Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 5 (1993) (série)


Případ ztracené závěti (S05E04)

(epizoda)
  • Velká Británie The Case of the Missing Will (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1993, 51 min

Obsahy(1)

Hercule Poirot navštěvuje starého přítele, bohatého majitele australských měděných dolů Andrewa Marshe. Ten se mu svěří, že hodlá změnit svou deset let starou závěť, a to ve prospěch své schovanky Violet. Téže noci je však Marsh zavražděn. Případu se ujímá inspektor Japp ze Scotland Yardu. Podle dostupných stop označí jako pachatele doktora Pritcharda. Ten by navíc měl i motiv: po chystané změně závěti by nedostal nic. Všichni zúčastnění jsou pozváni k oficiálnímu otevření závěti, ale notář zjistí, že dokument zmizel. Původní závěť není, novou nestačil Marsh sepsat, a tak by měl veškerý majetek připadnout Marshovu nejbližšímu příbuznému. V té chvíli se vyrojí spekulace o Marshově nemanželském synovi. Situace se jeví jako velice zapeklitá a pravdu může odhalit jediný člověk. (Česká televize)

(více)

Recenze (28)

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opět velmi solidní herectví. Kromě stabilně skvělých výkonů Davida Sucheta, Philipa Jacksona, Hugha Frasera a Pauline Moran příjemně překvapil především Mark Kingston, jakkoli jsme si jeho herectví mohli užívat pouze v prvních patnácti minutách. Tvrzení, že jsou herci "nevýrazní" může pramenit snad jen ze sledování s českým dabingem, který skutečně bývá obecně nevýrazný a mdlý, neboť tenhle díl Poirota je z větší části konverzačka, ovšem konverzačka v angličtině velmi plnokrevná a výborně zahraná. Také tvrzení, že byl příběh překombinovaný a plný zvratů mi nepřipadá příliš adekvátní, spíše to byl v zásadě Poirot "standardně složitý". Naopak bylo až příliš brzo dosti jasné, kdo je ve skutečnosti potomkem Andewa Marshe. Odhalení vraha bylo ovšem vskutku nečekané, to se musí nechat... Celkový dojem: 80% ()

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Možná to není tak silný díl, ale stejně mě bavil. V podstatě každý mohl být vrahem, každý se mohl nějak podílet na zabití, každý měl nějaké tajemství a mnozí o tom ani nevěděli. Vidět Poirota naštvaného má také něco do sebe. Vyřešení bylo zajímavé a musím říct, že krásně zamotané, že se to dalo jen těžko odhadnout. ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Budete vykonavatelem mé závěti, Poirote ?? Uděláte to pro mě ??" - "Zajisté, příteli !! Ale proč ten spěch ??" ;) Opět velmi dobrá epizodka, v níž překvapivě nenajdete příliš stop po humoru či vtipných replikách, hláškuje pouze zmatený stydlivka Hastings, zato velmi úderně, naopak bezchybná klasická poirotovská atmosféra starších dílů i napětí by se zde daly nazvat parádními, neztrácejí na intenzitě až do samotného finále, které šokujícím způsobem odhaluje vraha skutečně velmi nečekaného, až to navozuje dojem, že sám Poirot váhá..;) Inspektor Japp tentokrát přichází s velmi zásadními informacemi, byť se pár vteřin poněkud překvapivě tváří, že Poirota převezl.. Vedle Davida Sucheta a Hugha Frasera mě velmi zaujal i Mark Kingston coby Andrew Marsh, byť si ho zde příliš neužijete..Také ta emancipační předválečná linka mě příjemně bavila. ()

misterz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opäť jedna epizóda, kde vyšetrovanie ukázalo, že nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Je tu plno návnad, ktoré dokážu ľahko zmiasť aj pozorného diváka. To by ale nebol pán Poirot, aby veci nedal do poriadku, rozmotal zamotaný prípad a na záver odhalil vraha, ktorého som netipoval ani vo sne. 80/100 ()

necisty 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdybych měl porovnat ty dva díly co jsem dnes shlédl, tak tenhle je slabší a ani nevím proč, ale něco mě nutí tomu nedat plný počet. Přitom mi to připadá, že bylo vše v pořádku, dokonce i příběh hezky podaný, ale oproti ostatním Poirotům tomu něco chybí a nemůžu všem dávat pět:). ... Práva žen, vysoká 'dívčí', závěť, syn/dcera, císařský řez. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama