Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 13

(série)
Trailer
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 2013, 7 h 25 min (Minutáž: 89 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Hrají:

Sophie Holt, Iain Glen, Alexandra Dowling, Elsa Mollien, Vanessa Kirby, Roxanne Gregory, David Suchet, Hazel Douglas, Annabel Mullion (více)
(další profese)

Epizody(5)

Videa (10)

Trailer

Recenze (4)

Issabele 

všechny recenze uživatele

Bohužel nejhorší série a jediná kterou nepovažuji za dobrou. Epizoda Herculovské úkoly pro Hercula Poirota má tak strašný scénář, že je téměř nekoukatelná. Oproti Schůzce se Smrtí se tento scénář Guyi Andrewsovi opravdu nepovedl. Hra na Vraždu je asi jediná epiyoda, která je srovnatelná kvalitou s předchozími sériemi. Poirota ráda sleduji opakovaně, ale tuto sérii vznechávám. ()

Elio 

všechny recenze uživatele

Pravděpodobně budu v menšině, ale závěrečnou sérii Hercula Poirota považuji za vůbec nejlepší (s výjimkou série s Orient Expressem) a nejsyrovější. Snad za to může skvostná kamera, nebo drsnější, ne už tak sluníčkové případy jako na začátku. Tahle série ve vás totiž jednoduše zanechá silné pocity všeho druhu. Nakonec, jedná se o zakončení dlouhé plejády případů, které jsou už tak ikonické, že si bez nich mnozí z nás neumí představit sobotní odpoledne. K závěru celé série mohu říct jen to, že po prvním shlédnutí se mi vůbec nelíbil, ale po několikerém zopakování musím říct, že jde o mistrovské zakončení mojí milované detektivní postavy. Nečekáte totiž nic z toho, co se udá, a hlavně vám závěrečný díl zanechá mnoho nepříliš příjemných otázek ohledně morálky a povinnosti. V čemž se koneckonců podobá zmíněnému Orient Expressu. ()

Reklama

RedDuck 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třináctá série je důstojným zakončením, kde po delší době i vidíme Jabba, Hastingse, Lemonovou a Oliverovou. Poirot se na stará kolena se snaží o přesah a módní filmařské postupy, ale neškodí mu to tak moc. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (10)

  • Z finančných dôvodov, ako aj kvôli tomu, že David Suchet (Poirot) mal už čoskoro odísť do dôchodku, sa rozhodli tvorcovia natočiť namiesto všetkých pôvodných 12 poviedok knihy Agathy Christie - "Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota" iba jeden film na ich motívy. (kalnel)
  • Předlohou byl poslední román Agathy Christie, ve kterém se objevil belgický detektiv Hercule Poirot. Christie jej napsala již v roce 1940, ale vyšel až v roce 1975. (Rembrant)

Reklama

Reklama