Reklama

Reklama

Série(4) / Epizody(42)

Recenze (13)

anyonecek 

všechny recenze uživatele

Klasický anglický humor, který prostě nezklame. Spousta dobrých hlášek a scének a jednotlivé účastníky kurzu si člověk zamiluje na první pohled i s profesorem. Jediná veliká nevýhoda je dostupnost, můžu to srovnat s Not the Nine O'Clock News, tam je taky skoro nereálné sehnat všechny díly a ještě k tomu ve sledovatelné kvalitě. Jak člověk neumí anglicky a nezná trochu anglickou historii tak si tenhle seriál prostě neužije, ani kdyby to bylo dabované nebo s českými titulkami, protože anglické dvojsmysly, které jsou u většiny skvělých anglických seriálů, nejdou do češtiny přeložit a tak se vytrácí veškerý vtip. ()

Franta852 

všechny recenze uživatele

Vynikající zpracování toho, jak se učí cizinci anglicky. Jejich chyby ve výslovnosti, které mají za následek úplně jiný význam věty, jsou perfektní. I když je seriál poněkud staršího data, nic mu to neubralo na kráse. Stále pobaví. Alespoň já jsem se u něho smál od začátku až do konce. Jen je škoda, že 4.série zatím nevyšla na dvd a nedá se nikde sehnat. ()

Reklama

mardun 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál miluji, jakmile mám blbou náladu pustím si ho a už se nemůžu odtrhnout. Jednou jsem se na to díval v práci a kolegové hned začali vyprávět jak tenhle seriál začali vysílat v 70 letech na starém regionálním programu itv (dnes nejsilnější soukromá tv ve Velké Británii) pokaždé se seriál vysílal v sobotu a lidé u toho váleli smíchy. Nejvíce mě uchvátil ten cockney přízvuk, kterému si myslím nemůže nikdo "normální" porozumět :) Ředitelka v podání herečky Zary Nutley si svého času získala velkou popularitu. ()

blueskin 

všechny recenze uživatele

Není to tak dobré, jako páně Kaplanovy jazykové úlety, přesto je ale tenhle seriál z prostředí kurzu angličtiny pro cizince i po třiceti letech (!) stále koukatelný. Něktreré postavy a situace jsou, pravda, hodně hyperbolované, i tak se ale jedná o slušnou ukázku poctivé britské scenáristické školy. ()

borec999 

všechny recenze uživatele

Prastarý seriál o jednej triede študentov zloženej z rôznych národností, ktorá pravidelne navštevuje kurzy angličtiny. Typický suchý britský humor zložený z narážok na kultúrne odlišnosti jednotlivých národností a jazykových dvojzmyslov môžem. A tu je ho požehnane, takže som sa bavil. Zub času sa na Mind Your Language čiastočne podpísal a niekomu to možno pri dnešných nahláškovaných seriáloch príde trošku pomalé. Mne to nevadí, keďže britský humor je viacmene týmto aj tak povestný. Plus seriálov s podobným humorom je ako šafránu. Slabšie 4* -70% ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama