Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 3 (1990) (série)


A co tvoje zahrádka? (S03E02)

(epizoda)
  • Velká Británie How Does Your Garden Grow? (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1991, 50 min

Obsahy(1)

Na sovětské ambasádě v Londýně se konspirativně schází elegantní Ruska Katrina s úředníkem velvyslanectví. Tutéž ženu poznáváme jako společnici a pečovatelku v domě staré slečny Amélie Barrowbyové. Katrina doprovází slečnu i na velkolepou výstavu květin, kde se opět sejde s pracovníkem ambasády. Slečna Barrowbyová se zde naopak schází s Herculem Poirotem a při krátkém setkání mu předá sáček se semínky květin. Doma Poirot ke svému překvapení zjistí, že sáček je prázdný, a navíc najde v poště dopis, v němž jej slečna Barrowbyová naléhavě prosí o schůzku. Poirot se za ní vypraví hned druhý den, ale přesto přichází pozdě. Slečna Amélie podlehla předchozího večera náhlému záchvatu. Tentokrát se detektiv musí při pátrání obejít bez pomoci svého věrného společníka Hastingse, který zápolí s nečekanou, ale o to úpornější alergií. (Česká televize)

(více)

Recenze (35)

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výborný příběh, který ukazuje, jak jev detektivce důležité, aby člověk, tedy detektiv, poznal všechny indicie a všech si všiml. Hercule tohle předvádí se skvělým smyslem pro detail, navíc zůstává zručný a vtipný. Poirota je skutečně těžké si představit jinak než s tváří Davida Sucheta který mu předal šarm i kouzlo. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Neustále se utvrzuju v tom, že David Suchet jako Hercule Poirot je naprosto dokonalý. Je radost ho v té roli sledovat. Velmi vtipný mi přišel fórek, kdy je po Poirotovi pojmenovaná růže. A někdo,myslím,že to byl vrchní inspektor Japp, řekne, že po něm mohli pojmenovat polyantku a ne hybridní čajovou růži. Ovšem, ono je tu více takových vtipných momentů, které beru jako skvělé okořenění příběhu. ()

Reklama

chelseaman22 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Premiéra sculturi d'Stalin či rozhazovačný Hercule utratí celých pět guineí za kolínskou od Hermése (pro představu - tato suma postačí na roční služby u holiče). Ňouma Hastings všude pčíká ergo přijde o vyjížďku do Devonu (příště Xyzal či Zyrtec chlapče!). Slečna Citrónová tvrdě potírá šedou ekonomiku, což taxikář nese nelibě (koho by taky lákala návštěva berního úřadu?!). Hypotéza o strychninu v rybím koláči? Dvojnásobně nechutná představa! 66% ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další dokonalý díl Poirota. Už povídka mě zaujala svým příběhem a tvůrci to tady jako vždy posunuli ještě dál, protože anglické zahrady jsou prostě geniální... Kromě výborného detektivního příběhu, kterému tentokrát opravdu není co vytknout, je tu opět i velké množství vtipů. Ten nejlepší je asi v závěrečné scéně v Poirotově bytě, s růží pojmenovanou po Poirotovi nebo s kartotékou slečny Lemonové. Jinak David Suchet tu opět exceluje. Rozuzlení je sice malinko slabší, ale v tomto případě to vůbec nevadí a neschází tu ani atmosféra. 100%. ()

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zápletka slabší, zpracování výborné. Vždycky mě znova dostane nový nečekaný způsob, kterým tvůrci okoření a dochutí děl humorem a vtipem. Hastingsovo bezútěšné hledání účtu, jeho deduktivní metody i záhadná alergie jsou opět doslova k sežrání. 80% PS: Pravda a láska nakonec opět zvítězila. Škoda, že to v reálném životě taky nefunguje tak snadno... ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama