Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 3 (1990) (série)


Záhada lovecké chaty (S03E11)

(epizoda)
  • Velká Británie The Mystery of Hunter's Lodge (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1991, 50 min

Obsahy(1)

Poirot doprovází kapitána Hastingse na venkovské panství Harringtona Pace na lov tetřívků. Po lovu je pořádán večírek v lovecké chatě, po jehož skončení v domě zůstává pouze pan Pace, žena jeho synovce Rogera Zoe a hospodyně, paní Middletonová. Pozdě večer navštíví pana Pace neznámý muž. Jednají spolu o samotě, když se náhle ozve výstřel. Pan Pace je mrtev a neznámý prchá oknem. Na místo přijíždí inspektor Japp a okamžitě zahajuje vyšetřování. Poirot se pochopitelně do pátrání zapojuje také a svou pozornost poněkud nečekaně zaměří na ukradený bicykl pana Anstruthera, zaměstnance železnice. (Česká televize)

(více)

Recenze (35)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Byl jste nějak nezvykle potichu, Poirote !!" ;) Velmi povedená epizodka s velmi mrazivou atmosférou britského venkova i dostatkem napětí pro její svižnost plná velmi povedených hlášek a vzájemného pošťuchování mezi charismatickým Belgičanem a vrchním inspektorem Jappem. Roztomile vtipný příběh s lehce průhledným rozuzlením, v němž Poirot stižený "smrtelně nebezpečnou rýmou" vyřeší vraždu i krádež kola prakticky z postele..;) ()

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výborné, jak po stránce komediální, tak i v případě detektivní zápletky, a to i přesto, že jsou tu opět použity převleky, což je divákovi jasné celkem brzy. Tenhle příběh je v tomhle smyslu ale dotažen téměř ad absurdum, což krásně funguje. Poirot a jeho umírání jsou skutečně výtečné a krásně to zapadá do celé vážné roviny. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Aký múdry pes." Čo môže byť pre detektívku lepším prostredím, ak nie ponurý, pochmúrny a večne zahmlený anglický vidiek? Poirot doma v Belgicku nemá tetrovov a tak si povedal, že keď už je v Anglicku, rád by nejakých ochutnal. Odchádza preto s Hastingsom do vidieckeho sídla zaplneného rôznorodou skupinou ľudí, aby mu nešťastník Hastings ulovil pár operencov. Samozrejme sa tu však odohrá temný zločin a ťažko chorý (nádcha!) Poirot musí zasa raz vyšetrovať. Pes, bicykel a dobré rozuzlenie. Opatrných 70 %. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poirot onemocní těžkou nemocí (rýma a nachlazení), to mu ale nebrání začít pátrat po vrahovi neoblíbeného majitele velké lovecké chaty na anglickém venkově. Šedé buňky mozkové začínají pracovat na plné obrátky a vrah to má brzy spočítané. Velmi dobrý příběh s občasnými prvky humoru musí potěšit každého Poirotovského fanouška. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Páchateľ, respektíve páchatelia, si to skutočne dobre vymysleli, ale to nestačí ani na chorého Poirota, ktorý sa vďaka zvýšenej teplote už lúči so životom. Nakoniec je táto komediálna linka to najzábavnejšie na celej epizóde. Aj keď teda voči tomu, ako Agatha túto story vymyslela, nič nemám. Proste solídny nadpriemer, chcelo to ale možno trošku dlhšiu stopáž a lepšie využitie prostredia ako stvoreného pre vytvorenie takmer až hororovej atmosféry. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama