Rodinné sídlo (S10E03) (epizoda)

After the Funeral

Po pohrebe

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2006, 1 h 45 min

Konečné rozuzlení příběhu bylo rozhodně v rámci nečekaných, ale také v rámci těch, po jejichž zjištění se neposadíte překvapením na zadek. Ale jo, šlo to, už z důvodu obsazení mého oblíbeného britského herce, Roberta Bathursta. Ze série filmů o Poirotovi ale zatím to nejslabší, co jsem viděl. 70%.(18.1.2007)

Výborný příběh, na kterém tahle detektivka stojí, se na konci jeví téměř prvoplánovitě vyřešený, ale to je jen tím, jak je to dobře napsáno. Jednoduché odhalení je dáno spíše tím, že si myslíte, že to celou dobu bylo jasné, ale ve skutečnosti tomu tak není Skvělé postavy, známější jména a výtečný Poirot, který je stále skvěle sebestředný.(17.5.2015)

Když vám někdo vykládá stále ty samé nudné nudné věci pořád dokola, hodinu za hodinou, den za dnem, týden za týdnem, je to důvod pro vraždu? Hm, tak to bych se coby učitel měl nad sebou dost zamyslet a do budoucna se mít na pozoru. Jinak Suchet táhne celý film sám a sám, bez parťáků, pinká si s postavami a pluje za rozlousknutím tentokrát trošku zamračeně, ale s o to větší jistotou.(20.3.2016)

Pěkné na koukání, ale se všemi nešvary, které mne na Poirotovi občas štvou a žádným zásadním kladem, který by je převážil. Zápletka je překombinovaná, postav je dost a navíc příbuzných, takže člověk aby si dal po počátečním představení pauzu a nakreslil genealogický strom, některé informace vytáhne Poirot z rukávu (obraz, potrat) a postavy se chovají nepravděpodobně (Zuzana, společnice, mladý hejsek).(2.5.2016)

Až na to, že jsem nepochopil, kdo spáchal první vraždu, pokud starý pán nezemřel přirozenou smrtí, je tento Poirot z těch lepších. Postav není zbytečně moc, jsou docela originální a na první pohled rozeznatelný, a to je v Poirotovkách vždycky důležitý. Člověk, kterej tak jako já tuhle knížku nečetl, se pak docela jednoduše orientuje v ději. David Suchet a výprava jako vždy na výbornou, a tentokrát hrají dobře i všichni ostatní herci. Další z dobře zvládnutých Poirotovských adaptací. 80%(20.2.2009)