Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 11 (2008) (série)


Smrt staré posluhovačky (S11E01)

(epizoda)
  • Velká Británie Mrs McGinty's Dead (více)

Obsahy(1)

Na tom, že James Bentley zabil svou domácí, se porota shodla jednomyslně. Bylo to jasné od samého začátku. Věděl, kam ukrývala peníze, nedávno ztratil zaměstnání, dům nejevil žádné známky násilného vniknutí. Měl motiv a měl příležitost. Nikdo o jeho vině nepochybuje. Jenom superintendant Spence, díky jehož skvělé práci teď Bentley čeká na šibenici, začíná mít čím dál nepříjemnější mrazení v kostech. Takhle přece úkladní vrazi nevypadají. A s vědomím, že možná poslal na smrt nevinného člověka, se mu bude moc těžko žít. Naštěstí je tady ještě jeho dávný známý, jehož vyšetřovací metody by mohly vnést do případu nové světlo, objevit dříve přehlédnuté důkazy. Kdyby ovšem byl ochoten se jej ujmout. Každý, kdo slavného belgického detektiva zná, ovšem ví, že nevyřešený zločin je pro něj výzva, které nedokáže odolat. A poklidné anglické městečko Broadhinny se tedy může brzy těšit na nezvyklého hosta. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (54)

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hercule Poirot stále v plné síle. Vlastně mě nenapadá žádný jiný detektivní seriál, který je i po více než padesáti pokračováních stále excelentní a téměř bezchybný. Jestliže předchozí poirotovky poněkud trpěly slabými předlohami, tady to neplatí. Královna detektivek zde odvedla perfektní práci a totéž platí i o tvůrcích filmové adaptace. Herci hrají jak o život, kameraman se doslova mazlí s každým záběrem, hudba je naprosto bezchybně načasovaná. Veliký dík za to všechno jistě patří mj. režisérovi Ashleymu Pearcovi, kterému se podařilo nabídnout divákům přesně to, co od poirotovky se Suchetem v hlavní roli čekají a přitom zároveň dokázal mnoho věcí vyprávět jinak a nově, přičemž to všechno naservíroval s obrovskou porcí skvělé a poctivé filmařiny, jaká by se jistě neztratila ani na velkém plátně... Celkový dojem: 85% Zajímavé komentáře: Stegr, ladynka, Agatha, Cimr, Košoun ()

Stegr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

85% - Miluju příběhy Hercule Poirota. Od té doby, co jsem asi 3x viděl všechny díly seriálu, se snažím zhlédnout všechny nově vycházející filmy. Jen dobře, že jich je každý rok tolik! Co přinesl tento? Opět klasického Poirota, takového, jakého ho všichni fanoušci chtějí. Vyšetřuje, potkává kvantum lidí, aby jim nakonec mohl vysvětlit vše pěkně popořádku v závěrečném strhujícím proslovu, který mě vždycky tak baví. Suchet jako vždy dokonalý, jak už jsem někde psal, on se pro tuto roli prostě narodil... Přinesl tento film něco nového? Řeknu vám, že nad krouživými záběry kamery jsem se docela rozplýval, jak třeba Hercule stál na tom náměstí v městečku, kamera kroužila kolem, listí bylo rozfoukáváno větrem... no paráda, přidávalo to šťávu do, už tak dobré, atmosféry. Malé výtky bych však měl. Téměř jsem se nevyznal v postavách a děj byl na pouhých 90 minut hrozně nabitý, takže vše bylo moc rychlé. Ale celkově jsem byl velmi spokojený... ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vynikajúci diel, ktorý sa oproti ostatným vyznačuje takou zvláštnou melancholickou atmosférou. Možno k tomu prispela aj zvlášť výborne zvládnutá dobová výprava. Samozrejme, nemôžem zabudnúť ani na pani Oliverovú, ktorá tu bola ešte osobitejšia ako inokedy. Samotné vyšetrovanie bolo tiež zaujímavé, ale rozuzlenie na záver.... to bolo zo všetkého najlepšie. 85/100 ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedna z nejlepších Poirotovek, za což může jednak případ samotný, který se znovu obrací do minulosti všech protagonistů et cetera, et cetera, ale narozdíl od většiny jiných případů se tu neignoruje lid prostý, chudý a nudný a místo aristokrata je tu středobodem mrtvola pouhé služky. A také někdo najal kameramana, který v nestřežených chvílích, kdy zůstal bez dozoru, páchal záběry skoro artové. A také paní Olivierová mě tu, kdo ví proč, bavila víc, než jinde, takže skoro dosáhla na fenomenálního Hastingse. ()

Agatha 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zdaleka jsem nečekal, že to bude až takhle dobré. Doslova mě to nadchlo. Hltal jsem každé slovo! Scénář je fantastický, takhle vměstnat tolik důležitých informací do 93 minut a přitom zachovat systematičnost a stále udržet diváka v napětí si zaslouží obdiv. Pravda, těch jmen a odboček je tam dost, ale myslím, že ten kdo pečlivě sleduje, pochopí. Na dívání a poslouchání je toho dost, výborná kamera, znamenitá hudba, výborní herci. Nemám co dodat, opravdu se nestačím divit jak stále perfektně umí v Británii natočit televizní film. Genialita Agathy Christie je z ohromující zápletky více než zřejmá. Tvůrci snímku se snaží předlohy držet co nejvíce a jak je vidět v tomto případě se to vyplatilo. Dobová atmosféra byla navozena přesně podle mých představ a už po čtvrt hodince mi bylo jasné, že to dopadne výborně. Důvodem tak vysokého hodnocení je také fakt, že jsem četl knižní předlohu a opravdu se mi málokdy stalo, že se mi filmová adaptace líbila tolik jako v tomto případě. Hluboce smekám! ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

  • Tato epizoda je natočena podle knihy Agathy Christie „Mrs McGinty's Dead“, která vyšla v roce 1952. (PhillM.)

Reklama

Reklama