Rodinné sídlo (S10E03) (epizoda)

After the Funeral

Po pohrebe

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2006, 1 h 45 min

Jo, jo, jo! Ukázalo se, že Suchet má Poirota zkrátka v krvi a už si na jeho místě neumím představit nikoho jiného. Teď když skutečně dospěl do ,,poirotovských" let a nemusí si na to jen s pomocí make-upu hrát, je to ještě lepší! Každý kdo dokáže vycítit atmosféru knih Agathy Christie musí uznat, že právě filmům se Suchetem se ji povedlo vystihnout nejlépe (především když si člověk vybaví nechutně komického Hercula Petera Ustinova). Konkrétně v tomhle případě hráli dobře i ostatní (především pachatel(ka) a ta jeho/její závěrečná proměna, z toho mrazilo!). Absolutně proti tomuto ztvárnění nemám námitek!(8.1.2007)

Když vám někdo vykládá stále ty samé nudné nudné věci pořád dokola, hodinu za hodinou, den za dnem, týden za týdnem, je to důvod pro vraždu? Hm, tak to bych se coby učitel měl nad sebou dost zamyslet a do budoucna se mít na pozoru. Jinak Suchet táhne celý film sám a sám, bez parťáků, pinká si s postavami a pluje za rozlousknutím tentokrát trošku zamračeně, ale s o to větší jistotou.(20.3.2016)

Nejvíce mě na tomto filmu štve jeho název. Ještě jsem nepochopil proč se jmenuje Rodinné sídlo a ne Po pohřbu jak zní v překladu britský název filmu, samotná knižní předloha a i její překlad v češtině. A přitom spojení "po pohřbu" se ve scénáři objevilo opravdu mnohokrát. Nevím koho tento název napadl, ale buď neumí anglicky nebo nemá rád pohřby:-) Zaráží mě to ještě víc, když všechny ostatní díly se jmenují tak jak mají. No nic, je to jenom název. Samotný film se mi líbil, ale oproti předloze tu bylo opět docela dost změn. Musím ale uznat, že v tomhle případě mi nevadily a filmu snad i prospěly. Výprava byla opět dokonalá, nejvíce mě zaujal Cořin dům plný obrazů, přesně tak, jak jsem si ho představoval. Podobně to bylo i s rodinným sídlem, jehož interiéry díky šikovnému kameramanovi vypadaly úchvatně. Herecké obsazení jako vždy na úrovni, zmiňovat dokonalost Hercule Poirota v podání Davida Sucheta by bylo zbytečné, mimo něj podala velmi dobrý výkon i představitelka Cory a její společnice:-)(21.2.2009)

Konečné rozuzlení příběhu bylo rozhodně v rámci nečekaných, ale také v rámci těch, po jejichž zjištění se neposadíte překvapením na zadek. Ale jo, šlo to, už z důvodu obsazení mého oblíbeného britského herce, Roberta Bathursta. Ze série filmů o Poirotovi ale zatím to nejslabší, co jsem viděl. 70%.(18.1.2007)

Největší hádankou bezesporu bylo to, jestli ten štramák vychytralý je skutečně ten mučitel černouška Solomona Northupa z toho ověnčeného jižanského eposu. Až závěrečně titulky rozsekly ten uzel gordický. Mezitím Hercules opět definoval, co že je ONE MAN ŠOU. Věčná škoda, že slušňák Festbender po úspěchu výše uvedeného titulu zběhl k hollywoodským běhnám pro znatelně vyšší gáži! 76%(5.10.2014)