Guerreros

Dobrodružný / Válečný

Španělsko, 2002, 96 min

• fredisek

Zajímavé lehce hororové scény v závěru, jinak je snímek podle mustru "natoč si válečný film". Jeden pseudohrdina, jeden dobrý chlapík-vyšší šarže, jeden podvraťák, jedna neohrožená krasavice, aby si feministky přišly na svý, no a banda albánskejch hajzlíků, který střílí hlava nehlava. Nic k tomu, žádné nepředvídatelné drama. jako report o válce na Balkáně pro čétéčko určitě (ovšem s o dost menší stopáží), jako film ne.(10.3.2013)

• MartinezZ

Tak proti Warriors hodně velká slabota. Sice tu také máme možnost vidět, že tyhle hlídající KFOR jednotky jsou pěkně na prd včetně celého jejich zbytečného poslání, ale navíc máme možnost poznat amatéry v maskáčích. S takovým výcvikem neměli opustit base camp ve Španělech.(28.4.2011)

Je li španělská profesionální armáda skutečně takto "dokonale" vycvičena, už se nedivím, že si ty baskytské vysavače dělají na Iberském poloostrově papírové čerty! Vždyť podle tohoto filmu to vypadá, že by stačili tři jugoši ve falešných teplákovkách Addidas, vyzbrojeni igelitovými pytlíky a rezavou Berettou, co ještě pamatuje Ustašovce, kteří se vojenské službě vyhýbali prodejem bonů ve Střední Evropě, aby během tří minut s prstem v nose obsadili Madrid!(26.2.2011)

• farmnf

Doklad o tom, jak zbytečná je mise KFOR. Stojí to mnoho peněz a výsledek je spousta zabitých mladých lidí. Válku tak jako tak ovlivnit nemohou. Žasl jsem nad tím, že když je španělská jednotka v nouzi a ze dvou třetin pozabíjená, nemá se jak spojit s centrálou, nemá prostředek jak se z toho dostat, divné, ve 20-tém století.(24.3.2011)

Dobrý snímek, který se soustředí hlavně na válečnou akci. Snaha o zobrazení psychické újmy vojáků z války nechybí uplně, ale většina snímku baví dramatickými přestřelkami nebo ukrýváním před nepřítelem, za což jsem vděčný. Vedle konfliktů je tu i spousta hrůz, ať už těch, které musí zažít sami vojáci, nebo těch, které jsou páchany na místním obyvatelstvu. Vyobrazeny jsou jakž takž reálně, přesto ale velkou sugestivní sílu z filmu necítím. Filmařina to taky dokonalá nebyla, nicméně nelituju, protože je to pořád dobrý, vcelku autenticky zpracovaný válečný film. Alternativním snímkem, zachycujícím konflikt v Srbsku, je Za nepřátelskou linií. Alternativa: Behind Enemy Lines.(30.8.2010)

• - Vo filme možno počuť okrem španielskeho aj srbský, albánsky, anglický či francúzsky jazyk. (MikaelSVK)

• - Okrem autentických lokácii nachádzajúcich sa na kosovských a bosnianskych hraniciach, akými sú mestečká Istog, Jablanica, Pec či Klina sa značná časť filmu natáčala v Španielsku. Filmári navštívili Madrid a mestá Guadalajara, Huesca a tiež katalánsku Léridu. (MikaelSVK)