Šťastný nový rok

Šťastný nový rok

Romantický / Komedie

Slovensko / Česko, 2019, 93 min

Slovenský Sex v meste / nákupné maniačky / reklama na Hotel Kempinski. Bolo fajn vidieť opäť hlavné predstaviteľky seriálu Milenky pokope, aj keď škoda, že nešlo o sequel. Ale aj tak to bolo milé pripomenutie tohto seriálu. Zuzana Norisová a Táňa Pauhofová hrali klasiku a nesklamali, Gabriela Marcinková bola trochu v úzadí a skôr bola iba do počtu. Zato Antónia Lišková sa mi páčila veľmi. Z ostatných postáv bavil samozrejme Tomáš Maštalír, aj maďari, aj šofér Rudolf, prípadne Marek Majeský so svojou "influencerkou". Milý film na jedno pozretie určený prímárne ženám, ktorý neprekračuje tieň slovenskej kinematografie, ale ani naurazí. 6,4/10.(29.12.2019)

Kino bolo plné, diváci /či skôr diváčky/ spokojní. Pre mňa to bolo príjemné prekvapenie. Aj keď to nebola žiadna originálna zápletka, ale bolo to príjemné, oddychové, vtipné, v svižnom tempe. Herci sympatickí, humor fungoval - dávno som sa v kine toľko nenasmiala. Asi patrím do cieľovej skupiny. Pre násťročných to asi neodporúčam, to skôr ich mamám a hoci aj babkám. A keďže je to slovenský film, trochu to zaokrúhlim hore.(11.12.2019)

• Anderton

Tak bohužiaľ. Spočiatku sa zdá, že by to mohla byť aj slušná zábava, lenže scenáristi po pár stránkach zistili, že na to, aby uspokojili nenáročné publikum, netreba zbytočne vymýšľať vtipnejšie hlášky než je nutné a zaujímavejšie rozvedené zápletky. Veď stačí, keď tisíckrát použité klišé odohrajú pred kamerou obľúbení herci a diváci to zožerú aj s navijákom. Scénky, kedy sa musí Emília Vášáryová pitvoriť v húličskom rauši, sú urážkou celej jej hereckej kariéry a nič scenáristicky prvoplánovejšie si neviem ani predstaviť. No a posolstvo? Vážené slečny, ak vás náhodou opustí frajer kvôli inej, tak nezúfajte, do pár dní si vás určite vyhliadne dokonalo vyzerajúci milionár so stopercentým charakterom, ktorý je navyše aj zázračne single.(17.12.2019)

Na film jsem se rozhodl zajít hlavně kvůli mé oblíbenkyni Táně Pauhofové. Potěšilo mě, že měla hlavní roli. Trochu mě překvapilo, že v úvodních titulcích byla uvedena až na třetím místě za Jiřím Bartoškou a Emílií Vášáryovou. Jejich vedlejší dějová linka byla podle mě dost okrajová a hned bylo jasné, jak skončí. Perfektní film nabízející spoustu vtipných momentů, především slovních. Kino bylo slušně zaplněné (nedávno se promítalo jen pro mě) a myslím, že se většina dobře bavila, nesmál jsem se jen já. Kdyby takhle vypadaly všechny nové české komedie, bylo by to výborné. Naštěstí se najdou takovéto výjimky. Opravdu jsem se výborně pobavil, nenapadá mě nic, co bych mohl vytknout.(3.1.2020)

No Slováci nikdy nevedeli točiť komédie, vždy z toho vyšiel nezaujímavý brak. Ale táto komédia sa fakt konečne vydarila. Príjemná ľahká oddychovka, ktorú si treba užívať a veľmi nad ňou nepremýšľať...a to je aj účelom tohto príjemného zimného filmu. Výborné herecké výkony (asi toho najlepšieho, čo momentálne na Slovensku máme), doplnené o československý presah. Krásne scenérie Tatier a príjemný pobaveniahodný humor. Naozaj fajn......(8.12.2019)