využitý záporáci, který měli potenciál. Scénář bez jakýkoli přidaný hodnoty, prakticky jen vedoucí k finální konfrontaci... která je zároveň jedinou pořádnou akcí. Naštěstí je to aspoň trochu zábavný díky humoru a hercům. Ale ta třetí hvězda tu svítí jen kvůli WTF pro mě dost nečekaný (třebaže se to vlastně možná trošku tušit dalo) potitulkový scéně. ()

Arsenal83

Mám veľmi rád Toma Hardyho, ale toto je jedna z najhorších rolí, aké si kedy zvoli. Rovnako ako v jednotke aj tu len z úcty k nemu ponechám jednu hviezdu. Film nie je ani chvíľu vtipný a tie rozhovory medzi Hardym a Carnagem sú fakt príšerné. Najväčším pozitívom filmu je, že je pomerne krátky. ()

epicek

Rozhodně lepší než jednička, ale pořád je to jen prostá komiksovka, která sází víc na humor. Největší výhoda je v tom, že tady už není třeba vysvětlovat origin omáčku a tímpádem je prostor pro rychlejší spád. Tom Hardy by u mě uspěl i kdyby hrál odpadkový koš. Navíc u potitulkové scény zaplesá srdíčko nejednoho fandy. Takže tady platí staré známé pravidlo = čím menší očekávání, tím větší spokojenost. Fuck this guy! ()

applause

Průměr, kdybych na tom nebyla, nic by se nestalo. Jednička byla o dost lepší, ale i tak to bylo přijemná oddechovka. ()

Zek

Určitě lepší než první díl a to hlavně v tom, že nezajímavého záporáka z prvního dílu, nahradil daleko zajímavější Carnage. Woody Harrelson se na Masakra parádně hodil a hlavně, byl určitě lepší než Venom, který mi už přišel, že nemá moc co nabídnout. Další plus bylo i to, že film hrozně rychle uteče. Celkově bych dal jen ty tři hvězdy, ale za tu podtitulkovou scénu musím dát o hvězdu víc. ()