poster

Poslední víkend (S09E04) (epizoda)

  • Velká Británie

    The Hollow

  • Slovensko

    Dolina

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2004, 1 h 29 min

  • avonetka
    *****

    100%....určitě hlavně díky Henriettě, poetice, krásné hudbě a emotivnímu závěru. A jestli se zdá tento film někomu příliš rozvleklý, právě to se mi líbí...... líbí se mi, když je tam čas na poetiku a na přemýšlení samotného Poirota. To u seriálu občas chybí, tam je toho časového prostoru na vyřešení celého případu málo.(20.4.2013)

  • PhillM.
    ****

    Při sledování The Hollow si člověk uvědomí, jak se seriál za těch patnáct let změnil. Humor původně generovaný po hrstech a zajišťovaný věčně stíraným Jappem či Hastingsem, případně paní Citronovou a jejími libůstkami a posedlostmi, nahradily ukdákané stařeny rozčilující se nad policisty chodícími po trávníku. Seriál prostě zvážněl a zestárl, s odchodem výše zmíněných nahrávačů ztratil šťávu a proměnil se, zpomalil. Ty tam jsou honičky ve člunech (viz Rhodský trojúhelník, S01E06) nebo v autech (Podivná loupež, S01E08). Já chápu, že Poirot o tomto vůbec není, samozřejmě. Taky to nikdy nebyl úhelný kámen příběhů a důvod, proč je sledovat. Ale ta únava z posledních dílů podle mě přímo kape. O to je chmurnější a temnější atmosféra, o to víc je vše přikryté mlhou, což anglické detektivce prostě sluší. --- V tomto díle navíc potěší i Edward Hardwicke, který se proslavil rolí doktora Watsona v nejlepším holmesovském seriálu The Adventures of Sherlock Holmes (1984). Ano, nejlepším, protože Moffatovi se BBC Sherlock postupem času a s přibývajícími sériemi úplně a naprosto rozpadl (a to říkám jako fanatický fanda prvních svou sérií).(2.12.2018)

  • jane1106
    *****

    Televizní "Poiroti" ode mě většinou dostávají zhruba 80%, protože se v podstatě vždy jedná o poctivý, dobře napsaný i zahraný film s geniálním Suchetem v hlavní roli. Čas od času ale narazím na jeden, který má ještě něco navíc. V případě Posledního víkendu je to určitý emotivní přesah, který na mě zapůsobil - slepá láska manželky a racionální láska milenky k jednomu fešnýmu chlapovi, kterému se slabost pro něžné pohlaví stala osudnou. Děj se navíc odehrává v poetické podzimní přírodě, což je přesně můj šálek. Jen ta Sarah Miles byla na facky.(9.8.2012)

  • PMakufka
    ****

    Další z řady detektivek na motivy Agathy Christie. Venkovské sídlo, aristokratická rodina, složité vztahy a jak jinak - vražda. O perfektním Davidu Suchetovi v roli Poirota se není třeba ani zmiňovat. Zápletka je tentokrát extra složitá, tak trochu lžou snad všichni přítomní / podezřelí a nejchytřejší mozek se musí tentokrát setsakra snažit aby vše rozklíčoval. Hercule mě připomíná šachistu, který přišel k šachovnici až po partii a zpětně vymýšlí varianty jak mohlo ke všemu dojít. Potěšila mě také role Edwarda Hardwicka, kterého si dobře pamatuji jako Dr. Watsona z Sherlocka.(11.5.2015)

  • HiddenDragon
    ****

    S09E04. Trochu zvlastni dil, s pomerne smutnym a melancholickym zaverem. Poirot ma koupeny domek na venkove, kam odjizdi relaxovat. Ovsem tento vikend bude ponekud zvlastni. V dome Angkatellovych se sjizdi rodina i znami a je pozvan i Poirot. Je tu i zaletnicky manzel a take 3 nasr.ne zeny :) Takze je jen otazkou casu, ktera se rozhodne zavrit chlapovi poklopec :) Jedine, co mi trochu vadilo, ze nebylo moc jasne receno, proc se vlastne stale drzi sve hloupe zeny Gerdy. Mozna kvuli pribuznosti s Angkatellovymi, mozna proto, ze te jedine nevadila jeho sobecka a dominantni povaha, protoze jeho milenky byly uspesne a sobestacne. Podezrelych je kazdopadne hned nekolik a dlouho se vlastne ani nevi, kde je vrazedna zbran. Poirot zacina tusit, ze vrazda, jejimz byl taky tak trochu svedkem, je cela necim zvlastni...(9.1.2016)