Hercule Poirot - Série 9 (2003) (série)

Poslední víkend (S09E04)

(epizoda)
  • Velká Británie The Hollow (více)

Mladá sochařka Henrietta Savernakeová přijímá ve svém ateliéru milence, doktora Johna Christowa. Domlouvají se, že se o víkendu uvidí na venkovském sídle sestřenice Lucy Angkatellové. Tam se také skutečně sejdou spolu s Midge Hardcastleovou, vzdáleným bratrancem Lucy Edwardem a také Johnovou manželkou, tichou a zakřiknutou Gerdou, matkou dvou dětí. Shodou okolností je na večeři pozván i Poirot, který si nedávno v okolí koupil venkovský domek Právě když chce Poirot po večeři odejít domů, nečekaně přijde do domu slavná herečka Veronica Crayová, která si údajně přichází půjčit zápalky. Ihned se ukáže, že se s Johnem dobře zná. Před dvanácti lety byli zasnoubeni, Veronica ale potom odjela kvůli kariéře do Ameriky, zatímco John chtěl dokončit studia medicíny. Na půvabnou ženu ale nikdy nezapomněl.Veronica požádá Johna, aby ji doprovodil k domku, který si pronajala hned vedle Poirota a. John se vrací do až ve tři hodiny ráno. I na druhý den ho Veronica dopisem zve k sobě a hovoří o svatbě. To ovšem John nemá nikterak v úmyslu a nakonec se ostře pohádají. John se v zamyšlení vrací k domu a na chvíli se zastaví u bazénu. A právě tam ho zastihne smrtelná kulka Případu se ujímá inspektor Grange, jenž se ovšem bez Poirotovy pomoci neobejde... (oficiální text distributora)

Tosim

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Když si Poirot stále dokola představoval scénu u bazénu a říkal "tady je něco špatně", tajil se mi dech. Nejlíp se anglickým detektivkám vede na venkově a v uzavřenější společnosti, jejíž propletené vztahy se postupně rozplétají. I když okruh podezřelých byl víceméně smrsknut na tři (bývalá snoubenka, současná manželka a milenka), stejně vás výsledek překvapí. Zvlášť při počtu těch falešných stop... Jen ten dabing nemusel být (opět) jiný. ()

woody

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Já se spíše vyjádřím k Tosimovi, protože jsem z tohohle Poirota viděl jen polovinu a té bych musel dát max. 3*, což bych nerad. S Poirotovským dabingem se to má tak: Petr Kostka, při prvním uvedení v našich končinách(tuším 2000), nadaboval celý seriál a do té doby natočené filmy. Tenhle dabing reprízovala Prima dvakrát nebo třikrát. Ale pak ouha - nějací vylízaní kriplové(jinak se to říci nedá, omlouvám se) z naší vyvolené TV neprodloužili práva na kopie. Tím tedy zaniklo i právo na Kostkův dabing. Co teď? Samozřejmě zašustíme penízky a pan Kostka si to nadabuje znovu. Jenže ouha. Pan Kostka patřičně naštvaný odmítl, se zdůvodněním, že se mu to povedlo jen tehdy a že se k tomu nehodlá vracet! Prima tedy alespoň nalezla celekm vhodnou náhradu v podobě hlasu Jaromíra Meduny. Pustil jsem si ty dva dabingy vedle sebe u stejného filmu a musím říct, že rozdíl tam nebyl příliš výrazný. Podle mně to pan Meduna zvládl navýbornou. Znovu nadaboval celý seriál a filmy. K filmům od roku 2003 tedy existuje pouze tato verze s Medunou, s nikým jiným.Ten dabing tedy není jiný, je nový! Doufám, že jsem vám trochu odůvodnil jak to bylo. ()

genetique

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V poirotovkách sa okrem Sucheta už za tie roky zmenilo strašne veľa ľudí. Od hercov, cez štáb, vrátane režiséra atď. Stále si však držia rovnaký level, čo sa týka kvality spracovania, v ktorej rátam najmä hlavne dialógy, charakter postáv, napínavosť. A aj napriek tomu sa novšie verzie stále menia na menej zaujímavé. Nebyť postavy Poirota, asi by tentokrát film veľmi nezaujal. Zápletka, zvraty, netradičné prostredie, či okolnosti prípadu a riešenie už nie je to čo bývali, cez to všetko je ešte na čo pozerať, hlavne keď je film v kriminálnej fáze. Ale rodinné drámy by som aj tak radšej prenechal iným produkciám. 70%. ()

Tom_Lachtan

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Poslední víkend... Poslední Víkend... Poirote, proč zas a znovu výlet na venkov, když je plný vražd a starých domů se starými rodinami? No, ale co, tvé tápání bylo, malý velký detektive zas projednou zábavné něčím trochu jiným, než díly (nebo filmy) jiné, tentokráte u mě vedla lehká nervozita detektivova, trošku větší, než-li jinde (nebo jsem si tak představoval). Ale v mnoha obdobných mě překvapuje stále zas a znovu jedna věc - převelice mrzký důraz na služebnictvo. ()

Marigold

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Výtečná ukázka staroanglické detektivní školy. Typický model s venkovským sídlem a šlechtickou rodinou, která se zaplete do vraždy manžela jedné ze svých členek. Vzorec, kdy podezření ukazuje na všechny a vrahem může být jen ten, kdo jako jediný stojí mimo, tu už sice několikrát byl, ale stejně jako před tím funguje báječně. Ještě víc než obvykle je Poirot hnán touhou dokázat, že jeho mozek nemá konkurenci. Langtonův snímek do jisté míry zkoumá konflikt detektivní logiky a tvůrčího myšlení. A jako obvykle David Suchet předvádí pedanticky dotažený výkon, který ještě umocňuje výborná atmosféra případu a emotivní konec. ()