poster

Temný cypřiš (S09E02) (epizoda)

 • Velká Británie

  Sad Cypress

 • Slovensko

  Tmavý Cyprus

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2003, 1 h 34 min

Režie:

David Moore

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Kamera:

Martin Fuhrer

Scénografie:

Michael Pickwoad
(další profese)

Komentáře uživatelů k epizodě (66)

 • Morien
  ****

  Možná ne tolik vtipné jako ostatní filmy z této série. Pozornost je tentokráte věnována budování napětí, ovšem jako vždy oddechového.(16.6.2010)

 • Tosim
  ****

  Správně temné, zapeklité a s vynikající hudbou. Jen ten dabing nemuseli dělat jiný.(21.12.2004)

 • Marigold
  ****

  David Suchet je opravdový mistr a po jeho poirotovské kreaci jsem měl s předlohou Agathy Christie nemalé problémy. Televizní podoba je krásně "starobritsky" ponurá a šaramantní a neobyčejně sebevědomý i domýšlivý mistr šedé kůry mozkové proplouvá celým dějem s nebývalou zainteresovaností a časti i zmateností, do které ho velice komplikovaná zápletka s křivým obviněním jedné krásné dámy přivádí. Režisér David Moore nechává po anglicku vyznívat kouzlo ponurých interiérů anglického sídla v kontrastu se zelenými interiréry a dovedně (věrně předloze, dle možností) vede film snesitelným tempem k závěru. Tahle série je však především dílem skvělého Sucheta, jinak se jedná pouze io slušně natočený televizák...(20.12.2004)

 • Zíza
  ***

  Jsem zrovna ve fázi, kdy Agathu načítám. Mám za sebou již tolik jejích knih, že nebylo zase tolik těžké odhadnout, jak to vše bylo. Přesto velmi poutavě natočené, herecké výkony v Poirotově sáze již klasické. Takže pokud je chuť na toho směšného belgického mužíčka, proč se nepodívat na Temný cypřiš. Lepší 3*.(27.2.2017)

 • genetique
  ****

  Filmy s Herculom postupne temnejú a strácajú atmosféru, na ktorú som bol dlhšie zvyknutý, čo spôsobil najmä odchod postáv kapitána Hastingsa a inšpektora Jappa. V tomto prípade to ale za zlé neberiem, pretože atmosféra hustla každou minútou a asi najviac (doteraz) sa priblížila thrillerovej skladačke. 80%.(28.12.2007)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Tuhle část Poirotí série bych nebetyčně zbožňoval, nebýt jedné věci . syndromu anglických detektivek - naprosto nudná (pro mě) půl hodina (minimálně), ve které se vysvětlují vzájemné vztahy, ukazují povahy postav, naznačují motivace... To mě ovšem nebaví, obzvlášť, když je k dispozici brilantní velmistr šedé kůry mozkové, u kteréhož je zábavné pozorovat ono rozplétání. Nadstandardní detektivka (čili standardní Poirot) v starndartním střihu Anglické panství & dědictví & dávné tajemství, zručně zhotveno, Suchettózně zahráno.(6.8.2013)

 • Disk
  *****

  Naprosto luxusní poirotovka.(25.2.2017)

 • misterz
  *****

  Zatiaľ môj najlepší Hercule Poirot. Tmavý cyprus je zosobnením všetkého toho najlepšieho čo môže Agatha Christie ponúknuť - páchateľove rafinované finty na zahladenie zločinov a ešte rafinovanejšie Poirotove odhalenie. Niekedy nezostáva nič iné iba žasnúť nad tým, čo všetko vo svojich dielach dokázala A. Christie vymyslieť a ako všetko krásne zamotať. V tejto časti ponúkne hneď niekoľko alternatív na možného vraha, raz je podozrivý jeden potom hneď druhý, finále však ako obyčajne prinesie rozuzlenie, ktoré by vás nenapadlo ani vo sne. To všetko s príslovečným humorom šarmantného Poirota.(30.6.2015)

 • ork
  *****

  For ME 86%(6.2.2008)

 • VenDulin85
  *****

  Toto je prozatím moje nejoblíbenější poirotovka (počkám, jak dopadne Vražda v Orient Expressu 2010), trochu se od ostatních odlišuje zřetelnou pochmurností, oprátka visí ve vzduchu... Výběr herců byl jako vždy znamenitý, myslím, že hrát v adaptaci Agathy Christie je čest pro každého. Jedná se asi o ojedinělý film, kdy mě na jedné straně baví číst předlohy a přitom se pak nebojím dívat na ztvárnění, protože se jim to pokaždé povede. Hercule prostě umí.(8.5.2010)

 • Šandík
  ****

  Rozuzlení této detektivky je klasicky "Christieovské", tedy napsané v duchu anglických "křížovkářských" detektivek, v nichž ani tak nejde o pravděpodobnost či uvěřitelnost, ale o skládání tajenky na základě drobných nápovědí, které autorka dovedně vložila do jinak zdánlivě jasného a přehledného příběhu. Motiv i způsob vraždy jsou tudíž i zde patřičně překombinovány a ve své složitosti naprosto nepravděpodobné. Vymyšleno je to celé ovšem božsky a natočeno tak, že se složitost a překombinovanost daří skrýt za skvělé herectví a výborně vybudovanou atmosféru. David Suchet je i zde bezchybný už tradičně, kromě něj je ovšem nutné zmínit i výborný herecký výkon Elisabeth Dermot Walshové v roli Elinor Carlisle. Její, velmi plasticky a životně ztvárněné postavě, plné emocí, strachu, bolesti, ale také noblesy a velkorysosti, takřka nebylo co vytknout. Rozhodně by se takový herecký výkon neztratil ani na velkém plátně. Celkový dojem: 80%(8.5.2010)

 • corona
  *****

  Hercule opäť nesklamal, teta z Nového Zélandu, lososová a krabia nátierka, obe rovnako odporné, nečakaný záver, tak toto ja môžem kedykoľvek(10.12.2008)

 • Tommassi3
  ****

  "Jen pojď, Smrti má, a ustel mi navždy v temném cypřiši !!" Špetka Shakespeara, rozkošná Kelly Reilly a tradičně skvostný David Suchet ve výborně vystavěné epizodce s trpělivě budovaným napětím, jejíž rozuzlení, s Poirotovou ostro(vtipno)u gastroshow a rozsudkem britské kuchyně na čele, se skrývá v tom stejně neprostupném agáthí královny detektivních křížovek jako téměř vždy..(9.4.2016)

 • Sandiego
  ****

  Jeden z nejlepších TV filmů podle románu Agathy Chrisite s Davidem Suchetem. Knížka se mi líbila a film nezklamal.(16.11.2007)

 • OG_Swifty
  *

  Filmovýho Hercule Poirota v podání Monsieur Suchet mám rád a čas od času na něj koukám, ale tohle byl asi nejnudnější díl ever! A přitom předchozí díl s archeologem, co zabil ženskou kusem skály na provaze, byl úplně super...(9.4.2016)

 • Vědma
  ****

  Opět kvalitní, dobře vystavěné a britské a určitě ne tak odporné jako britská kuchyně :-)(25.2.2017)

 • kaylin
  ****

  Poměrně velkou dobu ani nemáte pocit, že vlastně k nějakému zločinu došlo. Poirot vám ale ukáže, že se zločin skutečně stal a poměrně zajímavou formou konfrontuje vraha, kdy nedochází ke klasickému sezení skupiny, kde Poirot mluví, ale je zde variace, která je docela zajímavá a také inovativní.(30.4.2015)

 • mrksik
  ****

  Od začiatku som vedel, že jej intelekt sa nemôže porovnávať s mojim. Novšie diely (vrátane tohto) Hercula Poirota na mňa pôsobia oproti predchádzajúcim kolegom omnoho vyzretejším dojmom. V rámci možností temná a tiesnivá atmosféra, podfarbená príjemnou hudbou a Davidom Suchetom, ktorý pre mňa už asi navždy zostane Poirotom.(27.12.2007)

 • Andre3000
  ****

  Celkově se mi filmy s Poirotem líbí, jen si na ně málokdy udělám čas. Tentokrát sem udělal velice dobře, když sem si vytipoval tento díl. Půvabné dámy a pekelně dramatický konec, to jsou jen jedny z hlavních plusů.(4.6.2009)

 • chelseaman22
  *****

  Divák je zvyklý na následující průběh: Hercule si vyjede na dovolenou (nejlépe na Kanáry) - zavětří nepřátelství - ohledá mrtvolu - a začne se chlubit svou dedukcí! Ale zde je v pozici zevlouna, jež baží po jakémkoliv vzrušení, jež mu průběh jeho prozatímní penze nemůže nabídnout. Ergo začne být nesnesitelný, jelikož v každé hádce zří potencionální motiv vraždy. V obklopení dvou krásných žen (ty se nám vyčerpali alespoň na pět dílů dopředu) se Hercule touží předvést, a proto nechává exhumovat těla, po večerech v putyce popíjí absinth a přitom pozoruje, kde se co šustne a v neposlední řadě posílá tweety svému psíkovi, jež naneštěstí není v krajích nabízející fixní internetové připojení. Zjevně by nebylo na škodu si k večeři koupit tu krabí paštiku, že Hercule?! 87%(15.4.2014)

 • necisty
  *****

  Temný cypřiš má opravdu velmi temnou atmosféru a velmi kvalitní zápletku. Nebojím se ho tedy označit jako jednoho z nejlepších Poirotů. Minimálně do 3/4 filmu jsem si poprvé myslel, že tento případ nestihne vyřešit a nebo, že opravdu nenajde jiné řešení. Nejsem si jistý, jestli to takhle dokázala schovat samotná Agáta, nebo vzniklo dokonalé dílo vymykající se těm předešlým z rukou pana režiséra. ... Nemocná teta, morfium, poprava za 5 dnů, krásná Mary, lososový sendvič.(19.11.2012)

<< předchozí 1 2 3 4