Šťastný nový rok

Šťastný nový rok

Romantický / Komedie

Slovensko / Česko, 2019, 93 min

Jsem patriot, ale tuzemskou tvorbu moc nemusím a pokud mohu, často se jí vyhnu. Na ŠNR jsem se těšil už od momentu kdy jsem zjistil, že obsazení dominují má oblíbená jména - Pauhofová, Norisová, Vašáryová a Maštalír. Po shlédnutí filmu musím konstatovat následující - pecka! Sice je film plný starých klišé a leckdy ohraných zápletek, ale funguje to tak krásně svižně a zábavně, že to nakonec vůbec neberu jako špatnou věc. Na nic se netlačí, film uteče a já mám pocit, že jsem letos konečně dostal film z našich krajin, po jehož shlédnutí se nemusím opět klepat strachy, co uvidím příště. Po takových blábolech jako Ženská na vrcholu a Špindl 2 se do třetice tahle romantická komedie z hor povedla! 80%(8.12.2019)

Film, ktorý síce nenadchne, ale ani neurazí. Ktorý sa až moc snaží mať cool atmosféru. Hlášky niekedy naozaj vydarené, niektoré scény úplne prepálené, ale naozajstní herci to stihnú zachrániť. Zdobia sa medovníčky, aj vianočné stromčeky, spievajú sa koledy, aj snehu je kopec ... čo viac treba na vianočnú oddychovku? nič ... len svetre s nórskym vzorom mi chýbali.(13.12.2019)

Nejako sa mi do toho nechcelo, ale prečo nespraviť frajerke radosť pred sviatkami, že áno. Na tomto filme nebolo nič také čo by ma zaujalo s trailerov, no mám rád Maštalíra a tak isto aj mladý Kroner ako režisér nieje zlý (jeho Lóve radím medzi to najlepšie zo slovenskej tvorby). Ale k filmu. Čo teda ten film ponuka ? Predovšetkým peknú vianočnú atmosféru, zasneženú prírodu okolo Štrbského plesa, pekne vyzdobený a nasvietení hotel, fajn kameru, jojkarský hercov zo seriálov a príbeh, ktorý je pripomína skromnejšiu verziu lásky nebeskej. Priznám sa, že úvod ma celkom bavil, vtipy sa celkom podarili, pikantný slovník nechýba a obzvlášť ma zaujal Maštlír, ktorý mal asi najvtipnejšie a najlepšie scény ("vraj tvrdený plast, kurvy šikmooké"). Iný herci a ich postavy a príbehy ma toľko nezaujali, ale nemôžem povedať, že by som sa nudil. Cez vianočne sviatky a na slovenske pomery je vlastne tento film celkom príjemné prekvapenie. Škoda len, že záver bol taká klasika, ktorá už nebaví tak ako na začiatku. 60% - 3*(21.12.2019)

Slovenský Sex v meste / nákupné maniačky / reklama na Hotel Kempinski. Bolo fajn vidieť opäť hlavné predstaviteľky seriálu Milenky pokope, aj keď škoda, že nešlo o sequel. Ale aj tak to bolo milé pripomenutie tohto seriálu. Zuzana Norisová a Táňa Pauhofová hrali klasiku a nesklamali, Gabriela Marcinková bola trochu v úzadí a skôr bola iba do počtu. Zato Antónia Lišková sa mi páčila veľmi. Z ostatných postáv bavil samozrejme Tomáš Maštalír, aj maďari, aj šofér Rudolf, prípadne Marek Majeský so svojou "influencerkou". Milý film na jedno pozretie určený prímárne ženám, ktorý neprekračuje tieň slovenskej kinematografie, ale ani naurazí. 6,4/10.(29.12.2019)

• Matty

Pravděpodobně romantická komedie s nejvyšší koncentrací postav, které mají náběh na alkoholismus. Všichni jsou s tím ale v pohodě. Stejně jako není problém, že muži fatálně selhávají v rolích otců, milenců nebo manželů. Bohatí a obludně povrchní hrdinové, žijící v drahých domech/bytech a trávící konec roku v nejdražším hotelu Vysokých Tater (pouze a jedině jako reklama na něj dává film smysl), celkově nemají ve svých životech moc starostí. V podstatě jedinou komplikaci, která natahuje stopáž, představuje jejich neschopnost používat internet. Jinak by Barťák nemusel stalkovat Vášáryovou přes půlku Slovenska a každý by hned věděl, že řidič s fetišem na koťátka ve skutečnosti není miliardář.___ Pakliže jsem poselství naprosto nelogicky poslepovaných scének bez pointy pochopil správně, spočívá v tom, že ženy by měly čekat, dokud se v jejich životech neobjeví ten správný muž (případně dokud nezmizí ten nesprávný). Samy pro své bezpečí a štěstí nic udělat nemohou. A hlavně nemůžou být spokojené, dokud si je nevybere nějaký chlap. Ideálně hodně, hodně bohatý, fešný a svalnatý. Jako kdyby nestačilo, že zápletka (pokud tedy film nějakou mám, čímž si nejsem jistý) nedává absolutně žádný smysl, většina postav je (špatně) předabovaná do češtiny, jakkoli zjevně žijí v Bratislavě. Pár z nich ale mluví slovensky a některé přecházejí mezi oběma jazyky.___ K tomu přihoďte zhulenou Vášáryovou, hororové setkání těhotné ženy s medvědem, vtipy postavené na tom, jak Maďaři mluví, jak Číňane vypadají a jak mladé influencerky prožívají menstruaci, vrcholně nenápaditý výběr písniček (když něco vánočního, tak So this is Christmas), mrazivou samozřejmost, s jakou je přijata skutečnost, že jedna z postav při pádu na lyžích utrpěla otřes mozku... a máte poctivý slovensko-český bizár. Ideální na Silvestra, když budete i bez alkoholu chtít zažít něco, ohledně čeho si následující den nebudete jisti, zda se vám to jenom nezdálo. Kéž by. 20%(14.12.2019)