Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele rikitiki k tomuto seriálu (10)

Únos Johnnieho Waverlyho (1989) (S01E03)

Kultivované jako vždy, ale zápletka je prohlédnutelná už z kraje filmu. /20. 4. 13./ ()

Dobrodružství na moři (1989) (S01E07)

Poirot a exotika, luxusní plavba, elegantní společnost a, samozřejmě, vražda. Ale připadalo mi to celé příliš zkratkovité - vztahy a hlavně useknutý konec. I tak ale je to příjemný díl série. /18. 5. 13./ ()

Sen (1989) (S01E10)

Hlavní chyták je sice prokouknutelný už na začátku, ale vražda je spáchána dostatečně rafinovaně a porce humoru je v tomhle díle pořádná. /8. 6. 13./ ()

Kočka mezi holuby (2008) (S11E02)

Poněkud exotičtější Poirot, se špióny, krásným zahradníkem, sadistickou učitelkou tělocviku (jako by byly i nějaké jiné, že?) a dokonce i s jednou indickou princeznou. Moc pěkně vykreslený uzavřený svět dívčí školy pro bohaté. ()

Schůzka se smrtí (2008) (S11E04)

Smrt té staré ježibaby byla až groteskně komplikovaná, ale co... zasloužila si to! ()

Hodiny (2011) (S12E04)

Lehce tragická romantika, vraždy a můj ohodnocený film č. 6 700. ()

Velká čtyřka (2013) (S13E02)

Přehnané, ale napínavé. ()

Hra na vraždu (2013) (S13E03)

Elegantní Poirot a elegantní způsob vyprávění, tak jak je u této série zvykem. Tradiční Agatha s rodinnými tajemstvími, záměnami a cestami do ciziny. Jenomže, tenhle díl už nic dalšího nemá. Je velmi dobrý, ale v rámci série jen průměrný. Hodně postav znepřehledňuje děj. ____ Vyzdvihla bych ale, že snímek ukázal, jak Angličané dokázali s noblesou a mnohem větším zápalem i prostředky hrát už před desítkami let únikovky. ()