Blíží se čas Vánoc, a zatímco se všichni připravují na svátky, nad zemí se vznáší zvláštní atmosféra. Uprostřed krajiny hoří opuštěná farma. Ve škole zpívá dětský sbor vánoční koledy. V muzeu se žena po telefonu hádá s bývalým manželem. V obývacím pokoji se mladá dívka snaží přesvědčit svou babičku, aby vyzkoušela virtuální realitu. Napříč několika desítkami scén načrtává Echo kritický i laskavý portrét moderní společnosti. (Febiofest)

solisoli

Akási esej o predvianočnom, vianočnom a silvestrovskom dianí Islanďanov . Neviem čo týmto nezáživným, ničím neobvyklým príbehom chcel básnik povedať. Snáď hádam toľko, že producent chcel podotknúť, že aj tu na ďalekom severe, plného sopiek, gejzírov, si žijú bežní ľudia, ako všade inde. Keby aspoň nejaký ten gejzír, alebo sopka, pretože to ostatné tu od prezentované stálo za obyčajne bezpredmetné lajno. ()

sochoking

Vianočné sviatky tak, ako ich trávia pracháči, obyčajní ľudia ako ja a ty, rozvedení s deťmi i bez, feťáci, alkáči, smetiari... Kto a ako do nich vstupuje a s čím. Nálada a atmosféra filmu môže povzniesť, ale i stiahnuť do depky. Výborná kamera! 90% ()