Bluesman

Trailer
Dokumentární / Hudební / Životopisný
Česko, 2019, 75 min (Alternativní 64 min)

Chceš si sáhnout na život? Zkus BLUES! Hudební dokument pro milovníky kytar a blues. Billy Gibbons nebo Eric Clapton mají jedno společné. Elektrické kytary od českého výrobce RNDr. Petera Jurkoviče. Na motivy jeho příběhu vznikl film, který propojuje nejen umělce bluesové scény. (Pilot Film)

Trailer

Slarque

To, že si občas pustím blues, ze mne očividně neudělalo ideálního cílového diváka. Tenhle dokument zaujme spíš muzikanty. Já maximálně dokážu někomu zabrnkat na nervy. A blues jako pohled na svět mi je také vzdálené. Takže mi příběh Petera Jurkoviče přišel zajímavý, ale nejspíš na něj za pár dní zapomenu... Další průměrný dokument o mimořádném člověku. ()

rigby

Pro muzikanta zajímavý dokument, pro fanoušky hudby možná a pro náhodné diváky vůbec nedoporučuji. Ale moc se mi to líbilo, i když to nepřineslo úplně to, co bych od dokumentu o takové osobnosti očekával. ()

desade

Za protagonistami českého ranného blues som sa za mladi niečo nacestoval. Ale režinka bola, a nejaký ten motoráčik v tom čase chodil takmer do každej diery, tak ma to moc netrápilo. Preto som rád za každý "šťouch" do tejto problematiky, pretože je toho "zatraceně" málo. Takže za "pět". ()

Stepka.T

Nejsem žádný fanoušek Blues a na premiéře jsem byla víceméně náhodou, ale moc mě to bavilo. Pěkné záběry, zajímavé osobnosti, zajímavý pohled na svět a zas vím o jedné české osobnosti, o které jsem neměla ani ponětí. ()