Vánoční střevíčky (TV film)

Christmas Shoes, The

Scénografie:

Jennifer Stewart

Kostýmy:

Kate Delmage

Stáhnete si vánoční filmek pro pěknou večerní pohodu a... Bože takhle jsem dlouho nebulela... :-( Krasný film, který nechci už nikdy vidět znova. Jednou a dost a ještě dlouho o něm budu vyprávět. Opravdu srdce rvoucí příběh o tom nejkrásnějším na světě. Láska mezi mámou a dítětem. A když by vám dítě za všech okolností šetřilo na střevíce aby jste mohla tančit v nebi???... Musela jsem mít na puse polštář abych nebrečela nahlas jak hysterka a nebudila sousedy. I pes se na mě podivně díval. Ani nevím jestli vám to chci doporučit ke shlédnutí... Ale ano, jednou určitě ano a pak uvidíte jestli si to budete chtít pustit znova nebo si to raděj necháte jen ve vzpomínkách tak jako já. Opravdu hodně silný filmový zážitek.(10.3.2015)

Dnes bylo pošmourné sychravé dopoledne. Děti ve škole, manžel v práci, říkám si, pustím se do malování vánočních perníčků a k tomu si dám tématický film. Dala jsem si.... Vánoční střevíčky.... jeden z nejkrásnějších vánočních filmů, které jsem kdy viděla. Asi je zbytečné psát o srdce otvírající atmosféře, kterou navozují vánoční filmy. Ale toto je "Cadillac" mezi vánočními :))) Od tři-čtvrtě filmu jsem už přes slzy nemohla namalovat na perníček ani čárku. Je jiný, než většina amerických filmů o vánocích, přesto, že nese překrásná a silná poselství vánoc, lidství, přátelství, nese i nezvratnost osudu. Někdy se prostě nedějí zázraky tak, jak bychom si je představovali. Nádhera.Když se mě někdo zeptá na dobrý vánoční film, jako první zmíním http://www.csfd.cz/film/33045-vanocni-koleda/, ale hned zatím budou vánoční střevíčky. :)(10.10.2014)

Toto je jeden z citově nejpůsobivějších vánočních filmů co jsem viděla. Je třešničkou na dortu tohoto žánru. Přináší pravou vánoční atmosféru plnou lásky, přátelství a vzájemné pomoci. Příběh nás seznamuje s osudy dvou rodin, z nichž každá řeší o vánocích velký boj s nepřízní osudu. V jedné z nich je problémem nedostatek času pro nadměrné pracovní zatížení otce a hrozící rozpad rodiny a v druhé touha malého chlapce vyrovnat se s matčinou nemocí. Příběh sám není originální, ale velmi emotivně podaný a zasazený do kouzelného období vánoc. Sugestivní herecké výkony mne přinutily prožívat vítězství a prohry spolu s hrdiny příběhu. Přesto, že závěr není v americkém stylu, nebo možná právě proto, mne film tak vzal za srdce. Tento dojemný příběh se mi moc líbil, vždyť šlo o děti a vánoce.(19.12.2011)

Ano, ano, ano, z tohohle filmu cukr přímo teče. Ale co má být?! Na rovinu říkám, že je to jeden z nejnádhernějších a nejpůsobivějších filmů, jaké jsem kdy viděla. Hraje na city, pokaždé pláču jak želva. Reálně ukazuje, že smrt je součástí našeho života a že to může potkat kohokoliv, kdykoliv. Snaha malého chlapce dopřát mamince poslední přání je sice klišé, ale znovu, no a co?! A další plus je pro mě píseň Christmas shoes, kterou prostě zbožňuji. Nejdřív jsem si říkala, že plný počet hvězd s čistým svědomím dát nemůžu, ale pak mi po tváři stekla i poslední slza a já se usmála. Každý někdy potřebuje zázrak, aby si uvědomil.. stačí věřit.(11.6.2013)

Jeden z mojich najobľúbenejších vianočných filmov, v ktorom konečne nie je ani len náznak násilia, ale len čistej LÁSKY...Kedykoľvek mám možnosť ho vidieť, silno ma dojme...Viem, je to jednoduchý film, ktorý možno nespĺňa parametre "kritikov", avšak treba poznamenať, že účelom mnohých filmov nie je umelecky ohúriť diváka, ale DUŠEVNE potešiť. A koniec koncov o tom sú vlastne Vianoce, pre ktoré je určený. Percentuálne hodnotenie kazia jedno a dvojhviezdičkoví cynici, ktorí to asi nepochopili. Na IMDb má 67%.(9.12.2008)