Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 2 (1990) (série)


Smrt na mysu (S02E01)

(epizoda)
  • Velká Británie Peril at End House (více)

Obsahy(1)

1. část: Hercule Poirot si s kapitánem Hastingsem konečně dopřáli dovolenou, ale již první den pobytu v přívětivém přímořském letovisku naznačí, že prosluněná idyla je pouze zdánlivá. Půvabná mladá žena Nick Buckleyová se při posezení na terase s oběma detektivy stane terčem neznámého střelce. Tentokrát to naštěstí odnesl jen její klobouk, ale při pozdějším rozhovoru se Poirot dozvídá, že to byl v krátké době již čtvrtý incident, při kterém mohla přijít o život. Před časem na ni doma málem spadl těžký obraz, potom selhaly brzdy jejího auta a nedávno se nad ní sám od sebe uvolnil balvan z útesu na pláži. Ona sama sice nepřikládá těmto událostem velkou váhu, ale Poirot je ve střehu. Zdá se to jen kapitánu Hastingsovi, nebo geniální detektiv skutečně nalezl v okouzlující slečně Buckleyové zalíbení?
2. část: Po Poirotově a Hastingsově neúspěšném hledání závěti Nick Buckleyové si její autorka, která je stále na detektivovo přání pod ochranou v místním sanatoriu, vzpomene, že svou poslední vůli poslala bratranci, advokátovi Charlesi Vyseovi. Ten ovšem popírá, že by takový dokument obdržel. Z Londýna přijíždí slečna Lemonová se zajímavými informacemi. Přes Poirotovu úzkostlivou snahu o bezpečnost Nick je dívka v sanatoriu otrávena. Jed se nacházel v bonboniéře, jejíž odesilatel se podepsal jako Hercule Poirot. A to je výzva, kterou geniální detektiv nemůže nepřijmout, i kdyby měl pravdu najít až v samotném záhrobí. (Česká televize)

(více)

Recenze (51)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Smrt na mysu jakožto první dlouhometrážní film o Poirotovi se Suchetem v hlavní roli těží zejména z nadmíru komplexního příběhu, ve kterém nabývá slovo zápletka svého pravého významu, jelikož šlo o řádně zamotaný a zapeklitý případ, během kterého musely šedé buňky mozkové pracovat o sto šest, aby mohl být dopaden pro tentokrát velice mazaný pachatel. Pro mě osobně jeden z těch nejlepších případů pro kníratého Belgičana. ()

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Porvat se se ctí s některými nástrahami této předlohy je samo o sobě husarský kousek. Těžko si totiž například splést letící včelu s nábojem. Leda by v tom klobouku onen náboj už nějaký čas ležel, ale opět, jak se tam tedy proboha dostal? Někdo vystřelil, náboj proděravěl klobouk, a vzápětí jen tak spočinul? Neříkejte mi, že téhle elementární úvahy není nejslavnější detektiv světa schopen? To vážně ne... Celkový dojem: 70% ()

Reklama

HateBreeder 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hercule ve skvělé formě, jeho malé šedé buňky mozkové pracují na plné obrátky, takže pustit se s ním do souboje mozků by mohl jen úplný blázen. A přesto se jeden takový najde a rozehraje s ním hru na kočku a na myš. Ale Poirotovi ještě žádná myš neutekla. Tato epizoda je perfektní, zvláště Herculovo představení se madmoiselle Nick nemá chybu :) Prostě nepřestávám obdivovat britské filmaře jak si s látkou první dámy detektivek Agathy Christie dokáží skvěle poradit. Tento díl je toho důkazem. Naprosto bezchybné. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Film původně rozdělený na dva díl, ale lépe si ho užijete jako jeden celek. Poirot a Hastings si opět skvěle rozumí, ale hlavně je tu příběh, který má skvělý scénář. Zamotává a rozmotává se to tak, že opravdu až na konci budete vědět, jak to vlastně celé je a bylo. A přitom to skvěle sedí a příběh je dostatečně napínavý. ()

L_O_U_S 

všechny recenze uživatele

Přednedávnem jsem dočetl předlohu Dům na úskalí. Když člověk sleduje adaptaci detektivky, kde zná vraha, přijde mu to všechno hrozně průhledné a říká si, že to pro prvodiváky nemůže být žádný oříšek. A přesto je a možná právě to dělá detektivku dobrou. Takže proč průměrné hodnocení? Nevím, možná to beru jen jako součást vyrovnaného celku, který jsem ale nikdy zvlášť „nežral“. (1 263.) ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Hercule Poirot (David Suchet) a spol. letí v úvodu filmu v dvoumotorovém letadle vyrobeném společností De Havilland pod označením "Dragon Rapide DH.89A" nebo též "G-acze", který absolvoval první let 17. dubna 1934. (rey17)
  • Tato epizoda se dnes již nevysílá v plné verzi. Pár krátkých scének bylo vystřiženo. Kupříkladu hned poté, co se Poirot (David Suchet) dozvídá, že byla slečna Nicky otrávena, je střih a vidíme záběr na bonbony a vysvětlení, čím tedy byla otrávena. V celé verzi však po tomto střihu následovala scéna, kde Poirot sleduje operaci a rozčiluje se nad tím, jak mohla slečna Nicky bonbony sníst. Celá verze je dostupná pouze na starých DVD nosičích. (mnaucz)

Reklama

Reklama