Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie,
(2010–2011), 5 h 56 min
(Minutáž: 86–90 min)
Epizody(4)
-
Tragédie o třech jednáních (S12E01)
-
Viděla jsem vraždu (S12E02)
-
Vražda v Orient expresu (S12E03)
-
Hodiny (S12E04)
Recenze (4)
"Medemoiselle, I investigate. I do not judge." ()
Na moji kapacitu malých šedých buněk až příliš komplikované, nicméně jako vždy dokonale provedené! ()
Už v předchozí sérii převažovala řemeslná kamera, melodramatičnost a překombinovanost nad detektivní prací , nicméně legendární Vražda v Orient expresu byla zde zpracována bravurně a i nenápadné Hodiny mě hodně potěšily. ()
Galerie (39)
Zajímavosti (15)
- Úvodní melodie je píseň s názvem „Kiss a Dream“ z alba „Swingers & Crooners“, které roku 2008 nahrál Las Vegas Big Band. (PhillM.)
- Väčšina filmu bola natočená v štúdiách Pinewood v Buckinghamshire (Anglicko), kde bola vybudovaná verná replika vagónu Orient Express. (Petulinecko)
- Námět románu se zrodil v roce 1931 během návratu autorky novely z Ninive domů na Vánoce. Někteří zajímavý spolucestující se tak stali předlohou pro literární postavy. (annes)
Reklama