Pět malých prasátek (S09E01) (epizoda)

Five Little Pigs

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Kevin Elyot

Martin Fuhrer

Komentáře uživatelů k epizodě (113)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

Nejspíš jedna z nejlepších Poirotových adaptací, rozhodně moje nejoblíbenější. Tolik poetiky a citu se najde v málokterém celovečerním filmu, nemluvě o takřka impresionistickém obrazu a nádherné hudbě. Herci svým postavám vdechli život doslova a do písmene a jejich vášněmi zmítané osudy opravdu bodají do srdce, pokud jste naladěni na stejnou vlnu. Z protagonistů z trochu osobních důvodů vyzdvihnu Tobyho Stephense... viděla jsem ho tady den po sledování Dnes neumírej a musela jsem si říkat: "Je to opravdu ten stejnej chlap?" Je, kdyby nic, tak zuby to řeknou za něj. Ale to jen tak mimochodem, zkrátka tohle si pustím ráda znovu a znovu, když mám depku nebo záchvaty melancholie. Jeden z těch filmů, které mi opravdu změnily život (nebo náhled na něj). ♥♥♥(18.11.2006)

Hercule sa tentokrát pustil do menej zaujímavého prípadu, ktorého podstatou je štrnásť rokov stará vražda. Pomalé retrospektívne prerozprávanie zločinu a udalostí, ktoré k nemu viedli, dávali silný nádych dramatickej línie s psychologickým zameraním na osoby, než na regulérne krimi vyšetrovanie. Tým ma to trošku odrádzalo, pretože som znovu čakal pohotové, svižné vyšetrovanie s kvapkou ľahkosti a šmrncu. Samozrejme mi aj chýbali postavy kapitána Hastingsa a inšpektora Jappa. 70%.(22.12.2007)

Pro mě osobně asi nejlepší zfilmovaný Poirot, v jehož příběhu tentokrát tkví velká síla díky způsobu, jak je vyprávěn a taky díky hercům, co na Poirotovský průměr hrajou jako v prvotřídním dramatu. Sešli se tu Rachael Stirling, Toby Stephens, Marc Warren, Gemma Jones a vycházející hvězdička Talulah Riley, Elsu Greerovou si pak zahrála relativně známá britská herečka Julie Cox, která kdo ví proč není ani uvedená v titulcích. Nostalgickou atmosféru ještě umocňují zlatavé filtry, skutečně nádherné lokace domu a vodní zahrady a to všechno podbarveno přenádhernou Gnossiennou od Erika Satie (zde k poslechu: http://www.youtube.com/watch?v=PLFVGwGQcB0).(19.3.2012)

Jeden z nejlepších filmů ze Suchetovo Poirotí série. Příběh je prost jakýchkoliv humorů, které jsou sice jinde vtipné a dobře fungující, tady by ale působily převelice nevhodně a narušovali by melancholickou atmosféru, kde geniální detektiv (jehož knír už nevypadá falešně a dostal méně brilantiny, hurá, hurá) pravdu odhaluje desetiletí po té, co se odehrál čin. Výtečně! Vždycky jsem měl nerad případy podle syžetu podobného Vraždám v Midsomeru, kde musím půl hodiny sledovat vzájemné vztahy aktérů ještě před tím, než se stane vražda (Poirot je jedna z mála knižnětelevizních postav, u které mi to nevadí). Film je natočen fantasticky i technicky / filmařsky a vybíhá z běžné rutiny, která se chtě nechtě po tolika letech vysílání seriálu (jestli se tyhle pozdější díly dají za seriál vůbec považovat) objevuje. Výtečně, klatěhyml.(6.10.2013)

Jeden z najlepších dielov série. Skvelá atmosf éra a klasicky výborny Suchet. Príbeh je vynikajúci, ikeď dosť smutný.Pre mňa tak trochu výnimočný diel.(14.1.2007)

Jeden z nejlepších..(30.7.2008)

80%(28.5.2007)

Poirot se tentokrát musel obejít bez inspektora Jappa a kapitána Hastingse - a bez režiséra A. Grieva. Tím také ztrácí jakési své zázemí a starosvětskou formu a šmrnc, na který jsme zvyklí. Změna ovšem nemusí být vždy na škodu, uvidíme, co na nás Unwin přichystá příště. Předloha Agathy Christie jako vždy jistí, že se nebudete nudit, a tentokrát vás možná i trochu dojme. Chválit Sucheta by bylo jen prázné tlachání.(14.12.2004)

Celkom určite jeden z najlepších dielov z detektívneho cyklu s H. Poirotom. Príbeh, krimi zápletka a jej brilantné rozuzlenie ma celého uchvátili. Navyše tento diel disponuje aj niečím navyše, a síce vynikajúcou dramatizáciou jednotlivých udalostí, pričom sa nezabudlo ani na emotívnu stránku, proste extra výživný, parádny diel.(13.7.2016)

Opět perfektní David Suchet, který tentokrát řeší starý případ. Byla to vlastně normální poirotovská detektivka, ale přesto něčím odlišná a to tím, že zde obhajovali mrtvou osobu. Celkově velice povedený Poirot, který patří mezi mé oblíbené.(24.2.2005)

For ME 87%(6.2.2008)

I když Paul Unwin natočil jenom jeden díl Poirota, nijak nezaostal za svými předchůdci. Film má velmi dobrou atmosféru a na pět hvězd ho povyšuje hlavně skvělá hudba.(16.8.2009)

Výjimečný díl. Smutný příběh, ale nádherně zpracované drama s s citlivou hudbou (Erik Satie). Vynikající herci a postavy, Poirot geniální jako vždy. Na konci vždycky potřebuju kapesník na nějakou tu slzu. 'It’s all right, darling, it’s all right.'(26.6.2014)

Brilantně natočený film, který zdánlivě pomalu plyne, aby člověk najednou zjistil, že se tou pomalostí a zdánlivou jasností nechal naprosto ošálit. No no, mon ami, pravý detektiv se nesmí nechat ukolébat pocitem, že je vše jasné. Ani na okamžik... 90% Zajímavé komentáře: Morien, HoneyBunny, Agatha(28.5.2009)

Tato filmová adaptace románu Agathy Christie na mě udělala neobyčejně silný dojem. Klid a příjemná atmosféra z filmu jen září. Herecké výkony a obsazení je také na vysoké úrovni. Úžasná scéna je např. ta, kdy Gemma Jones projevuje svou účast Rachael Stirling slovy: "...vedete si dobře..." a ty opravdově slzami zamžené oči...ano herecké výkony jsem si tentokrát obzvlášť vychutnal. Netroufám si však odhadnout jaké by bylo moje hodnocení, kdybych prvně četl knihu a poté viděl film. Díky představám a fantizii se pak zdá být filmové zpracování oproti knižní předloze méně dokonalé. V tomto případě to ale bylo naštěstí jiné. Snímek Pět malých prasátek pro mě byl netradičním zážitkem, který se při každé jeho repríze jen prohlubuje. Jeden z nejlepších dílů.(9.11.2007)

"Tak ušlechtilou, tak dobrotivou ženu pověsit jako dobytče v řeznictví !!"(23.6.2014)

Pravdivé jádro případu se skrývá někde v bludišti pěti subjektivních výkladů událostí, které se odehrály v několika kouzelných letních dnech před čtrnácti lety. Pravdy a lži, láska a nevěra, podivná forma lásky a podivná forma nevěry, kdy nic není tak, jak se zdá být. Najít správný konec nitky a rozplést natolik zamotané klubíčko je herculovským úkolem pro nejlepšího detektiva všech dob, který kromě šedých buněk mozkových umí použít také srdce, které ho neomylně přivede k rozuzlení.(15.9.2014)

Po asi již pátém zhlédnutí zvyšuju hodnocení ze čtyř na pět hvězdiček, bude to ostatně ladit s názvem i počtem zhlédnutí;) Tento díl je zároveň s dílem Vražda Rogera Ackroyda poněkud odlišný od ostatních poirotovských filmů. Oba se totiž věnují zločinům, které se odehrály již v minulosti. Zatímco Vražda Rogera Ackroyda je pojata jako retrospektivní vyprávění, Pět malých prasátek je založeno na flashbackových výpovědích svědků, kdy každý z nich popisuje (sebe)vraždu Amylase Cralea ze svého pohledu. V tomto ohledu režisér odvedl bravurní práci - příběh se krásně rozvíjí a díky tomu, že každý viděl události osudného dne svým pohledem, dostáváme velmi plastický obraz celé události jako celku. Pět malých prasátek má značný emocionální náboj, je to příběh silně nostalgicky a melancholicky podbarvený, což je umocněno vynikající hudbou. Herecké výkony jsou klasicky excelentní a nanejvýš citlivé. Brilantní kameru a působivý, dozlatova sluncem zalitý a vytónovaný obraz snad ani nemusím zmiňovat. Nevím, jestli to bylo mou momentální náladou, ale včera při tom asi již pátém zhlédnutí na mě tento film velmi dojemně zapůsobil, tak jako nikdy předtím. Navíc jsem si z něj odnesl opět mnoho nového. Netřeba dále rozepisovat, prostě volím nejvyšší hodnocení!(25.4.2009)

Výborný, smutně laděný Poirot - a opět mu ta nostalgie a dávné hříchy velmi sedí. No a hudební motiv od Erika Satieho doprovázející vzpomínkové pasáže, to už byla jen třešnička na dortu...(2.4.2011)

Opět zdařené zpracování románu Agathy Christie, které patří mezi mé nejoblíbenější. Hlavní je poutavý příběh, temná atmosféra a dojemný konec.(16.11.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6