Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele Blofeld k tomuto seriálu (5)

Němý svědek (1996) (S06E04)

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů série. Nenapadá mě nic, co bych vytkl! ()

Smrt lorda Edgwara (2000) (S07E02)

Další ze skvělých dílů báječné série. ()

Karty na stole (2005) (S10E02)

Poměrně netradiční, ale výborný Poirot. A skvělá je také Zoe Wanamakerová jako Ariadna Oliverová, která je literárním autoportrétem samotné Agathy--- ()

Rodinné sídlo (2006) (S10E03)

Pěkné, ale popravdě mi to přišlo trochu průhledné - ne, že bych odhalil vraha, ale ten ohromný zvrat, že *****, mi došel poměrně brzy... ()

Třetí dívka (2008) (S11E03)

Zde se tvůrcům zcela výjimečně podařilo překonat předlohu (která je přeci jen v rámci Agátiných detektivek slabší) - a doporučuji zhlédnout už jen kvůli Zoë Wanamakerové v roli spisovatelky paní Oliverové, Agátina literárního alter ega. Zde má zaslouženě velký prostor a celý film si téměř krade pro sebe. ()