Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 10 (2005) (série)


Čas přílivu (S10E04)

(epizoda)

Obsahy(1)

Byl ten výbuch plynu opravdu jen náhoda? Každá mladá žena, která se provdá za staršího muže, může být označena za zlatokopku. I kdyby se ti dva vzali z čisté lásky. V případě Rosaleen Cladeové však možná na tomto hanlivém pojmenování může skutečně něco být. Proč jinak by po náhlé tragické smrti svého muže tak kategoricky odmítala pustit byť jen kousíček toho obrovského dědictví manželově rodině? A není ten její první manžel, který byl po svém záhadném zmizení v Africe prohlášen za mrtvého, ještě naživu? A vůbec, byl ten výbuch plynu, při němž Gordon přišel o život, opravdu jen nešťastná náhoda? Jestli je ovšem někdo schopen najít na tyto otázky odpověď, pak jedině Hercule Poirot. (Česká televize)

(více)

Recenze (49)

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Herecké výkony, režie, výprava, to všechno je opět téměř stoprocentní. Tak jako mnohokrát předtím je ovšem na téhle adaptaci předlohy Agathy Christie nejslabší právě předloha Agathy Christie... Nelogičností a nepravděpodobností je tu jak naseto, třeba jenom ta zpráva o příčině výbuchu, kterou Poirot někde na počátku třetí třetiny dostane poštou. To to hoši ve Scotland Yardu nevěděli hned? Nebo se to zjistilo až po dvou letech při nové prohlídce trosek? Nebo se to vědělo, ale nepoužilo? Škoda... Celkový dojem: 75% ()

misterz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výborná melancholickejšia atmosféra a predovšetkým vynikajúca hudba dodali tomuto dielu osobitý šmrnc. Pátranie bolo síce aj tentoraz zaujímavé, ale len v rámci nadpriemerného štandardu tohto detektívneho cyklu, nič výnimočné. Musím ale uznať, že rozuzlenie tohto zamotaného prípadu bolo vynikajúce. 80/100 ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po dvou rozpačitých večerech návrat Hercula v seriálové formě. Méně chladná režie, živější kamera, lepší postavy, více emocí a mistr detektiv hodně zatažený do složitého děje. Na závěr jako třešnička elegantní double twist, který bohužel ve finále trpí značnou překombinovaností. Přesto jsem se příjemně bavil a cítil napětí, které na téhle sérii tolik miluju.. ()

akisha 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Při sledování tohohle dílu mi nikdy není dvakrát příjemně. Můžou za to ty znepokojující smyčce, které vytvářejí dost chladnou atmosféru, pak taky způsob podání příběhu patří mezi ty mrazivější a vážnější. Z herců mě zaujal Elliot Cowan, který si později zahrál i v jednom díle Marplové, a jehož herecký projev rovněž přispíval k tomu, že mi není při sledování dvakrát příjemně. (Ovšem nemyslím to ve zlém.) ()

Agatha 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Knihu jsem zatím nečetl, takže nemůžu porovnávat, ale proti filmu nemám větších námitek, snad jen musím uznat, že v tomto díle jsem se musel dost ohánět abych se v jeho spletitém ději orientoval. Ale nakonec se monsieur Poirotovi opět podařilo spojit všechny díly skládačky a vše bylo jasné, stále žasnu nad britskou TV detektivkou: tvůrci sice do 1 a půl hodiny vměstnají co se dá, ale v maximální kvalitě; to u nás nemají co vměstnávat do x dílů a výsledná kvalita se ve většině případech blíží bodu mrazu. Proto buďme rádi za kvalitní dabing našich nedobrých herců:-) To byl takový nevkusný bonus, ale zrovna mi to přišlo na jazyk, tak proč toho nevyužít, co má člověk pořád do těch komentářů psát...:-) ()

Galerie (8)

Zajímavosti (3)

  • Ve 34. minutě, kdy Poirot (David Suchet) stojí před mrtvolou v hostinci U hřebce, je jasně vidět, jak zavražděný Enoch Arden (Tim Woodward) dýchá. Hýbe se i klobouk, který na mrtvého položí doktor (Tim Pigott-Smith). (Sebi236)

Reklama

Reklama