Poslední víkend (S09E04) (epizoda)

The Hollow

Dolina

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2004, 1 h 29 min

Když si Poirot stále dokola představoval scénu u bazénu a říkal "tady je něco špatně", tajil se mi dech. Nejlíp se anglickým detektivkám vede na venkově a v uzavřenější společnosti, jejíž propletené vztahy se postupně rozplétají. I když okruh podezřelých byl víceméně smrsknut na tři (bývalá snoubenka, současná manželka a milenka), stejně vás výsledek překvapí. Zvlášť při počtu těch falešných stop... Jen ten dabing nemusel být (opět) jiný.(4.1.2005)

S09E04. Trochu zvlastni dil, s pomerne smutnym a melancholickym zaverem. Poirot ma koupeny domek na venkove, kam odjizdi relaxovat. Ovsem tento vikend bude ponekud zvlastni. V dome Angkatellovych se sjizdi rodina i znami a je pozvan i Poirot. Je tu i zaletnicky manzel a take 3 nasr.ne zeny :) Takze je jen otazkou casu, ktera se rozhodne zavrit chlapovi poklopec :) Jedine, co mi trochu vadilo, ze nebylo moc jasne receno, proc se vlastne stale drzi sve hloupe zeny Gerdy. Mozna kvuli pribuznosti s Angkatellovymi, mozna proto, ze te jedine nevadila jeho sobecka a dominantni povaha, protoze jeho milenky byly uspesne a sobestacne. Podezrelych je kazdopadne hned nekolik a dlouho se vlastne ani nevi, kde je vrazedna zbran. Poirot zacina tusit, ze vrazda, jejimz byl taky tak trochu svedkem, je cela necim zvlastni...(9.1.2016)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

Solidní detektivka se silným příběhem o přátelství, odpuštění i neodpuštění, ale ta soulož, cui bono? To by jinak nikomu nedošlo, k čemu dojde, když se sejde nepolepšitelný sukničkář a nadržená rachotina? Opravdu ne? O co jednodušší to mají Japonci, kterým na celou scénu vystačí chycení za kimono – tedy ve filmech, na které se dívám. Poirota sleduji v originálu, takže český dabing neřeším.(29.12.2014)

100%....určitě hlavně díky Henriettě, poetice, krásné hudbě a emotivnímu závěru. A jestli se zdá tento film někomu příliš rozvleklý, právě to se mi líbí...... líbí se mi, když je tam čas na poetiku a na přemýšlení samotného Poirota. To u seriálu občas chybí, tam je toho časového prostoru na vyřešení celého případu málo.(20.4.2013)