Guerreros

Dobrodružný / Válečný

Španělsko, 2002, 96 min

• Karlas

Opravdu vzácný druh slátaniny, kterou jsem už dlouho neviděl. Nechci se považovat za odborníka na konflikt v Kosovu, ale jestli se po příchodu KFOR něco takového dělo na území Kosova, tak mě prosím poučte. Věřím, že podobný příběh by mohl být možná zasazen spíše do války v Chorvatsku nebo v Bosně, kde mezinárodní jednotky měly jen malou kontrolu nad územím a situace byla velmi nepřehledná ( viz. kvalitní film Warriors), ale určitě né v Kosovu. Jednotka koaličních sil ztracená v prostoru, bez pomoci a pronásledovaná snad všemi frakcemi ... opravdu úsměvné... . Toto je nikoliv válečný, nikoliv dobrodružný, ale pouze akční film.(2.9.2012)

• farmnf

Doklad o tom, jak zbytečná je mise KFOR. Stojí to mnoho peněz a výsledek je spousta zabitých mladých lidí. Válku tak jako tak ovlivnit nemohou. Žasl jsem nad tím, že když je španělská jednotka v nouzi a ze dvou třetin pozabíjená, nemá se jak spojit s centrálou, nemá prostředek jak se z toho dostat, divné, ve 20-tém století.(24.3.2011)

Je li španělská profesionální armáda skutečně takto "dokonale" vycvičena, už se nedivím, že si ty baskytské vysavače dělají na Iberském poloostrově papírové čerty! Vždyť podle tohoto filmu to vypadá, že by stačili tři jugoši ve falešných teplákovkách Addidas, vyzbrojeni igelitovými pytlíky a rezavou Berettou, co ještě pamatuje Ustašovce, kteří se vojenské službě vyhýbali prodejem bonů ve Střední Evropě, aby během tří minut s prstem v nose obsadili Madrid!(26.2.2011)

• MartinezZ

Tak proti Warriors hodně velká slabota. Sice tu také máme možnost vidět, že tyhle hlídající KFOR jednotky jsou pěkně na prd včetně celého jejich zbytečného poslání, ale navíc máme možnost poznat amatéry v maskáčích. S takovým výcvikem neměli opustit base camp ve Španělech.(28.4.2011)

• fredisek

Zajímavé lehce hororové scény v závěru, jinak je snímek podle mustru "natoč si válečný film". Jeden pseudohrdina, jeden dobrý chlapík-vyšší šarže, jeden podvraťák, jedna neohrožená krasavice, aby si feministky přišly na svý, no a banda albánskejch hajzlíků, který střílí hlava nehlava. Nic k tomu, žádné nepředvídatelné drama. jako report o válce na Balkáně pro čétéčko určitě (ovšem s o dost menší stopáží), jako film ne.(10.3.2013)

• - Okrem autentických lokácii nachádzajúcich sa na kosovských a bosnianskych hraniciach, akými sú mestečká Istog, Jablanica, Pec či Klina sa značná časť filmu natáčala v Španielsku. Filmári navštívili Madrid a mestá Guadalajara, Huesca a tiež katalánsku Léridu. (MikaelSVK)

• - Vo filme možno počuť okrem španielskeho aj srbský, albánsky, anglický či francúzsky jazyk. (MikaelSVK)