Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 7 (2000) (série)


Vražda Rogera Ackroyda (S07E01)

(epizoda)
  • Velká Británie The Murder of Roger Ackroyd (více)

Obsahy(1)

Slavný detektiv Hercule Poirot se s ulehčením odebral na odpočinek, těšil se na chvíle klidu. Brzy ale zjistil, že se mu po někdejších rušných dnech velmi stýská a zahrádkářské experimenty s pěstováním dýní že nedokážou vyplnit ospalý běh času ve vesnici Kings Abbot. Když se mu naskytne příležitost podílet se na vyšetřování zločinu, k němuž v místě dojde, je to pro geniálního Belgičana vítané rozptýlení. Majitele honosného panství kdosi zabil bodnou ranou do krku. Vraždě ovšem předcházela dvě další podezřelá úmrtí. Místní policie s případem nemůže hnout, a tak jí na pomoc přijíždí vrchní inspektor Japp ze Scotland Yardu. Ani ten by však daleko nedošel bez svého starého známého, Hercula Poirota... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (72)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poirot jiný, vážnější, starší. Tuhle změnu docela dobře ilustruje i změna dabingu, kde není hlasem malého, kulatícího se Belgičana energickým způsobem se projevující Jaroslav Meduna, nýbrž tak tróchen unavený hlas Petra Kostky. Neříkám, že je to dabing horší, jen postrádá tu energii, která by se zde místy hodila ... A místy zase ne, minimálně je tu hlasová věrnost se Suchetem výrazná. Případ je zábavný v tom správném Poirotím smyslu a je v něm patrná jeho neobvyklost, odrážející se třeba v atmosféře. Setkání s Jeppem je jedna ze scén, kdy jsem měl po dlouhé době na tváři připitomělej úsměv. ()

bloom 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je štěstí, že Prima zachovala dabing Petra Kostky aspoň ve čtyřech filmech a Ayckroyd patří mezi ně. Může vás napadnout, že kniha je nezfilmovatelná, ale tady to filmaři zvládli velmi chytře. Moc se mi tu líbí Japp ("Špagety nemám rád"), ale nejlepší ze všech je Oliver Ford Davies, televizní herec, kterého mám čím dál tím raději. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ďalší Poirot, v ktorom som sa nesklamal. Ja už sa ani nepokúšam v priebehu sledovania odhaliť páchateľa, lebo ani raz sa mi to ešte nepodarilo, ak, tak to bol len tip bez vážnejšej dedukcie a úvahy, ktorou je náš Hercule taký známy. Stačí si už len užívať tieto majstrovské príbehy. A už chápem ten nezvyklý nápad s dôchodkovým odpočinkom (díky 'woody'). 80%. ()

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Filmová či televizní adaptace anglické detektivky je vždycky složitá věc. Předlohy totiž nejsou akční, ale záleží na brilantní úvaze detektiva, což je věc, která se do filmové podoby přenáší nesmírně těžko. Zvlášť dobře patrné to je v případě, kdy dojde k natočení celé filmové série. Poirot je zářným příkladem obého a je nutné poblahopřát tvůrcům k tomu, že se jim daří tenhle problém velmi dobře řešit. Jejich zbraněmi v boji se stereotypy jsou skvělé herectví, velká invence ve výběru lokací, kostýmů, scén a také roztomilé pohrávání si s podivínským charakterem slavného detektiva. V tomto konkrétním dílu například skvostný nápad s dvojicí hodin odbíjejících naprosto stejně. Osvěžující je také způsob, jak se, zcela nečekán, na scéně zjeví Philip Jackson jako inspektor Japp. Ještě jednou věcí mě ale (nejen) tento díl fascinuje. Neuvěřitelnou prací s dobovými reáliemi dvacátých a třicátých let. Tolik skvostné (a tehdy svrchovaně moderní) architektury a designu ve vkusné směsici funkcionalismu a art deca se jen tak nevidí. Roztomilé je i to, jak se tvůrci poprali s Poirotovým odpočinkem (a následným návratem). Tyhle drobnosti samozřejmě nelze brát smrtelně vážně (ostatně celá anglická detektivka je navýsost stylizovaný, primárně zábavný a oddechový žánr) ale o to zábavnější jsou. Celkový dojem: 80% Zajímavé komentáře: woody, Kulmon, Zazie, bloom, July ()

woody 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jeden z nejlepších případů Hercula Poirota.Hercule zde vzpomíná na vyšetřování vraždy bohatého Rogera Ackroyda.Radím vám dobře, raději u televize po vrahovi nepátrejte.Všechny podezřelé co jsem typoval vrah zabil! Obvzláště svou dokonalou atmosférou mě tento díl vždy navnadí na další případy.Zajímavostí je že Agatha Christie, plánovala knižní předlohu jako poslední případ tohoto detektiva(proto také Hercule vzpomíná na odpočinku) ale po obrovském úspěchu si to rozmyslela a Poirota psala dalších více jak 30 let. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama