Reklama

Reklama

Série(4) / Epizody(42)

Recenze (13)

tigre 

všechny recenze uživatele

Dost vousaté, ale bezesporu poctivá práce s Rostenovskou látkou. I přes určitou schematičnost jak píše blueskin stále koukatelné. Kvalita a koukatelnost občas trochu kolísá, zábavu ale poměrně úspěšně drží některé charaktery. Z dnešního pohledu nějákých cca 70% v době svého vznikuby to mělo minimálně o patnáct víc .) ()

mardun 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál miluji, jakmile mám blbou náladu pustím si ho a už se nemůžu odtrhnout. Jednou jsem se na to díval v práci a kolegové hned začali vyprávět jak tenhle seriál začali vysílat v 70 letech na starém regionálním programu itv (dnes nejsilnější soukromá tv ve Velké Británii) pokaždé se seriál vysílal v sobotu a lidé u toho váleli smíchy. Nejvíce mě uchvátil ten cockney přízvuk, kterému si myslím nemůže nikdo "normální" porozumět :) Ředitelka v podání herečky Zary Nutley si svého času získala velkou popularitu. ()

Reklama

Ezis 

všechny recenze uživatele

Celé je to postavené na klišé o Japoncích, Indech, Italech a jiných národnostech - jenže ono je to tak vtipné! S většinou těchhle národností už jsem měla co do činění a nemůžu si pomoct... ono je to přesné. Seriál si dělá legraci z Indů - a Indové ho milují. Nejlepší jsou ty postavy, jejichž představitelé jsou opravdu té které národnosti. A protože nechybí i určitá hloubka, a scénáristi i herci své postavy zjevně milovali, výsledek je skvělý. Jenom pan učitel učí angličtinu taaaaaaak blbě! Dneska už se učí hlavně praktický jazyk a konverzace, tahle výuka na základě teoretické gramatiky - fonologie, syntaxe a jánevímčeho všeho - se už na jazykových školách dávno nepoužívá. Není divu, že v seriálu studenti pořád propadají :-) Ale rozhodně ho doporučuju. Pro mě je tohle jeden z těch seriálů, co způsobují záchvaty neovladatelného smíchu. A co teprve když zrovna začala pandemie koronaviru a vy se koukáte na díl, ve kterém pan učitel onemocní a každá národnost se ho snaží vyléčit podle svého, takže nakonec v dlouhatánském indickém svetru, s německými léky v sobě, s čínskými jehlami v zádech, s flaškou italské grappy a japonského saké tančí karibskou congu :-) https://www.youtube.com/watch?v=SdY0T83L-iQ ()

blueskin 

všechny recenze uživatele

Není to tak dobré, jako páně Kaplanovy jazykové úlety, přesto je ale tenhle seriál z prostředí kurzu angličtiny pro cizince i po třiceti letech (!) stále koukatelný. Něktreré postavy a situace jsou, pravda, hodně hyperbolované, i tak se ale jedná o slušnou ukázku poctivé britské scenáristické školy. ()

borec999 

všechny recenze uživatele

Prastarý seriál o jednej triede študentov zloženej z rôznych národností, ktorá pravidelne navštevuje kurzy angličtiny. Typický suchý britský humor zložený z narážok na kultúrne odlišnosti jednotlivých národností a jazykových dvojzmyslov môžem. A tu je ho požehnane, takže som sa bavil. Zub času sa na Mind Your Language čiastočne podpísal a niekomu to možno pri dnešných nahláškovaných seriáloch príde trošku pomalé. Mne to nevadí, keďže britský humor je viacmene týmto aj tak povestný. Plus seriálov s podobným humorom je ako šafránu. Slabšie 4* -70% ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama