Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bojuje s ním celý život. Tentokrát by se mu však rád pokusil zabránit. Ani Poirot není ze železa. Těžko si to sice připouští, nicméně omdlí-li člověk z ničeho nic po dobré večeři, zkonzumované v příjemné restauraci ve společnosti přátel, pak je to přinejmenším důvod k zamyšlení. Neřku-li přímo k nějaké radikální změně životosprávy, nebo alespoň k ozdravnému pobytu. Ostatně pobyt v přímořských lázních na devonském pobřeží nemůže, podle Poirotovy věrné slečny Lemonové, nikomu ublížit. Trocha cvičení, hodně odpočinku a promyšlená dieta – a za čtrnáct dní bude Poirot zase jako rybička. Ovšem společnost, která se sem za zdravím a odpočinkem sjela, rozhodně Poirotovi klidu nepřidá. Naopak. Jeho pronikavému vnímání nemůže uniknout latentní zlo, které jako mor otravuje ovzduší tohoto nádherného místa. Zlo, s nímž má celý život co do činění, jemuž by se ale tentokrát rád pokusil zabránit. Ani on však, bohužel, není všemocný. (Česká televize)

(více)

Recenze (75)

Faidra 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokud bychom srovnávali H. Poirota s jeho bájným jmenovcem, byl by tento případ ekvivalentem čištění Augiášových chlévů. Žel Diovi ani čerstvý mořský příliv nevymyl ze všech spár hnůj vynucovaného humoru a Peter Ustinov tentokrát vítězí ve své verzi nejen ve váhové kategorii. Málokteré klišé mi tak naleptává žaludeční sliznici jako když po vyřešení zapeklité situace stojí hrdinové v hloučku a sborem se hihňají nějaké kravině. Výkonnost šedých buněk pak poněkud zpochybňuje fakt, že si u takové scény pokaždé vzpomenu na tezi doktora Vlacha o hysterickém smíchu... ()

misterz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh celkom netradične rozdelený na dve časti. Prvá funguje prevažne ako vtipné zoznamovanie sa s postavami, v ktorej sa dá tušiť akurát len tak budúca obeť. V tej druhej už divák sleduje zaujímavé pátranie, v ktorom aj samotný Poirot musel zapnúť mozgové závity na plné obrátky, aj keď mu v mnohom pomohla náhoda. A opäť raz jeden pôsobivý záver s prekvapivým rozuzlením. 85/100 ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Solidní a konzervativně odvedená práce na straně režiséra, tradiční koncert na straně Sucheta a poněkud lopotně se rozbíhající, ale o to lépe gradující zápletka na straně scénáře. Mimochodem díl, který názorně dokazuje, že moc detektiva (stejně jako moc psychoanalytika) začíná až tehdy, kdy je řád nevratně narušen (do té doby je jen pasivním "tušitelem zla" bez možnosti zasáhnout). ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dvě rozdílné části, ta první s nervózním Poirotem, která je plná vtipu a ta druhá, kde se může konečně ponořit do svého živlu, což mu, zmetkovi, evidentně vyhovuje, prý chtěl zločinu zabránit? To mu nevěřím, dokonce si myslím, že to celé zosnoval sám, aby se mohl dostat na ostrov za kusem pro něj vyhovujícího žvance, pche! ()

genetique 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poirot sa každým dielom prekonáva a tento patrí k jeho najlepším. Vražda a začínajúce jej vyšetrovanie sa nezvyčajne začína až po vyše polhodinke, no tým sa nič nemení na napätosti a zaujímavosti krimi atmosféry. K pátraniu po vrahovi sa navyše pripája aj iný zločin, takže tým je to celé ešte divácky viac príťažlivé. No a ako vždy prichádza na radu odrovnávajúci záver, ktorý vyvracia všetky úvahy o vrahovi, ktoré som si počas filmu stanovil. 100%. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se na Burgh Island. Hotel Bigbury-on-Sea na témže ostrově je také místem, kde Agatha Christie napsala knihu "Evil Under the Sun". (ČSFD)
  • Burgh Island Hotel, v ktorom sa natáčala táto epizóda, patrí k najvzácnejším európskym architektonickým príkladom štýlu Art Deco. Zaujímavosťou je, že Agathu Christie inšpiroval pobyt v tomto luxusnom hoteli hneď k dvom knihám: okrem knihy "Zlo pod slnkom" tu vzniklo aj jedno z jej najdramatickejších diel "A neostal ani jeden". (lemonova)
  • Na motivy tohoto filmu byla vytvořena počítačová hra s názvem "Agatha Christie: Evil Under the Sun". Jednalo se o adventuru, vydána byla v roce 2007. (Durdas)

Reklama

Reklama