Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Season 5 (1993) (série)


Zrcadlo mrtvého muže (S05E07)

(epizoda)
  • Velká Británie Dead Man's Mirror (více)

Obsahy(1)

Na dražbě uměleckých předmětů se Hercule Poirot seznámí s významným sběratelem obrazů, arogantním panem Chevenixem. Ten využije tohoto setkání a požádá detektiva o prošetření finančních podvodů, z nichž podezřívá jednoho ze svých zaměstnanců. Poirot s kapitánem Hastingsem tedy odjíždějí do Chevenixova sídla, aby prověřili jeho podezření. Hosté jsou poučeni o puntičkářsky přesném dodržování denního režimu v domě, přesto dojde hned první večer k neslýchané události: pan Chevenix se nedostaví včas ke společné večeři. Poté, co přítomní vylomí dveře jeho pracovny, najdou pána domu s prostřelenou hlavou. Pistole v ruce a krátký vzkaz na rozloučenou svědčí o sebevraždě, Poirot si ale všimne několika nesrovnalostí, které verzi o sebevraždě odporují. (Česká televize)

(více)

Recenze (36)

Lupes 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak toto je rozhodně lepší díl a 4* hvězdy mnoho neschází. Všechno je velmi dobré, atmosféra díky excentričnosti oběti velmi hustá, nechybí autorčina záliba v odkládání dětí a záhada zamčeného pokoje (u Agathy neobvyklá) je pak třešničkou na dortu. Paráda! Jenže pak přijde závěr, který je myslím v režii Anthonyho Horowitze a Briana Farnhama a nikoli autorky předlohy samé. A to je takový průšvih, až se chce člověku praštit ovladačem. Manipulativní hlas ze záhrobí nevede k autorčině tolik oblíbené sebevraždě, ale malé šedé buňky zabíjí spolehlivě. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Slabší diel, ktorý núti zaspať pri opakovaní všetkých možných situácií z iných prípadov. Zápletka zvláštna, spôsob rozuzlenia pritiahnutý za vlasy, už na začiatku sa mi nepáčila duchárska vložka. (22.8.2013) Na druhýkrát som ochotný zvýšiť z dvoch na tri hviezdy, pretože pri čiastočnom poznaní riešenia viac vynikne detektívne pátranie a nejako viac mi všetko do seba zapadlo. Len ten bubák tam byť nemusel. (26.9.2015) ()

Reklama

chelseaman22 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Agáto, Agáto! Implementace určitých tvých myšlenek je rázu neúprosně cyklického! Dražba zrkadla v Christie's se vyšplhala do téměř stejných výšin jako Výkřik by Munch za pěkných 119,922,000 dolarů! Hercule si může vyškrábat další zářez do své sukové hole - existuje nějaké hrabství, kde by náš mrož neulehl v honosném paláci?! P. S. Hermafrodit L.e.e.n.e.e. pije neúprosně krev každému poarotovci! 75% ()

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V téhle detektivce opět defiluje pestrý výběr detektivkářských klišé nejen Agathy Christie. Nechybí záhada zamčeného pokoje, utajená svatba, nová nepodepsaná závěť, falešný výstřel, falešné obvinění, falešná sekretářka, fingovaná sebevražda a fingovaný dopis na rozloučenou. Ta fingovaná sebevražda je pochopitelně Poirotem okamžitě odhalena neboť zavražděný podle všech dobrých pravidel žánru třímá vražednou zbraň v nesprávné ruce. Kupodivu se v příběhu nevyskytují žádné falešné vousy, tedy zdá se... Celkově je ovšem zápletka (přes všechna ta klišata a obvyklé mlžení, jehož smyslem je pochopitelně vrhnout stín podezření na každého s výjimkou skutečného vraha) poměrně mazaná, i když její filmové zpracování v celé nahotě odhaluje značnou krkolomnost dosti překvapivého rozuzlení. Taky ta scéna s obrazem matky právě ztrácející své dítě jakožto jeden z klíčů k případu je pravděpodobná asi jako povodeň na Sahaře. Filmové zpracování je ovšem standardně dobré, takže pod čtyři hvězdičky jíti nelze... Celkový dojem: 75% ()

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přišlo mi to jako malinko slabší díl, i když ono je to celkem vynahrazeno tím, kdo je vlastně vrahem. V podstatě kdokoli jím mohl být, což se nakonec potvrdilo. Vrah mě snad nenapadl. Je to hlavně proto, že díl je plný stop, které ukazují na všechny možné postavy. Tím se tu celkem dobře udržuje napětí. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama