Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 13 (2013) (série)


Hra na vraždu (S13E03)

(epizoda)
Trailer

Obsahy(1)

Kdo si hraje, nezlobí, u vrahů to ovšem neplatí. Na Ariadnu Oliverovou se obrátil zámožný pan George Stubbs, aby pro něj a hosty pobývající na jeho honosném sídle v Devonshiru zorganizovala fiktivní hon na vraha. Jak se však blíží den hry, cítí, že něco není v pořádku. Jako by neměla vše plně pod kontrolou, ale byla pouhou loutkou v něčích rukách. Její obavy se ukáží jako opodstatněné, když dojde ke skutečné vraždě. Někdo neviditelný postrkoval figurky a je na Poirotovi, aby svým důvtipem odhalil toho, kdo předem určil úlohy ve hře na smrt. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (61)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Taková možná až moc normální poirotovka, která dle mého trpí hlavně tím, že samotná vražda se stane až po čtyřiceti minutách, takže téměř v polovině, to je prostě hrozně pozdě, Poirot je vysoce zábavný vyšetřovatel, ovšem pozorovatel je spíš nudný a když jsme u toho, samotná "Hra na vraždu" taky mohla být tróchen lépe využitá, jenže poslední dvacetiminutovka je zas a znovu dechberoucí poirotoidní egomaniakální závěr vyšetřování, navíc za pomocí zajímavého děje, který trošku rozpačitý začátek nechává daleko za sebou. Čtyři hvězdičky, které jistí Poirotovy zděšené pohledy na obnažená dívčí stehna. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

U tohoto mimořádně zdařilého Tv filmu jsem si mimo jiné lehce sentimentálně zavzpomínal na svůj oblíbený, téměř čtvrtstoletí starý britský seriál "Hazardér", ve kterém významné role ztvárnili i Sean Pertwee a Zoë Wanamaker (viz plakát - a ano, vím, že v Zoëině filmografii "Hazardér" /chybně/ absentuje), kteří se z postav mladých bouřliváků holt už pomalu musejí přehrávat do úloh stárnoucích zhýralců a potrhlých obstarožních spisovatelek :-). ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak se pomalu blížím ke konci a musím říct, že jsem z těchto posledních případů nadšený. Není zde žádný špatný, na který by se nedalo koukat, ale je pravda, že takový není žádný v rámci série. Tenhle je dobře napínaný a nakonec ani nedojde na finální scénu, kde se odhaluje vrah před skupinou diváků. O tak rozuzlení stojí za to. ()

akisha 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Já nevim, někdy je i pro mě to rozzulení celkem dost náročný na mozek, a to se považuju za inteligenta. Nebo aspoň za čátečně nadprůměrně inteligentního tvora. Minimálně za někoho, kdo od Agathy viděl a četl snad skoro všechno. Nad tímhle ale budu muset asi ještě zapřemejšlet. Nicméně, miluju tuhle anglickou slunečnou atmosféru zahradních party (stejně jako miluju anglickou atmosféru mlhy a tajemna) a mám ráda Seana Pertwee. Nejlepší výkon (po Suchetoj, sámo), ovšem předvedla Sinéad Cusack alias paní Jeremy Ironsová. Pěknej civilní výkon. Ani Stephanie Leonidas v roli prostoduchý krásky nebyla špatná. Klasickej 85% Poirot. Docela se těším na dabing, výjimečně. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Elegantní Poirot a elegantní způsob vyprávění, tak jak je u této série zvykem. Tradiční Agatha s rodinnými tajemstvími, záměnami a cestami do ciziny. Jenomže, tenhle díl už nic dalšího nemá. Je velmi dobrý, ale v rámci série jen průměrný. Hodně postav znepřehledňuje děj. ____ Vyzdvihla bych ale, že snímek ukázal, jak Angličané dokázali s noblesou a mnohem větším zápalem i prostředky hrát už před desítkami let únikovky. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • Tato epizoda se natáčela jako poslední. Jednou z natáčecích lokalit je devonské sídlo Agathy Christie Greenway, kde padla i poslední kapka. (Agatha)
  • V čase 29:30 zazní skladba českého skladatele Julia Fučíka „Florentinský pochod“. (alanwilder)

Reklama

Reklama