• dragon94
  **

  Stargirl táhnou nahoru na seriál skvělé efekty a slušně zvládnutá akce. Bohužel co se scénáře týče je to dost slabé. Někdy dokonce děs běs, při kterém se nestačíte divit jak něco takhle ambiciózního může být tak pitomé a popírající veškerou logiku. Jasně je to seriál zaměřený na dětské publikum, ale to neznamená, že to musí být hloupé. Bohužel spousty dějových linek nikam nevede. Spoustu věcí se děje strašně nahodile a účelově. Finále jako takové bylo ucházející, ale dost se obávám, že s přechodem na CW seriál ztratí podstatnou část svého rozpočtu a tím pádem přijde o to jediné co mu dává plusové body. První sérii hodnotím tak na silnější 2* 50%(12.8.2020)

 • HMTD
  ****

  Opravdu velmi příjemné překvapení. Je to takové rodinné, ale na to, že hlavní postava je žena a celkově na námět to ani většinu času nepůsobí trapně, jako například v Betwoman nebo Supergirl. Hodně se mi líbí takový řekněme zastaralý styl kostýmů i Petuv robot, je to prostě takové dědictví, které podle mne zafungovalo tak, aby kostýmy nepůsobili trapně. Celkově jsem velmi rád, že tenhle seriál vznikl, a podle mne perfektně zaplnil díru na trhu. PS spoiler: Tomu říkám zločin, chtít po lidech aby se chovali ekologicky, větrné a sluneční elektrárny, už dlouho jsem nevyděl záporáky s tak dobrou motivací.(25.9.2020)

 • Chen
  ****

  Je trochu nefér srovnávat Stargirl se seriály jako Titans nebo Doom Patrol, Stargirl je spíše rodinnou zábavou, ale současně není natolik moralizující, aby to lezlo na nervy. Akce je slušná, efekty také, některé postavy fajn (a jiné hrozně otravné) a tempo svižné. Pokud člověk ví, co od Stargirl očekávat, nebude zklamán.(15.8.2020)

 • mapar
  ***

  Po prvné sérii. Vlastně mě to docela bavilo. Jen nemohu zcela jasně říct proč, protože mi na mysli vytanou spíše negativa. Asi to, jak se to roztomile snaží zuby nehty držet takové té "jednoduché" poetiky kreslených sešitů. Někdy oslí můstky hýkají až na měsíc, jiné dějové oblouky jsou zkonstruovány velmi umně. Některé postavy jsou velmi sympatické, jiné se chovají jako idioti. Seriál tak podivně poutavým způsobem střídá WTF momenty s regulérním vyprávěním, že jsem se na každou další epizodu docela těšil. Ale pokud by mi všichni kolem mne tvrdili, že je to odpad, asi bych se moc nebránil(17.9.2020)

 • LizianShaw
  ****

  Pilot mě moc nezaujal, dost mě hlodaly klišé o teenage holce, co má milující americkou rodinu a je nová a naprosto outsider ve škole. To bylo naštěstí jen úvodních 20 minut, pak už můžeme sledovat origin této skvělé a svěží hrdinky, kterou vymyslel génius Geoff Johns (inspirace po jeho zesnulé sestřičce). A protože Johns (který píše pro Dc mé nejoblíbenější příběhy JL, Aquamana, Lanterna či Doomsday Clock) na tento seriál i dohlížel, tak se nemůžeme divit, že to tak baví. Samozřejmě to není tak vážné a dospělé jako Titans nebo Swamp Thing, ale Stargirl v komiksu není vraždící monstrum, takže tu R-rating není potřeba. Ikdyž je to seriál převážně o teenage hrdinech, rozhodně mě to baví víc než třeba Runaways, a to proto, že se zde tolik netlačí romance. Nechci tím říct, že tu není láska, ta tu je, především mezi otcem a dcerou, ale určitě to netlačí tolik jako u Cw. V Runaways navíc bylo hrozně málo akce a záporáky byli převážně né moc charismatičtí rodiče. Akce zde bohužel taky moc není, v úvodu docela jo, pak máme celkem dlouhou pauzu, kde se představuje nová JSA, a když se blížíme k finále, zase se to oživuje. Záporáci mě potěšili hodně. Vždyť je to Injustice Society of America!!! Pro komiksového fanouška je to splněný sen. A výběr hudby se také moc povedl (příchod Icicle na scénu). Oblíbených postav je víc, Icicle je skvělý a při scénách se Sportsmasterem jsem se vždy musel pousmát. Čeho se bojím nejvíc je druhá série a to hlavně z důvodu přesunu seriálu na stanici Cw. Tam můžeme s jistotou říci, že se zlevní efekty, přidají pár romancí, a možná i nejhůř natáhnou to na 23 epizod. Finále nebylo 100%, ale hodně potěšilo. Nejen že tu byla akce jako z komiksu, ale po předchozím navnazení jsme se konečně dočkali spousta vyvrcholení. A upotávající scény na druhou sérii také vyzdvihly velké otazníky. Jen škoda, že to nebude na HBO Max. 80% P.S. Obsazení je famózní, jak hrdinové tak padouši, jediný, kdo mě prozatím zklamal byl Rick Tyler, jehož Hourman se vykazuje pouze chováním jednoho typu, a to agresivní blb. Ve finále dosáhl aspoň trochu uspokojení (ikdyž to nedávalo smysl), tak snad se příště trochu více vyvine.(21.8.2020)

 • - Postava Stargirl (Brec Bassinger) se objevila již v seriálu Legends of Tomorrow (od r. 2016) – poprvé to bylo v epizodě Out of Time (2016) a ztvárnila jí herečka Sarah Grey. Následně se mihla v páté části crossoveru Crisis on Infinite Earths (2020), tentokráte již v podání Brec. (fiLLthe3DD)

 • - Seriál si měl původně svou premiéru odbýt na streamovací službě DC Universe, avšak nakonec byl přednostně uveden v televizi na kanále CW. (fiLLthe3DD)

 • - Hlavní hrdinka má v celé sérii sedmery boty plus v jednom díle pantofle a boty ke kostýmu. V každém dílu má jiné boty, takže se  opakují jen 2–3 páry, a to dva dvakrát a jeden třikrát, nepočítáme-li boty ke kostýmu. (cmenda)