Šťastný nový rok

Šťastný nový rok

Romantický / Komedie

Slovensko / Česko, 2019, 90 min

No Slováci nikdy nevedeli točiť komédie, vždy z toho vyšiel nezaujímavý brak. Ale táto komédia sa fakt konečne vydarila. Príjemná ľahká oddychovka, ktorú si treba užívať a veľmi nad ňou nepremýšľať...a to je aj účelom tohto príjemného zimného filmu. Výborné herecké výkony (asi toho najlepšieho, čo momentálne na Slovensku máme), doplnené o československý presah. Krásne scenérie Tatier a príjemný pobaveniahodný humor. Naozaj fajn......(8.12.2019)

• marhoul

Vážně jsem byla na vánočním romantickém filmu, kde se- cituji: „ku*vuje, pi*uje?!“ Ano, já byla na vánočním filmu, kde se kromě zmíněného ani s k*k*ty nešetří. V „Santa je úchyl“ to beru, v romantickém snímku s paní Emílií Vášáryovou nikoli. Skalní diváci televize JOJ, Prima, Barrandov budou zajisté blahem bez sebe, připojí se také diváci Markízy a Novy a společně se budou rozplývat, jaká to perfektní silvestrovská řachanda a kasička se z ducha mdlého nasype. A jedině o to jde, co? Dále tuto diváckou obec zajisté nesmírně pobaví urážení osob jiných národností, zejména Maďarů a rovněž zaznívající nadávky typu: „ku*vy čínské, šikmooké“ a tááák. Hrubozrnné hulvátství, vstupenku naštěstí neplatím, protože dát za tohle 6,75,-euro/os může jenom velmi naivní divák. Paní Vášáryová s Jiřím Bartoškou jsou ve filmu k vidění asi tak o pět minut čistého času déle než v upoutávce, můžete hádat v kolika záběrech byli spolu zachyceni zároveň, byli však tradičně dobří. Zásadně tedy jednotlivě. Táňa a Koleník na sáňkách příjemní, další tři „Milenky“ ze slovenského seriálu jsou sympatické, dobře se na ně dívá, jenomže ani tady neměly co zahrát a to je potom těžko. Co bylo poměrně ucházející, to jsme viděli v traileru, víc neradím očekávat. Mizerný scénář je vždycky peklo. Tady o scénáři a ani o režii nemůže být řeči. Citelná je v tomto jakémsi novoročním přípitku, který trumfne asi jen projev našeho hradního švába, laciná úroveň pofiderní komerční seriálové tvorby TV JOJ, nevytáhly to ani všechny čtyři záběry na Tatry, ani fešné šik hadry zúčastněných krasavic, ani atmosféra u stánku na svahu či pěkné interiéry, v nichž se toto zoufalství semlelo. Filmu chybělo už jen pět šestiminutových reklamních bloků, nebo spíše sedm a bylo by to TOP. Vnouček Trautenberkův zahrál blba blbě, Maštalír mě v pitvořící roli zklamával, Petr Vaněk se tam jaksi ztratil, na to jaký je to výrazný, silný herec, tady neměl co ztvárnit a vážně koťátka? Až tak?! Mnoho postav, které nemají dost prostoru, nulové vykreslení charakterů, o vývoji postav nebo příběhu nemůže být řeči, ale hlavně: „Vařte vodu!“ , toť třešinka. Ví někdo od filmu, proč by se měla u porodu vařit voda a kolik by jí mělo být? Ptám se protože tuto notoricky známou filmovou repliku lékaři roky nechápou, to jen tak na okraj. Za diletantské podceňování úrovně diváka, za nevkusné vulgarity, kvůli nimž bych na tohle dospívající dceru nevzala, za stupidní děj odpovídající nejprimitivnější seriálové tvorbě komerčních televizí zařezávám jednou hvězdičkou a kultivované široké obci doporučuji raději punč na pěkně vyzdobeném náměstí plus následnou domácí projekci čehokoli, klidně i toho přiblblého Mrazíka. A proč ta jedna hvězdička? Inu protože budou Vánoce, jinak je to odpad!(8.12.2019)

• Sebastianek1

Tupá sračka úrovně Ulice bez debaty. Vaněk v roli vyměněného milionáře to odsral nejvíc, Prachař je mizérie vždycky, toho už neřeším, čtyři kočky, ok, ale nesmí pusy otevřít, děj nula, vrchol humoru bylo kurvování nad spadlou čínskou bednou z auta, no to jsme si zase dali. Vašáryová a Bartoška tam skoro nehrajou, jsou jen v tom, co se ukazuje v traileru, veru bieda, neuveritelná bieda, bratia. Bartoškovi se divím, je to sympoš. Druhý slovenský film viděný na SK během posledního měsíce a nestačím se divit, jakých ubohostí jsme se dočkali. Příště jen lyže a odchod na hotel, bez kina.(8.12.2019)

Jeden z tých skvelých, vydarených filmov zo slovenskej produkcie. Ani nie tak príbehom, ale obsadením, vtipnými hláškami a atmosférou. Oddychovka. Z kina som šla veľmi spokojná.(8.12.2019)

Jsem patriot, ale tuzemskou tvorbu moc nemusím a pokud mohu, často se jí vyhnu. Na ŠNR jsem se těšil už od momentu kdy jsem zjistil, že obsazení dominují má oblíbená jména - Pauhofová, Norisová, Vašáryová a Maštalír. Po shlédnutí filmu musím konstatovat následující - pecka! Sice je film plný starých klišé a leckdy ohraných zápletek, ale funguje to tak kárně svižně a zábavně, že to nakonec vůbec neberu jako špatnou věc. Na nic se netlačí, film uteče a já mám pocit, že jsem letos konečně dostal film z našich krajin, po jehož shlédnutí se nemusím opět klepat strachy, co uvidím příště. Po takových blábolech jako Ženská na vrcholu a Špindl 2 se do třetice tahle romantická komedie z hor povedla! 80%(8.12.2019)