Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

Možná ty stereotypy skutečně vyznívají xenofobně, ale jinak je to geniální klasický anglický humor, na který nedám dopustit a jenž je již dnes mrtvý. Vlastně ne, pokud budeme dlouho pamatovat na tohle nebo Pythony, tak snad ne.(28.11.2016)

Dost vousaté, ale bezesporu poctivá práce s Rostenovskou látkou. I přes určitou schematičnost jak píše blueskin stále koukatelné. Kvalita a koukatelnost občas trochu kolísá, zábavu ale poměrně úspěšně drží některé charaktery. Z dnešního pohledu nějákých cca 70% v době svého vznikuby to mělo minimálně o patnáct víc .)(12.5.2008)

Není to tak dobré, jako páně Kaplanovy jazykové úlety, přesto je ale tenhle seriál z prostředí kurzu angličtiny pro cizince i po třiceti letech (!) stále koukatelný. Něktreré postavy a situace jsou, pravda, hodně hyperbolované, i tak se ale jedná o slušnou ukázku poctivé britské scenáristické školy.(23.6.2007)

Partička složená s velmi plochých charakterů plodí donekonečna stejné gagy, založené na určitých národnostních klišé. Avšak celková atmosféra je dobromyslná, optimistická, vždy pozvedne náladu. Herci i štáb si museli natáčení užívat a to se jim podařilo přenést i na diváky.(16.11.2013)

Poklad(23.4.2019)

Klasický anglický humor, který prostě nezklame. Spousta dobrých hlášek a scének a jednotlivé účastníky kurzu si člověk zamiluje na první pohled i s profesorem. Jediná veliká nevýhoda je dostupnost, můžu to srovnat s Not the Nine O'Clock News, tam je taky skoro nereálné sehnat všechny díly a ještě k tomu ve sledovatelné kvalitě. Jak člověk neumí anglicky a nezná trochu anglickou historii tak si tenhle seriál prostě neužije, ani kdyby to bylo dabované nebo s českými titulkami, protože anglické dvojsmysly, které jsou u většiny skvělých anglických seriálů, nejdou do češtiny přeložit a tak se vytrácí veškerý vtip.(19.4.2014)

Korunu tomu, kto to vymyslel :)(1.11.2013)

Vynikající zpracování toho, jak se učí cizinci anglicky. Jejich chyby ve výslovnosti, které mají za následek úplně jiný význam věty, jsou perfektní. I když je seriál poněkud staršího data, nic mu to neubralo na kráse. Stále pobaví. Alespoň já jsem se u něho smál od začátku až do konce. Jen je škoda, že 4.série zatím nevyšla na dvd a nedá se nikde sehnat.(17.10.2012)